Evde Ceviz Kırma Ve Paketleme İşi İle Para Kazanmak

Evde ceviz paketleyerek para kazanmak

Ceviz ülkemizde oldukça fazla yetişen ve en çok tercih edilen kuruyemişlerden birisidir. Çerez olarak tüketildiği gibi tatlılarda, pastalarda da oldukça fazla kullanılmaktadır. Ayrıca sağlık açısından da çok faydalıdır. Bu nedenle de ülkemizde ve dünyada oldukça fazla tüketilmektedir. Ülkemizde ceviz yetiştiriciliği de oldukça fazla olduğu için bu alanda da iş imkanı fazladır. Bunlardan birisi de evde ceviz kırma ve paketleme işi yapmaktır.

Paketleme işleri içerisinde yapılacak farklı işlerden birisi de evde ceviz paketleme işidir. Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde ceviz yetişmektedir. Yetiştirilen cevizlerin bir kısmı ülkemizde satışa sunulurken bir kısmı da yabancı ülkelere ihraç edilmektedir. Bu cevizler kabuklu olarak satılabildiği gibi kabuksuz olarak da paketlenip satılmaktadır. İşte cevizlerin kabuklarının kırılıp paketlenmesini birçok işveren evden yapabilecek olan kişilere vermektedir.

Evde Ceviz Kırıp Paketleme Nasıl Yapılır?

Cevizler kabuklu olarak satılabildiği içleri çıkarılıp da satılmaktadır. Özellikle marketlerde, kuruyemişçilerde ceviz içi paketlenip satılmaktadır. Firmalar da ellerinde bulunan cevizlerin kırılıp paketlenme işlemleri için elemana ihtiyaç duymaktadır. Fabrikalarda cevizler makinalar ile kırılabilir ama temizlenip çürüklerinin ve kabukların ayrılması için ayrıca elemana gerek vardır. İşte bunun için firmalar personel istihdam etmek yerine evlerde bu işleri yapabilecek olan kişilere cevizleri teslim ederek paketlenmesini isterler.

Evde ceviz kırma ve paketleme işi için size çuvallar ile cevizler teslim edilir. Cevizi koymak için paketler veya kutular yine iş verenler tarafından verilir. Cevizi kıracak ile kırıp temizleidkten sonra sizler bu paketlere cevizleri yerleştirirsiniz. Paketler içerisine koyulurken kaç gram olarak koymanız gerektiği de iş veren tarafından size söylenir. Siz bu şekilde paketleme yaptıktan sonra ise iş veren gelip ürünleri sizden teslim alır.

Evde Ceviz Kırma ve Paketleme İşi ile Ne Kadar Kazanabilirim?

Evde ceviz kırma ve paketleme işi biraz zahmetli bir iştir. Çünkü cevizlerin tek tek kırılıp temizlenmesi gerekir. Kırma işi içinde bilek kuvveti gerekli ve bu sizi yoracaktır. Buna göre de ürünün paketleme başına fiyatı da değişiklik göstermektedir. Ama ortalama olarak ayda 3000 TL civarında bir para kazanabilirsiniz.

Evde Ceviz Kırma ve Paketleme İşi Nereden Bulabilirim?

Evde ceviz kırıp paketleme yapma işi için eğer ceviz üretiminin fazla olduğu bir yerde yaşıyorsanız üretici ile görüşebilirsiniz. Kuruyemiş satıcıları ile veya kuruyemiş toptancıları ile görüşerek bu işi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu