Yurt Dışında Çalışmak İstiyorsanız Başvurabileceğiniz Programlar

Yurt Dışında Çalışmanın Yolları

Yurt dışında çalışmak günümüzde bir lüks olmaktan çok uzak. Aksine, buna olanak sağlayan pek çok yöntem vardır. Zira yabancı ülkelerin işçi ihtiyaçları ve işçilerin yurt dışında çalışma isteği giderek artmaktadır. Bunun bir etkisi olarak bu bağlantıyı sağlayan yöntemlerde de her geçen gün gelişmeler kaydedilmektedir.

Son yıllarda kişilerin yurt dışında çalışmalarına olanak tanıyan pek çok program uygulamaya konmuştur. Bu programlar, yazımızın ana konusunu oluşturacaktır. Bu doğrultuda sizleri kişilerin yurt dışında çalışmalarını sağlayan programlar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Yurt dışında çalışmak

Work and Travel

Work and Travel, bu programların arasında en sık tercih edilen ve en çok bilinendir. Bu program, ABD tarafından oluşturulmuş ve yabancı öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır.

Öğrenci olmayanların kabul edilmediği program, öğrencilerin Amerikan kültürünü öğrenmeleri üzerine tasarlanmıştır. Buna ek olarak ilgili öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmeleri ve para kazanmaları da amaçlanmaktadır. Öğrencilerin yaz aylarında katılabileceği bu program, belli bir iş karşılığında cep harçlıklarını oluşturmalarını sağlamaktadır.

Yurt dışında çalışmak

AuPair

Bu program, başta İngiltere olmak üzere belli başlı Avrupa ülkelerinde çalışıp, dil öğrenmenizi sağlamaktadır. Bunun için seçilmiş bir ailenin yanında ikamet etmeniz ve bu aileye günlük işlerde yardımcı olmanız gerekmektedir. Bunun neticesinde haftada en az 55 sterlin kazanabilirsiniz. Bunun yanında program, dil seviyenizi geliştirebilmeniz için size dil kursuna katılma imkanı da verir.

Yurt dışında çalışmak isteyenlerin çokça tercih ettiği bu programa katılmak için en az 17, en çok 27 yaşında olmanız gerekmektedir.

Yurt dışında çalışmak

Intrepid Travel

Intrepid Travel, dünyanın pek çok bölgesinde geçerli olan bir programdır. Bunun yanında sıklıkla da tercih edilen programlar arasındadır.

Program, çalışanlara farklı iş imkanları sunsa da çoğunlukla tur rehberliği üzerine odaklıdır. Bu bağlamda çalışanlar ülkeyi müşterilere tanıtırken, kendisi de gezebilir. Bunun için mevzu bahis olan tur rehberi, zevklerine uygun olarak bir tur planı oluşturabilir. Bu planlar sahildeki bir gezintiyi içerebileceği gibi, dağlarda yapılan bir bisiklet turundan da oluşabilir. Tur rehberliği haricinde, program çalışanlara masa başı işler de sunmaktadır.

Oldukça eğlenceli ve öğretici olmasından ötürü Intrepid Travel, yurt dışında çalışmak isteyenlerce sevilen bir programdır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu