Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir?

almanya ya nasıl para gönderirim? türkiye den almanya ya para gönderimi nasıl yapılır?

Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir

Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir ? Türkiye ve Almanya arasındaki bağ her kişinin malumu. Yurtdışında en çok Türk vatandaşının yaşadığı ülke olan Almanya’ya Türkiye’den nasıl para gönderilebileceğini merak edenler hedefiyle bir kılavuz hazırlamak istedik.

Türkiye’den Almanya’ya para göndermek denince akla gelen üstelik fazlası teknik var. Biz bu makaleda size bu tekniklerin en avantajlısını, ucuzunu ve süratlisını anlatmaya çalışacağız. Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir

Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir
Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir

Almanya’ya para göndermek denince detaylı farklı sebepler olabiliyor. Bunlar genellikle iş nedenli, eş, dost arkadaşa para aktarımı yapmak yahut Almanya’daki kendi hesabınıza para göndermek gibi olabiliyor. Nedeni ne olursa olsun Wise (eski adıyla Transferwise) size bu noktada en avantajlı, ucuz ve güven edilir çözümü sunuyor.

Türkiye’den Almanya’ya Para Transferi Yapmanın En Ucuz Yolu

Şimdi Wise’dan daha detaylı bahsederek nasıl Türkiye’den Almanya’ya para yollayabileceğinizi anlatalım. Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir

Yurt Dışında Yüksek Maaş Veren Ülkeler
Yurt Dışında Yüksek Maaş Veren Ülkeler

Wise’ı daha önce duymamış olabilirsiniz. Her geçen sene popülerliği artıyor ve bankaların milletlerarası para aktarımlerindeki pazar payından azıcık daha alıyor. Web sitesinin amacı milletlerarası para aktarımlerini çok daha elverişli fiyatlı ve kolay hale getirmek. Yani bu noktada hem sizin SWIFT kodu gibi şeylerle uğraşmanızın önüne geçiyor, tüm masrafları saydam bir şekilde işaret ediyor ve tüm bu süreci epey süratli ve ucuz bir şekilde hallediyorsunuz.

Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir

WISE’I DENE

Kendileri de milletlerarası para aktarımleri esnasında bankalara para kaptırmaktan sıkıntılı olan iki Estonyalı’nın kurduğu işletme Türkiye’den Almanya’ya para göndermek hedefiyle tercih debileceğiniz en avantajlı teknik.

Peki Wise nasıl oluyor dahi bankalardan daha ucuza bu işlemi gerçekleştirebiliyor? Üye olduktan sonra yapacaklarınızı kısaca anlattıktan sonra bu konuya dahi değineceğiz. Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir

yurt dışında iş imkânı

Türkiye’den Almanya’ya Nasıl Para Gönderilir?

Türkiye’den almanya’ya para aktarımı

Wise sitesine girdiğinizde sizi bu sayfa karşılayacak ve göndermek istediğiniz TL miktarını seçip alıcının hesabına ne kadar Euro geçeceğini hemen görebilirsiniz. Ekran görüntüsü tarihi 31 Mayıs 2020
Linke tıklayarak Wise websitesine girip ücretsiz bir şekilde üye oluyorsunuz.

Bu aşamada yalnızca kişisel bilgilerinizi girmeniz, elektronik posta ve şifre belirlemeniz yeterli.
Türkiye’den Almanya’ya para nakil etmek hedefiyle karşınıza gelecek ekranda ne kadarlık bir nakil gerçekleştireceğinizı belirterek tüm masrafları detaylı bir şekilde görebilirsiniz ve kur çevrim oranları dahil hiç bir sürprizle karşılaşmazsınız.

İngiltere iş ilanları

Bu noktada Almanya’ya para aktarımı hedefiyle gönderici doğrultuda TL alıcı tarafında şayet Euro seçmeniz gerekiyor.

Ardından Almanya’ya para göndereceğiniz kişinin adı, soyadı ve IBAN bilgilerini de girerek bu adımı tamamlayabilirsiniz. Eğer bu kişi sizseniz kendi hesabıma para göndereceğim seçeneğini de işaretleyebilirsiniz.

Bu noktada Türkiye’den Almanya’ya paranızı nasıl göndereceğinizi seçmeniz gerekiyor Yani ister banka hesabınızdan gösterilen hesap numarasına size bulgu edilen referans kodunu girerek prosedürünizi tamamlayabilir, ister kredi kartı yahut banka kartı bilgilerinizle prosedürünize devam edebilirsiniz.

Almanya’daki bir bankaya para göndermek hedefiyle Wise’a benzeri bir rakip çıkana kadar Türkiye’den para göndermek hedefiyle en iyisi bu teknik gibi gözüküyor.

WISE İLE PARA GÖNDER

Şimdi kısaca pekala bankalara yahut Western Union’a göre bu prosedürün nasıl daha ucuza yaklaştığını anlatalım. Yurtdışında yaşayanlar yahut yurtdışıyla iş yapanlar Western Union’ı mutlaka duymuştur.

yurt dışında iş imkânı

Western Union uzun yıller milletlerarası para sevkıyat prosedürlerinde bankalar haricindeki tek seçenekti. Buradaki sorun Western Union’ın bu işi çok daha masraflı bir şekilde tamamlamasıydı.

Wise işleri değiştiriyor. Esasında siz Türkiye’den Almanya’ya para gönderirken Türkiye’deki Wise ortağı Birleşik Ödeme Hizmetleri hesabına para gönderiyorsunuz. Wise dahi Almanya hesabından size para gönderiyor, bundan sonra böylelikle yöntem çok daha ucuza geliyor. Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir

Çünkü para milletlerarası nakil edilmemiş oluyor. Klasik bir yurtiçi havale prosedüründen ayrımsız hale geliyor. Transferwise nedir makalemızda bu konuyu çok daha detaylı bir şekilde de prosedürüştik.

Not: Bu yöntemi tıpkı şekile Almanya’dan Türkiye’ye para göndermek hedefiyle de kullanabilirsiniz.

Türkiye’den Almanya’ya Para Göndermek hedefiyle En Hızlı Yol

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Wise prosedürünizin 1 iş günü amacıylade tamamlanmasını sağlıyor. Zaten işlemi başlatırken alıcının hesabına tahmini biçiminde de paranın hangi gün geçeceğini görüyorsunuz.

Not: Bazı durumlarda Wise ile Türkiye’den Almanya’ya para gönderirken tıpkı gün para transferinin gerçekleştiğini dile getiren kullanıcılarımız dahi oldu fakat garantiye almak hedefiyle prosedürünizi 1-2 gün daha geçmişte başlatmanız yeterli olacaktır.

Peki paranız karşı tarafa hemen iletilmesi gerekiyorsa yahut alıcının banka hesabı yoksa ne yapacaksınız? Bu noktada tek çare Western Union gibi gözüküyor. Western Union ile yaptığınız para aktarımleri hemen tamamlanıyor, tıpkı vakitte size verdiği kodu alıcıya ileterek banka hesabı olmaksızın paranın çekilmesini de sağlayabilirsiniz.

Bunun gibi aşırı durumlar dışında prosedürünizi Wise ile tamamlamak en avantajlısı olacaktır. Zaten bankalar aracılığı ile yapacağınız SWIFT prosedürüne göre ne kadar kâr etmiş olacağınızı dahi websitesinde görebiliyorsunuz.

Yine de gelenekselci ve SWIFT prosedüründen vazgeçemiyorsanız Türkiye’de tüm bankalardan cep yahut internet bankacılığı aracılığı ile SWIFT aktarımı seçeneğini seçerek prosedürünize başlayabilirsiniz. Almanya’daki bankaların SWIFT/BIC kodlarını öğrenmek isterseniz bu siteden kodları inceleyebilirsiniz. SWIFT ve BIC kodlarının ne anlama geldiği üzerine de daha önce bir makale yayınlamıştık. Türkiye den Almanya ya Nasıl Para Gönderilir

Toparlamak gerek görülürse hem para nakil süreleri üstelik komisyon düşüklüğü tarafından Türkiye’den Almanya’ya para göndermek hedefiyle en avantajlı teknik olan Wise’ı sizin hedefiyle özetledik. Yine de opsiyon arayanlar hedefiyle diğer teknikleri de kısaca size özetlemeye çalıştık. Wise’a üye olmak hedefiyle aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu