Yurt Dışında Tatil Yapmak İçin Yerler

yurt dışında tatil için uygun yerleri araştırdık.

Yurtdışında Yeni Yıl tatilleri hedefiyle fazlası seçenek var. Yeni bir seneye girerken “Yeni seneye nasıl girersen bu tarz olur” klasiğini duymayan yoktur. Yurt Dışında Tatil Yapmak İçin En Uygun Yerler

Belki bu yıl yeni ve farklı bir diyarda yeni seneye adım atarken yeniliğe ve farklılığa geçiş yapacaksınız.

yurtdışında yeni yıl

Nereye gideceğinize karar vermeden önce senebaşı destinasyonları seçimlerimize bir göz atın.Yazıda ayrıca hotel rezervasyon sayfaları arasından önerdiğimiz sayfaların linklerini de bulacaksınız. Hem de önerdiğimiz şehirlerin her birisinde bir oteli de listemize ekledik.

Elbette döviz kurlarının seviyesi göz önüne alındığında, özellikle otellerin fiyatlarını artırdığı yeni yıl arifesinde, tekliflerimizin bedel seviyesi beklentilerinizin üzerinde olabilir.

Avrupa’dahi Noel tatili hedefiyle ipuçları

Yurtdışında senebaşı denilince akla ilk gelen mıntıka Avrupa’dır. Pandemi önlemleri, vize işlemleri gibi konular devreye girdiğinde bu yıl ilk tercih olmadığı apaçık. Güncel vize ücretleri ile ilgili daha çok bilgi hedefiyle bağlantıdaki makalemize bakın.

Londra, Ingiltere

Londra’dahi, yurtdışındaki Yeni Yıl tatiliniz hedefiyle ayrıntılı seçenek kutlamalar bulabilirsiniz. Yılın neticesinde Thames üzerinde rengarenk havai fişekler şehrin fazlası yerinde görülebilir.

Hem de renkli gece hayatıyla senebaşı destinasyonları arasında en mühim Londra’dahi yeraltı partilerinden havadar kozmopolit barlara kadar pekçok seçenek bulunuyor.

Yurtdışında yeni yıl tatili hedefiyle tercih edebileceğiniz Londra dahi emprovizasyon deneyimler yahut sistematik geziler sevenler hedefiyle büyük ümit vaat ediyor.

Yurt Dışında Tatil Yapmak İçin En Uygun Yerler
Yurt Dışında Tatil Yapmak

Önemli not: Londra, makale makalelırken Türkiye hedefiyle yineleme listeye alındı. Yani salgın sebebiyle karantina koşulları sebebiyle 2021-2022’ye giren Yeni Yıl hedefiyle Londra seçeneğinin kaldırılması gerekebilir yahut o zamana kadar ülkemiz Kırmızı Listeden çıkarılabilir. .

Yurtdışında senebaşı turları yapabileceğiniz şehirlerden biri olan Londra’dahi senebaşı oteli hedefiyle seçimimiz: OYO Flagship Huttons

Berlin, Almanya
Berlin Yeni Yıl festivali, aynı büyük bir sokak festivali gibi vatandışındaki Yeni Yıl festivali hedefiyle tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Her yıl, Yeni Yıl’dan kısa bir zaman evvela, fazlası ademoğlu Zafer Sütunu ile Brandenburg Kapısı arasında toplanır ve kutlamalara hazırlanır. Canlı musiki gruplarından DJ performanslarına kadar pekçok seçeneğe sahip olan Berlin, senebaşı hedefiyle yerli ve gezgin Turistlerin beraberinde yerli halkın dahi tercihi oluyor.

Berlin’deki Yılbaşı partisine iştirak ücretsiz olduğu durumda, Zafer Sütunu ile Bradenburg arasındaki kutlamaya ayrılan bu bölüme giriş, ezilme arttığında ezilmeyi önlemek hedefiyle kapatılıyor. Yurtdışında bir senebaşı tatili planlıyorsanız, Avrupa’nın en bilindik şehirlerinden biri olan Berlin’de mutlaka coşkun bir sokak festivaline katılmalısınız.

Yurtdışında senebaşı tatiliniz hedefiyle tercih edebileceğiniz otellerden biri olan NH Berlin Kurfürstendamm’ı görüşme edin.

nh-berlin-kurfürstendamm-yaşlı-tatil-teklif-otel-fotoğrafları
Venedik, İtalya
Kanalları ve gondollarıyla meşhur bu hoş İtalyan şehri, vatandışındaki senebaşı tatiliniz hedefiyle tercih edebileceğiniz şehirlerden biri. Büyüleyici yapısıyla ilk görüşte sevdalı olmanızı sağlayacak bu şehirde senebaşı kutlamaları dahi epey canlı.

Venedik, geleneksel olarak Yeni Yıl Arifesinde hazırlanan Capadonna adlı büyük bir yemek bulunduğu hedefiyle hoş bir Yılbaşı yemeği hedefiyle mükemmel bir yerdir.

Şans tılsımı olarak mercimekle yapılan bu leziz yemek Venedik’in pekçok yerinde bulunabilir.

Yurtdışındaki senebaşı tatiliniz hedefiyle Venedik’i seçtiyseniz, San Marco Meydanı’ndaki Yılbaşı havai fişek gösterisi olmadan yapamazsınız. Sevdiğiniz kişiyle gezi ediyorsanız Venedik’te “Aşk Etkinliği” olarak çevirebileceğimiz etkinliğe siz de katılabilirsiniz.

Saat gece yarısını vurduğunda birbirini öperek kutlayan yüzlerce sevgiliye katılarak unutulmaz bir Yılbaşı gecesi yaşayabilirsiniz.

Yılbaşı tatilini vatandışında Venedik’te geçirmek hedefiyle tavsiyemiz Hotel Belle Arti.

Madeira, Portekiz
Akdeniz kültüründen kopamayanlardansanız, Portekiz’in çekici şehri Madeira, yurt dışı tatiliniz hedefiyle olağanüstü bir seçim. İster bir yolcu gemisinde ister sokaklarda şenlikleri izliyor olun, bu Yılbaşı Gecesi mutlaka anılarınızda hatırlanacak.

Madeira’daki Yeni Yıl kutlamaları hatta de Avrupa’nın en görkemli kutlamalarından bir tanesidir. Öyle ki 2006 neticesinde havai fişekler Guinness Rekorlar Kitabı’na dahi girdi!

Hem de Funchal Amfitiyatrosu’nda rengarenk aydınlatma ve doğanın güzelliği ile resim bir şölen yaşayabilirsiniz.

Yeni seneye güney yarım kürede yazın başlayın!
Yılbaşı gecesi aklıma gelen görüntülerden bir tanesi de kazançlı hava fakat tabi bu dünyanın her yeri hedefiyle geçerli değil. Yılbaşı gecesi şortla dolaşmak ve sıcak havalarda yüzmek bazı ülkelerin senebaşı ile özdeşleştirdiği şeylerdir.Bu yıl farklı bir deneyim hedefiyle güney yarım küreyi de tercih edebilirsiniz.

Sidney, Avustralya
En büyük senebaşı kutlamalarından birine ev sahipliği yapan şehirlerden biri şüphesiz Sidney.

Yeni yıl tatilinizi vatandışındaki Sydney Harbour Görsel Festivali’ne tanıklık etmek hedefiyle Avustralya’nın Sidney kentinde geçirebilirsiniz. Hem de liman gezilerinden saatlik rezervasyonlar yaparak yeni yıl kutlamalarına gemiden içkilerinizi yudumlarken katılmanız dahi mümkün.

En bilindik senebaşı seçimlerinden biri olan Sidney’de ister yurt dışında senebaşı tatiline katılabilirsiniz, isterseniz de ferdi rezervasyon ile senebaşı tatiliniz hedefiyle bu şehre gelebilirsiniz. her zaman hatırlayacaksın! Ibis Sydney oteli tavsiye ediyoruz.

Rio de Janeiro, Brezilya
Festivaller ülkesi Brezilya’nın Rio de Janeiro şehri, vatandışındaki senebaşı tatilleriniz hedefiyle tercih edebileceğiniz ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vizesiz gezi edebileceğiniz olağanüstü bir yerdir. Rio de Janeiro, Brezilya’dahi Yılbaşı tebrikları hedefiyle en meşhur kentlerden bir tanesidir.

Copacabana’dahi gerçekleşen büyük partide her sene denize on platform kurulur ve bu yerlerden aşağı yukarı 15 dakika süren havai fişekler atılır.

Ayrıca kıyıde fazlası Brezilyalı şarkıcının bulunduğu ücretsiz konserler de var. 2,5 milyondan çok insanı bir araya getiren senesonu tatil konserlerine her bireyin katılabilmesi hedefiyle kıyı boyunca ekranlar kurulacak.

Brezilyalılar hedefiyle Yeni Yıl Arifesi sadece bir günlük bir kutlama değil, günlerce sürebilecek bir parti planlamak anlamına dahi gelebilir. Yurtdışında Yeni Yıl tatiliniz hedefiyle hotel rezervasyonu yaparak Rio de Janeiro’dahi Yeni Yıla başlayabilirsiniz! Atlantico Business Centro oteli tavsiye ediyoruz.

Yurtdışında vizesiz senebaşı tatili alternatifleri
Yurtdışı tatil hedefiyle vize başvurusu en zor işlemlerden bir tanesidir. Bu yüzden yeni sene tatilinizi düşünürken vize sorununu düşünmeyeceğiniz 2 ülkeyi yazımıza ilave etmek istedik.

Tiflis, Gürcistan
Yıl başında vatandışında tatil yapmak hedefiyle ülkeler arasında vizesiz alternatiflerden bir tanesi de Gürcistan’ın Tiflis şehri. Ülkemize yakınlığı sebebiyle ulaşımın miktar olarak kolay olması ve vizesiz yerlerden biri olması sebebiyle vatandışındaki senebaşı tatilleriniz hedefiyle Tiflis’i tercih edebilirsiniz.

Yılbaşının başlangıcında, Tiflis’teki senebaşı tatiliniz esnasında, Tiflis’te vatan dışına alışverişe gidebilir, Tiflis’te Yılbaşı indirimleri sunan ayrıntılı mağazalarda alışverişe gidebilir, New on New York’ta Place de la Liberté’de halka açılmış konserlere katılabilirsiniz. Yıl Arifesi.

Yılbaşı gecesi Tiflis’in rengarenk ışıklarla dolu sokaklarında dolaşabilirsiniz. Ünlü şarkıcıların konserlerine katılabilir, senebaşını dansla kutlayan insanlara katılabilirsiniz. Bu şehirde neşeli ve unutulmaz bir Yılbaşı gecesi geçirebilirsiniz.

Coğrafi konumu ve vizesiz olması sebebiyle coğrafi ve vizesiz konumunun esas avantajlarından biri olabilecek Gürcistan’ın hoş şehri Tiflis’i yeni sene vatan dışı tatiliniz hedefiyle düşünüyorsanız, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Old Tbilisi Apart Hotel’de daha geçmişte yerinizi alın.

tiflis-apart-hotel-yeni sene
Chiang Mai, Tayland
Yılbaşı tatilinizi vatandışında farklı ve otantik bir ülkede geçirmek istiyorsanız, kuzey Tayland’ın festivalleriyle meşhur başkenti Chiang Mai mükemmel bir seçim. Bangkok kadar kalabalık olmasa dahi Chiang Mai hala büyük bir şehir ve Yeni Yıl tebrikları hedefiyle daha sessiz bir seçenek arayanlar hedefiyle uygun.

Bu şehirde yeni yılı tebrikk hedefiyle meşhur Dilek Feneri Festivali’ni görüşme edip mum yakabilir, tebrikyı paylaştığınız yerli ve gezgin Turistlerle birlikte fenerlerinizi cennete gönderebilirsiniz. Bu festivalin meydana getirdiği resim etkisi her zaman hatırlayacağınıza bahse gireriz!

Yurt Dışında Tatil Yapmak İçin En Uygun Yerler

Yurtdışında Yeni Yıl tatilleri hedefiyle Chiang Mai’deki Dilek Feneri Festivali’ne ilave olarak, canlı bir gece hayatı ve konserler de var. Bu alternatiflere kuzey şehir kapısından erişebilir ve dünya mutfağını tadabilirsiniz.

Türk vatandaşları hedefiyle vizesiz olan Tayland’dahi senebaşı tebrikları hedefiyle vatan dışı senebaşı gezileri olağanüstü bir seçenek olur ve bu hoş Asya üklesinde vatan dışından ferdi hotel rezervasyonları ile unutulmaz bir tatil geçirmek mümkündür.

Tayland’dan hotel tavsiyemiz: Phor Liang Meun Terracotta Arts Hotel

Yurt Dışında Tatil Yap

Yılbaşı Gecesi, geçen yılın stokunu almak ve yeni dilekleri ifade etmek hedefiyle önemli bir gecedir. Yeni Yıl hedefiyle daha çok gezi etmek ve diğer ülkeleri görmek istiyorsanız hemen planlamaya başlayın. Yurt dışında yeni sene tatilleri hedefiyle önerilerimizle bu projelere katkı sağlayabileceğimizi umuyoruz.

tatil yapmanız
seyahat etme
gittiğiniz yerin
vize işlemleri
uçak bileti
uygun fiyatlara
o kadar
sahip olduğu
vizesiz turların
gidilen ülkeler
ucuz ülkeler
yurt dışında
ülkeler arasında
yeme içme
diğer şehirlere
aynı zamanda
vize almanız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu