Amerika İş Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

amerika iş ilanlarına nereden ulaşabilirim? amerika iş imkanları nelerdir? amerika asgari ücret ne kadar?

Günümüzde Amerika İş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Amerika 2021’de iş ilanlarına ve Amerika’da işçi başvurusuna nasıl başvurulur Hangi meslekler ne kadar para getiriyor? ABD’de hangi göçmenlik ve iş kurulları var?

Amerika veya resmi olarak Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkesidir. Başkent Washington’dur, ancak kullanılan para birimi ABD dolarıdır ($). İngilizce ülkenin resmi dili olmasına rağmen, İspanyolca, Portekizce ve diğer Latin dilleri de yaygın olarak konuşulmaktadır. Amerika İş Başvurusu

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan Amerika Birleşik Devletleri 24 trilyon dolarlık bir ekonomiye sahip. Bu haliyle Türkiye ekonomisinin 35 katı, Avrupa Birliği ekonomisinin veya Çin ekonomisinin iki katı büyüklüğünde.

Amerika İş Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır
Amerika İş Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır

Amerika’da yapabileceğiniz işler ve çalışabileceğiniz potansiyel sektörler son derece ilericidir, iş bulabilir ve birçok alanda kendinizi çalıştırabilirsiniz. Ülkede gelişmiş başlıca endüstriler

Gıda endüstrisi
Tarım sektörü
hizmet Sektörü
sanayi sektörü
savunma Sanayii
finans ve bankacılık sektörü
petrokimya

Amerika’da İşler – Amerika İş Başvurusu

özgürlük Anıtı

En büyük istihdam olanaklarına sahip ülke Amerika Birleşik Devletleri’dir. 320 milyon Amerikan vatandaşı her koşulda başarılı olabilir, bunun başlıca nedeni ülkenin gelişmiş istihdam olanaklarıdır. Amerika İş Başvurusu

  • Amerika’da çalışmak için ne yapmalıyım?
  •  Türkiye’den Amerika’da nasıl iş bulurum?
  •  Amerika hangi meslekleri alıyor?
  •  Amerikada iş bulmak zor mu?
  •  Amerika’da işçi maaşı ne kadar?
  •  Amerika’da nasıl is teklifi alınır?
  •  Amerika çalışma vizesi ne kadar?
  •  Amerikaya gitmek için bankada kaç para gerekir?

Gelişmiş sektörler olduğu için çok kolay iş bulabilirsiniz, yukarıda bıraktığımız birçok sektörde iş bulmak ve iş kurmak çok kolay. Amerika iş ilanları ile ilgili aşağıda verilen sektörlerde birçok iş fırsatı bulunmaktadır.

Gıda endüstrisi

Gıda endüstrisi, ülkede atılım yapmak için en büyük endüstrilerden biridir. Dünya gıda pazarının büyük bir kısmını oluşturan ABD’de bu alanda iş bulmak çok kolay. amerika i̇ş başvurusu

Tarım sektörü

Dünyanın en büyük tarım ihracatçısı ABD’dir. Bu alanda iş kurmak veya iş bulmak da çok kolay.

hizmet Sektörü

Hizmet sektörü de çok gelişmiş, çok kolay iş bulabilirsiniz.

sanayi sektörü

En büyük sanayileşmiş ülkelerden biri olan Amerika Birleşik Devletleri savunma sanayi başta olmak üzere birçok alanda başarılı olmuştur. Amerika İş Başvurusu

Savunma ve Silah Sektörü

Savunma sanayi ve silahlanma sektörü de büyük atılımlar yaptı. Ülkede herkesin silah alma hakkı olduğu için bu sektörde iş bulmak çok kolay. Aynı zamanda, ABD dünyanın en büyük silah tüccarıdır.

Amerika İş Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır
Amerika İş Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır

finans ve bankacılık sektörü

Dünyanın en büyük bankaları, en büyük finans ve sigorta kurumları burada. O kadar gelişmiş bir finans sektörü var ki, Çin yapımı üretimden ABD’ye para akıyor. ABD doları alan herkes ABD ekonomisine katkıda bulunur.

Petrokimya endüstrisi

Şaşırmış olabilirsiniz ama dünya petrolünün çoğunu ABD üretiyor ve aynı zamanda dünya petrol rezervlerinin çok önemli bir kısmı ABD’ye ait. Enerji alımları son derece yüksektir. Amerika İş Başvurusu

Amerika’da iş başvurusu nasıl yapılır? – Amerika İş Başvurusu

Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmak için önce oturma iznine, ardından çalışma iznine ihtiyacınız var. İş bulmak için vatandaş olmak gerekli değildir.

Sektörünüz için ideal olan herhangi bir alanda iş bulabilir, çalışabilir ve para kazanabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandıktan sonra hızlıca rastgele bir iş bulabilir ve maaş çeki alabilirsiniz.

Amerika’daki işçilerin çalışma koşulları nelerdir? – Amerika İş Başvurusu

Los Angeles

Amerika’daki işçiler rahat bir yaşam standardına sahiptir. 320 milyon insan, eyaletlerinden bağımsız olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde rahatça yaşıyor. Şimdi işçilerin ne kadar para kazandığına ve ne kadar harcadıklarına odaklanalım.

Amerikan toplumu, sağlıklı bir ekonominin işareti olan tüketimci bir yaşam standardını desteklemektedir, ancak yurt içinde üretilen tüm harcamalar ülkenin üreticilerine gittiği için ekonomisi sağlıksız değildir.

Amerika Birleşik Devletleri federal bir ülke olduğundan, maaşlar tüm illerde ve eyaletlerde aynı değildir, ancak genel olarak işçi maaşları saatte 7 ila 20 dolar arasında değişmektedir. Amerika İş Başvurusu

Bir işçinin ortalama ücreti saatte yaklaşık 11 dolar.

Aylık ortalama gelir yaklaşık 2.000 $ ‘dır.

Haftalık çalışma süresi yaklaşık 40-45 saattir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ortalama ev kiralama, şehir dışında 400 dolardan başlıyor. Daire kiralama konusunda net bir bilgi vermek mümkün değil çünkü bu durum bölgeden bölgeye değişiklik gösterebiliyor.

400 dolarlık kiralık bir ev ve 40.000 dolarlık kiralık bir ev var. Genel olarak evlerin büyük olduğu söylenebilir, 100 metrekareden küçük basit evlere artık Amerika’da rastlanmıyor.

Bakkal alışverişi genellikle iki kişilik bir aile için 300 dolara mal oluyor. Yiyeceklerin son derece ucuz olduğu ve kira ile birlikte en büyük giderlerden biri olduğu söylenebilir. Amerika İş Başvurusu

Yemek hakkında bilgi vermek gerekirse: 4 kilo süt 3 dolar, 1 kilo ekmek 1 dolar, ortalama bir hamburger yemeği 4 dolar, ortalama bir fincan kahve ise 1,5-2 dolar civarında. Süpermarketlerde 1-2 dolara hazır yemek bulmak çok kolay.

personel maliyet istatistikleri

Amerika’da yaşayan ortalama bir işçinin giderleri aşağıdaki gibidir.

 

Gelir: 2.000 $
Maliyet: 500 $ ev kirası
150 dolarlık banknotlar
300 dolarlık yemek takası
220 dolar sağlık sigortası
6.007.900 ABD doları diğer tüketici harcamaları

Amerika’da mesleğe göre maaşlar ne kadar?

New York

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gelir yıllık ve brüt olarak rapor edilir. brüt maaş; Vergileri, sigorta primlerini, emeklilik katkı paylarını ve sağlık sigortası primlerini içeren maaştır. Amerika İş Başvurusu

Öğretmen: 54.000 $

İşçiler: 27.000 $

Bankacılar: 78.000 $

Avukat: 70.000 ila 140.000 $

Mühendis: 60.000-150.000$

Doktor: 140.000 ila 500.000 ABD Doları

Hemşire: 70.000 ila 150.000 ABD Doları

Küçük işletme sahibi: 200.000-400.000 dolar

Yukarıdaki verilerden de anlaşılacağı gibi, Amerika Birleşik Devletleri’nde maaşlar son derece yüksektir. İyi bir galibiyet almak son derece kolaydır. Düzenli bir işi olan ve çok çalışan biri için kısa sürede 100.000 $ brüt gelir elde etmek hiç de zor değil.

ABD’de yüksek tüketici harcamaları birçok endüstrinin ortaya çıkmasına zemin hazırlarken, hızlı ve kolay bir şekilde yüksek gelir elde etmek mümkün.

Amerika’ya gelip kendi işinizi kurarsanız kısa sürede üst sıralara tırmanabilir ve tahmin bile edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz. Öyle ki burada küçük bir iş kurmak bile size diğer birçok işten daha fazlasını kazandırabilir.

Amerikalılar büyük harcamalar yaptıkları için ülkede ticaret çok gelişmiş durumda ve ülkede yaşayan her 10 kişiden neredeyse 9’u ticaretle uğraşıyor ya da ticaretle uğraşıyor. Amerika İş Başvurusu

Ülkedeki ucuz enerji kaynakları ve emlak kiraları, iş kurmayı ve büyütmeyi kolaylaştırıyor. ABD’de bir iş kuruyorsanız veya bir şirkette çalışıyorsanız, çalışma ve oturma izinlerinizi aldıktan sonra bunu çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

ABD göçmen işçilerinin işe alınması

Amerika’da İşler

Donald Trump’ın başkanlığından önce ülkeye giriş yapmak, çalışma ve oturma izni almak çok kolaydı ama biliyoruz ki Trump ile birlikte bu işler çok zorlaştı.

Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri’ne göçmen olarak çalışmak için geliyorsanız, işçileri işe almak son derece zor hale geldiğinden, üst düzey bir yönetici olduğunuzdan emin olun. Amerika İş Başvurusu

Amerika’da işçiler genellikle aşağıdaki sektörlerde istihdam edilmektedir;

Tarım işcileri

Amerika’nın geniş tarım arazileri ve tarım arazileri yapısı var ve bunların arasında bu amaçla kendi işini kurmak isteyen birçok girişimci var.

Tarım departmanında çalışabileceğiniz birçok iş alanı bulunmaktadır. Tarım piyasasında çalışan işçiler genellikle ayda 2726 dolar kazanıyor.

fabrika işçisi

Amerika’da birçok iş kolunda fabrikalar var ve bu fabrikalarda çalışıp gelir elde etmek çok kolay. Genellikle saatlik olarak çalışırlar ve asgari saatlik ücret 8 ila 13 dolar arasında değişir.

Ücretler genellikle işin zorluğuna, tehlikesine ve diğer bazı koşullara göre değişir.

ABD iş kurulları

Amerika’daki iş ilanlarına başvurmak için iş ilanları yayınlayan en ünlü ve güncel iş arama siteleri aşağıdaki gibidir.

https://www.usajobs.gov/
http://www.linkup.com/
https://www.careerbuilder.com/
https://indeed.com/
https://www.jobcase.com/
https://www.dice.com/
https://www.monster.com/
www.usailan.com

Bu site Türklerin ağırlıklı olarak iş bulmak için kullandığı bir iş ilanı sitesidir.

Amerika dışında Almanya’da nasıl bulacağınızı ve iş başvurusunda bulunacağınızı merak ediyorsanız, bunu daha önce web sitesinde belirtmiştik. Amerika İş Başvurusu

Almanca iş ilanları ve başvuruları makalesini okuyabilirsiniz.

iş imkanları
amerika iş ilanları
yurt dışında
işe alım
iş bulmak
iş olanaklarına
iş ilanlarına
amerika birleşik devletleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu