Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenlere Ek İş Önerileri

Akşamları ek iş yapmak isteyenlere ilave gelir kapısı olabilecek 11 farklı ek iş fırsatını bir araya getirdik. Ek iş yapıp para kazanmak isteyenler için detaylar haberin devamında dır.

Ek iş yapmak – Uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli oldunuz ancak emeklilikten sıkmaya başladınız ya da ek gelire mi ihtiyacınız var? Çalışmak istiyor ama ne iş yapabilirim diye derin düşünceler mi dalıyorsunuz o zaman yazımızı okumaya devam edin. İş hayatına dönmek isteyen emekliler için bazı önemli noktalara dikkat çektik. 20’li yaşlarında bir girişimci olarak iş hayatına atılmak ile emekli olduktan sonra işe başlamak arasında önemli farklar vardır. Emeklisiniz ve ek gelir elde etmek için çalışmayı düşünüyorsanız doğru işi seçmek çok önemli olacaktır. İster kendi işinizi kurun isterseniz işveren yanında çalışın. İşte emekli oldum ek iş yapmak istiyorum diyenlerin yapabileceği 11 ek iş;

Ek İş Yapmak – Ütü ve Kuru Temizleme İşi

Çalışan ya da emekli kadınların iş hayatında çok fazla yer alması, ütü, çamaşır yıkama ve kuru temizleme sektörlerinde daha fazla iş fırsatı sunuyor. Yıkanan elbiselerin ütülenmesi ve katlanması gerekiyor. Üstelik bu işi kadın ya da erkek fark etmek herkes yapabilir. Özellikle gücü yeten ve biraz el becerisi olan tüm emekliler için iyi bir iş fırsatı olabilir. Bunun yanı sıra terzilik yapmakta bir alternatif olabilir.

Sağlık Sektöründe İş Fırsatı

Eğer emekli olmadan önce bir hastanede çalıştıysanız ve şimdi emekli iseniz gönüllü olarak hemşirelik yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Yardıma ihtiyaç duyan kişilerin bu tarz işlerini üstlenecek para kazanabilirsiniz. Kızılay, Yeşilay gibi kurumlarda aynı görevinize devam edebilirsiniz.

Zanaatkarlık İşleri Ve El Becerisi

Emekli oldum ek iş yapmak istiyorum diyorsanız kendi sanatınızı kazanca çevirebilirsiniz. Eğer el beceriniz var ise süs eşyaları tasarlayarak bunları birçok yerde satabilirsiniz. Hatta birçok mağaza bu tarz işlere önem vermektedir. Fazla gelir elde etmek için özellikle maliyeti düşük ve çok rağbet gören ürünler tercih etmelisiniz. Örneğin; tesbih yapmak hem maliyeti düşük hem de kazancı bol bir iştir. Pipo, ağaç eşyalar, buzdolabı süsleri, vazo, kilim tarzı ürünleri yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Ek Gelir Elde Etmenin 11 Etkili Yolu

Tamirat ve Tadilat İşleri

Destek hizmetleri ve tamirat işleri emeklilikten sonra en çok para kazandıran iş alanlarıdır. Özellikle su tesisatı, elektrik, boyacılık ya da küçük ev eşyası tamiri yapan emeklilere her zaman iş imkanı vardır. Onarım ve bakım işlerini yaparak hem işten keyif alabilir hem de ek gelir sağlayabilirsiniz.

Danışmanlık ve Koçluk Görevi

Bilindiği gibi pek çok kişi mesleğinin kariyer zirvesindeyken emekli olur. Yıllarca uzmanlık ve tecrübe kazandığınız iş konusunda danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle gayrimenkul alanında danışmanlık işi çok revaçta ve getiri bol bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Yılların birikimini başkalarıyla paylaşmak ve insanlara faydalı olduğunuzu bilmek sizi ayrıca mutlu edecektir.

Özel Ders Vermek

Eğer emekli olmadan önce bir eğitimci olarak çalıştıysanız emeklilikte özel ders vererek para kazanmaya devam edebilirsiniz. Yıllar boyunca edindiğimiz tecrübeleri ve bilgileri özel ders yöntemi ile başkalarına aktarırken para kazanabilirsiniz Özellikle yabancı dil, müzik, matematik, resim gibi alanlara özel ders arayan pek çok kişi var. Bu tarz işler için gazete ilanlarına bakabilir ya da kendinize el ilanları bastırabilirsiniz. Özellikle yabancı dil konusunda yeterliliğiniz varsa çevirmenlik ya da tur rehberliği gibi işler yaparak da ek gelir sağlayabilirsiniz.

Ek İş Yapmak – Evcil Hayvan Bakımı

Ek iş yapmak – Barınaklardaki hayvanlara bakarak ek para kazanabilirsiniz. Çalışan kişilerin evcil hayvanlarına bakarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu tarz işlere ulaşmanın en kolay yolu gazete ilanlarını takip etmektir. Çevrenizde bulunan barınaklara başvurarak iş imkanı yaratabilirsiniz. Bu işi yapabilmek için hayvanlara karşı tahammülünüzün olması ve hayvanları sevmek gerekir. Hayvanlarda tıpkı çocuklar gibi bakıma ve yardıma muhtaçtır. Bu tarz işlere başlamadan önce kendinize ben bu işi yapabilir miyim diye sormanızda fayda var.

ek-is-yapmak-1

Bağ, Bahçe ve Bitki İşleri

Ek iş yapmak – Günümüzde organik ürünlere talep hat safhada. Bahçenizde hem kendi tüketiminiz hem de satabileceğiniz tarzda ürünler yetiştirmek ve satmak mümkün. Böylece hem pazar masraflarından kısıp hem de ek gelir elde etmiş olursunuz. İlerleyen zamanlarda işi büyütebilir kazancınızı katlayabilirsiniz. Ayrıca bahçe işleri ile uğraşmak zihninize ve fiziksel durumunuza iyi gelecek bir iştir. Toprak ve bitkilerle iç içe olmak her insanın isteyebileceği türden bir iştir. Birde bu hobiden para kazanmak tam bir fırsat durumudur.

Pastane ve Mutfak

Ek iş yapmak – Mutfakta olmak çoğu insan için eşsiz bir hazdır. Sadece el becerinizi kullanarak özel günler için rengarenk şekerler, kurabiyeler ve pastalar yapabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Hem eğlenceli hem de para kazandıran bu iş için bir atölyeye ihtiyaç duymayacaksınız. Sadece evinizin mutfağında bu işi zevkle yapıp üstüne para kazanabilirsiniz.

El İşleri

Emekli oldum ek iş yapmak istiyorum diyen kadınların ilgi alanına girecek bir iş fikri daha. El işi eşyalara rağbet her zaman vardır. Sandıkları ve sehpaları süsleyecek danteller, ayakları sıcak tutacak patikler, sıcak banyo lifleri yaparak bunlardan para kazanabilirsiniz. Bu sayede hem hobinizi gerçekleştirebilir hem de ek gelir elde edersiniz. Ayrıca el yapımı takılar ve aksesuarlar da çok moda. Evde zevkinize göre takılar dizayn edebilir ve bunları satabilirsiniz. Özellikle yaptığınız bu tasarımları hem tezgahlarda hem de internet üzerinden satışa sunabilirsiniz.

Leziz Ev Yemekleri

Uzun yıllar çalışıp emekli olduktan sonra en güzel işlerden bir tanesi evde yemek yapmaktır. Çünkü genellikle iş hayatının ağır temposu eve geldikten sonra yemek yapma fırsatı tanımıyor insanlara. Haliyle uzun yıllar iş hayatında bulunanlar için mutfakta zaman geçirmek lüks sayılır. Emekli olduktan sonra hem zevkle mutfakta zaman geçirebilir hem de yaptığınız yemekleri satabilirsiniz. 5-10 kişilik veya daha fazla çalışanı olan bir firmaya bu yemeklerinizi pazarlayabilirsiniz. İş yerlerinde özellikle iyi ev yemeği yemek çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu