Dubai İşçi Maaşları 2021

Dubai’de Nasıl İş İmkânları Var?

Dubai günümüzün en pahalı yaşam merkezlerinden biridir. Bu anlamda Dubai işçi maaşları oldukça merak edilen bir konudur. Dubai dünyanın en büyük yaşam merkezlerinden biri olarak özellikle lüks ve ihtişamlı yapıları ile ön plana çıkmaktadır.

Yine dünyanın en zengin ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı bir emirlik olduğu için yaşam standartlarının bir hayli yüksek olduğu bir şehirdir. Bu nedenle Dubai işçi maaşları oldukça yüksektir. Her yıl binlerce insan Dubai’ye çalışmaya gidebilmek için Birleşik Arap Emirlikleri’nden vize almaya çalışmaktadır. Peki, Dubai işçi maaşları ne kadardır? Dubai’de hangi alanlarda çalışılır?

Dubai işçi maaşları

Dubai İşçi Maaşları Ne Kadardır?

Dubai hemen herkesin hayallerini süsleyen bir şehirdir. Dubai işçi maaşları herkesin beklentisinin bile üstünde kalacak bir standarta sahiptir. Bu şehirde çalışan örneğin bir hostes aylık ortalama dört ile altı bin dolar arası maaş almaktadır. Şunu söylemekte yarar vardır ki bu şehirde ki en dolgun ücretler turizm sektöründedir. Bunun sebebi Dubai’nin yaz ve kış milyonlarca turist ağırlıyor oluşudur.

Dubai işçi maaşları

İkinci bir önemli sektör ise inşaat sektörüdür. Dubai sonradan inşa edilen bir şehir olduğu için ve bu inşaat devam ettiği için yurt dışından inşaat sektöründe çalışacak elemanlar istihdam edilmektedir. İnşaat alanında çalışan mühendislerin ortalama beş ile on bin dolar arasında maaş aldığı biliniyor.

Dubai’de Hangi Sektörlerde İş İmkânları Vardır?

Biraz önce bahsedildiği gibi Dubai’de en fazla iş imkânı inşaat ve turizm sektöründedir. Dubai işçi maaşları bu sektörlerde normalin üzerinde olabilmektedir. Bu sektörlerin haricinde hizmet sektörü de turizm sektörüne bağlı olarak oldukça gelişmiştir.

Hizmet sektöründe çalışan bir barmen ortalama dokuz yüz dolar ile iki bin dolar arasında, bir temizlik işçisi beş yüz dolar ve bir kat görevlisi sekiz yüz dolar ile bin yedi yüz dolar arasında bir maaş almaktadır.

Dubai işçi maaşları

Restoran müdürleri ise restoranın niteliğine bağlı olarak ortalama beş bin dolar maaş almaktadır. Dubai işçi maaşları sektörden sektöre değişmek ile birlikte en fazla maaş imkânı bu sayılan sektörlerden elde edilmektedir. Bunun için yapmanız gerekenler ise oldukça basit Dubai vizesi almak sanıldığı kadar zor değildir. Tek yapmanız gereken bir konsolosluk binasını ziyaret etmektir.

 

Para kazanmak ile ilgili daha fazla içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu