Yurt Dışında Çalışmak İçin Başvurabileceğiniz 7 Program

Yurt Dışında Çalışmak İçin Hangi Programa Başvurmalıyım?

Yurt dışında çalışmak son zamanların ilgi odağıdır. Özellikle genç kesimin hem ülke görmek hem de yeni yerler, insanlar keşfetmek için istediği bir durumdur. Ancak yurt dışında çalışmak için başvurabileceğiniz pek çok program bulunuyor. Yazımızda bunlardan 7 tanesini sizler için derledik.

yurt dışında çalışmak

1.Ankara Antlaşması

Ankara antlaşması, İngiltere’de çalışabilmeyi isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Yurt dışında çalışmak isteyen kişiler tercihlerini İngiltere’den yana kullanmış ise bu programa girmelidir. Çünkü 1963 yılında imzalanan bu antlaşma gereği, yurt dışında iş kurma ve işletme açma hakkı verilmiştir. Bu kapsamda yurt dışında çalışmak mümkün hale gelmiştir.

yurt dışında çalışmak

2.Work and Travel

Bu program özellikle öğrenciler için idealdir. Hazırlanması esnasında da öğrenciler göz önünde bulundurularak hareket edilmiştir. Bu program birçok ülke ve vatandaşlarını görmeyi, yeni yerler keşfetmeyi de sağlıyor. Yurt dışına gitme amacınız çalışmak değil de gezmek ise sizin için çok uygun bir programdır. Bu program ile cankurtaran, garson, bulaşıkçı olarak yeni yerleri keşfe çıkabilirsiniz. Hem yeni yerler görebilir hem de yurt dışında çalışmak için bir fırsat oluşturabilirsiniz.

3.SAM Academy

Dünyanın çoğu yerinde ofisi bulunan bu platformun gençler için ilgi çekici olduğu söylenebilir. Türkiye’de 2 yıllık bir deneyim kazandıktan sonra Tokyo, Londra gibi önemli yerlerde çalışma olanağına kavuşursunuz. Toplamda 19 ofisi bulunan platformun 18’inde böylece çalışma hakkına sahip olursunuz. Bu da sizin için oldukça etkileyici ve başarılı bir deneyim olur.

yurt dışında çalışmak

4.WWOFFing

Kuruluşun İngilizce olarak açılımı Worldwide Working Opportunities on Organic Farms olarak bilinir. Eğer tarım, bitkiler, üretim ve çiftçilik işleri ilgi alanınız ise bu program size göredir. Dünya üzerinde bulunan organik çiftliklerde çalışma olanağına bu program kapsamında sahip olabilirsiniz. Böylece yurt dışında çalışmak için harekete geçmeniz yeterlidir.

5.Workaway

Gönüllü çalışma programı olarak bilinir. Bu programa katılmanız halinde hem yurt dışında gezme olanağınız olur hem de yurt dışında çalışmak için bir fırsat yakalamış olursunuz.

yurt dışında çalışmak

6.Intrepid Travel

Dağcılık ve kampçılık gibi tur rehberliği düşünen kişiler için hazırlanan programdır. Bu sayede hem gezip yeni yerler görebilir hem de yurt dışında çalışabilirsiniz. Sadece gezme odaklı değil, masa başında da çalışabilme olanağı bulunuyor.

7.Love Volunteers

Başvuru süreci en kolay ve hızlı olan programdır. Düşük çaplı ücreti ile Asya, Afrika gibi yerlerde çalışma imkânı sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu