Parasız Vatandaşlık Veren Ülkeler

Yurt dışında yaşamak isteyenler için parasız vatandaşlık veren ülkeler

Birçok kişinin hayalinde yurtdışında yaşamak vardır. Özellikle gezip görmek istediği orada yaşayıp vakit geçirmek istediği yerler vardır. Ama yurtdışında bir hayat kurmak o kadarda kolay değildir. Ülkelerin burada yaşamak hayatını kurma isteyenler için belirli başlı kuralları vardır. Bunlar dışında birçok ülke vatandaşlık için de belirli bir ücret talep etmektedir.

Bugün sizlere parasız vatandaşlık veren ülkeler hangileri bunları açıklayalım.

Amerika

Parasız vatandaşlık veren ülkeler listesinde ilk sırada yer alan Amerika birçok kişinin hayallerini süsleyen ülkelerden biridir. Amerika farklı ülkelerden ve ırklardan insanların yaşadığı oldukça büyük bir ülkedir. Burada yaşamak için öncelikle turist olarak gitmeniz gerekir. Ülkede kalmak ve yaşamak için belirli başlı bazı şartları yerine getirmelisiniz. Amerika’da yaşamak için öncelikle bir işinizin olması gerekir. İngilizceyi de çok iyi konuşup ve bunu kanıtlarsanız size vatandaşlık hakkı verilmektedir. Amerika oldukça güzel bir ülke olsa da burada yaşamak istiyorsanız öncelikle yaşam şartlarını, çalışma koşullarını, sosyal yaşamı iyi araştırıp buna göre karar vermelisiniz.

İngiltere

İngiltere’yi seviyorsanız ve burayı sık sık iş için veya gezmek için ziyaret ediyorsanız bunu da kanıtlayabilirseniz vatandaşlık alabilirsiniz. Tabii ki vatandaşlık almak için sizlerden bazı şartlar talep edilmektedir. İngilizceyi çok iyi bilmeniz gerekir. Vatandaşlık almanın en kolay yolu ise en az 6 aydır İngiltere’de ikamet ediyor olmanız gerekir. İngiltere de çalışan biri ile 3 ay kesintisiz olarak evli olmanız gerekir. Turist vizesi ile evlilik yapılabilir. Vizeniz kabul edilirse ya Tük vatandaşı ya da İngiliz vatandaşı olmak için seçim yapmanız gerekir.

Kanada

Önceleri daha kolay vatandaşlık veren Kanada şartları zorlaştırmış olsa da parasız vatandaşlık veren ülkeler listesinde yer almaktadır. Kanada’da yaşamanız için belirli bir birikiminizin olması gerekmektedir. Çünkü orada iş bulamadığınız zaman kendi geçiminizi sağlamanız için birikiminiz olmalıdır. Devlet bunu sizden talep etmektedir. Bunun dışında vatandaşlık alınması için her ülkede olduğu gibi belirli başlı şartları da yerine getirmeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu