İspanya İş İmkanları ve İş İlanları

İspanya'da çalışmak isteyenler için iş imkanları neler?

Avrupa kıtasının en güneybatısında yer alan İspanya’nın 46 milyon nüfusu vardır, Başkenti herkesin gitmek için büyük bir heves duyduğu Madrid olan bu ülkenin resmi dili de İspanyolcadır. İspanya batı Avrupa’da yer alan bir ülke olmasına rağmen refah seviyesi yüksek bir ülke değildir. Ülkede istihdam daha çok hizmet sektöründedir. İspanya iş ilanları ve diğer bilgiler için yazının devamını okuyabilirsiniz.

İspanya İş İmkanları

İspanya iş imkanları incelendiğinde İspanya da çalışan nüfusun çoğunluğunun hizmet sektöründe çalıştığını görmekteyiz. Bunun dışında ülkede tarım ve sanayi sektörleri de gelişmiştir.

Hizmet sektörü ülkenin en gelişmiş sektörüdür ve milli gelirin büyük bir kısmı bu sektörden sağlanır. Ülkenin milli gelirinin büyük bir bölümü de sanayi sektöründen karşılanmaktadır. İspanya iş ilanları içerisinde daha çok sanayi sektörü ilanlarını görebiliriz. Bu sektörde iş bulmak mümkündür.

İspanya İş İmkanları ve İş İlanları
İspanya İş İmkanları ve İş İlanları

İspanya İş İlanları

İspanya’da diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi kalifiye ve nitelikli eleman ihtiyacı olan bir ülkedir. İspanya iş ilanları AB vatandaşları ve Türkiye gibi AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarının da tercih edebileceği işlerdir.

İspanya’da çalışmak isteyen yabancıların Sosyal Sigortalar Sistemine kayıt olması gerekir. Bunun dışında yabancılar için verilen çalışma izin belgesi almalıdır. Bununla birlikte kimlikte alınması gerekir.

İspanya iş ilanları içerisinde size uygun işi buldunuz ve iş veren ile anlaştıysanız iş verenin size çalışma izni için davet göndermesi de ülkede çalışmanızı kolaylaştırır.

İspanya’nın yıllık göçmen alımı 10 binden az olup göçmen işçi alımına sıcak bakmayan bir ülkedir. Burada çalışmak istiyorsanız İngilizce ve İspanyolca bilmeniz, Banka hesabınızda ise en az 5-10 bin Euro para olması sizin avantajınız olacaktır.

İspanya İş İlanları Siteleri

İspanya iş ilanları için sizlere aşağıda ilanları bulabileceğiniz en popüler siteleri sıraladık. Bu sitelerde arama yaparken İspanya için ve eğer çalışmak istediğiniz özellikle bir şehir varsa bunun için arama yapabilirsiniz. İş ilanlarında yer alan şartları iyi incelemeli, kendi mesleğinize ve niteliklerinize uygun olan işi bulmalısınız.

İspanya İş İlanları Siteleri:

  • GlassDoor
  • Think Spain
  • Expatica
  • Total Jobs
  • The Local Es

Para kazanmak ile ilgili daha fazla içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu