En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

Yurtdışında yaşamak istiyorsanız en kolay vatandaşlık veren ülkeler hangileri

Kendinize yeni bir hayat kurmak ve farklı bir yerde mi yaşamak istiyorsunuz. Bunun için yurtdışını tercih edebilirsiniz. Gidebileceğiniz hem mesleğinizi yapabileceğiniz hem de yeni bir hayat kurabileceğiniz birçok ülke var. Tabi seçeceğiniz ülkeye karar vermeden önce ülkelerin yaşam şartlarını, çalışma koşullarını, maaş oranlarını, eğitim ve sağlık hizmetlerini iyi bir şekilde araştırmalısınız. Sizlere en kolay vatandaşlık veren ülkeler için aşağıda bir sıralama yaptık. Bu listede yer alan ülkeleri de inceleyebilirsiniz.

Malta

En kolay vatandaşlık veren ülkeler listesinde ilk sırada yer alan Malta’dan vatandaşlık alabilmek için 650.000 Euro gibi bir rakamı Malta Yerel Kalkınma ve Sosyal Fonu’na bağışlamanız gerekir. Bağış yaptıktan sonra vatandaşlığınızı kolaylıkla alabilirsiniz.

ig

İspanya

Vatandaşlık alınması kolay ülkelerden olan İspanya’dan vatandaşlık almak için İspanya sınırları içerisinde 500.000 Euro ‘lük bir gayrimenkul almanız gerekir. Gayrimenkul aldıktan sonra ise beklemeden ülkeye yerleşebilirsiniz.

Portekiz

En kolay vatandaşlık veren ülkeler içerisinde yer alan Portekiz’den vatandaşlık almak için ya 1.000.000 Euro ‘lük sermayeniz olmalı ya da 500.000 Euro ‘lük bir gayrimenkul almanız gerekir. Bu iki şekilde de kolaylıkla vatandaşlık alabilirsiniz.

Bulgaristan

Bulgaristan’da ise vatandaşlık almak için 1 Milyon Leva’lık devlet fonu almanız gerekir. Burada fon almak için verdiğiniz ücret arttıkça vatandaşlığı alma süreniz de kısalır. Vatandaşlık aldıktan sona ise ülkede ikamet zorunluluğunuz yoktur.

Güney Kıbrıs

En kolay vatandaşlık veren ülkeler listesinde 5. sırada yer alan Güney Kıbrıs’tan vatandaşlık almak için 2,5 milyon Euro ‘lük gayrimenkul almanız gerekir. Güney Kıbrıs AB üyesi bir ülkedir. Vatandaşlık aldıktan sonra Schengen Ülkelerinde istediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Macaristan

En kolay vatandaşlık veren ülkeler listesinde son sırada yer alan Macaristan’dan vatandaşlık almak hem daha kolay hem de diğer ülkelere göre daha ucuzdur. Macaristan sınırları içerisinde 300.000 Euro ‘lük bir gayrimenkul almanız gerekir. Bu sayede Macaristan vatandaşı olabilirsiniz. Başlangıçta size 6 yıllık oturma izni verilmektedir. 6 yıl sonunda ise ülke size tamamen vatandaş olma hakkı vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu