Yurtdışına İşçi Götüren Firmalar Hangileridir?

Yurtdışında çalışmak isteyenler için yurtdışına işçi götüren firmalar

Ülkemizde yaşam şartlarının zorlaşması, kişilerin kendi mesleğini yapamaması veya mesleğini yapsa dahi maddi olarak karşılığını alamamasından dolayı birçok kişi yurtdışında çalışmayı tercih etmektedir. Bunun için ilan sitelerinde yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapılabileceği gibi yurtdışında işçi götüren firmalar aracılığı ile de kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz.

Yurtdışında işçi götüren firmalar farklı sektörlerde elaman alımı yapmaktadır. Daha çok inşaat sektöründe alım yapıldığı bilinse de fabrika, tekstil ve gıda alanlarında da çalışacak olan personel yurtdışına götürülmektedir. Eğer yurtdışında çalışmayı düşünüyorsanız aşağıda sizlere sıraladığım firmaların ilanlarını mutlaka takip etmelisiniz.

Yurtdışına İşçi Götüren Firmalar

Yurtdışına işçi götüren firmalar için aşağıda sizlere inşaat ve gıda sektöründe yer alan firmaları sıraladık. Bu liste içerisinde yer alan firmalar ihtiyaç halinde dönemsel olarak ilanlar yayınlayabilmektedir. Hem firmaların internet sitelerinden hem de iş ilanlarının yayınlandığı sitelerden işçi alım ilanlarını takip edebilirsiniz.

Yurtdışına işçi götüren inşaat firmaları listesi:

  • Baytur İnşaat
  • Hazinedaroğlu inşaat
  • Sur Yapı
  • Gama Holding
  • Yüksel İnşaat
  • Kolin inşaat
  • Enka İnşaat

Yurtdışına işçi götüren başlıca inşaat firmaları bu şekilde sıralanmaktadır. Ama bu firmalar dışında işçi alımı yapan başka firmalarda bulunmaktadır. Bunları ise ilan sitelerinden takip edebilirsiniz.

Yurtdışına işçi götüren gıda firmaları ise şunlardır:

Yurtdışında faaliyet gösteren bazı büyük zincir marketler çalışacak olan personelini ülkemizden götürmektedir. Ülkenin yabancı işçi alım kurallarına göre işçi alımı yapılmaktadır.

Bunun dışında Nusret Et ve CZN Burak gibi tanınmış büyük restoranlar da çalışmak için yurtdışına personel alımı yapmaktadır.

Yurtdışı İşçi Alımı İçin Başvuru Evrakları Nelerdir?

Yurtdışında çalışmak istiyorsanız firmaların sizlerden istediği şartları yerine getirmeniz gerekir. Ama öncesinden pasaportunuzun olması gerekir. Çünkü işçi alımları dönemsel olarak yapılabilir ve başvurunuz için pasaportunuz hazır olmazsa başvuruları kaçırabilirsiniz.

Yurtdışında çalışmak için başvuru yapacaksanız adli sicil kaydınızın olmaması gerekir. Bunun için e devlet üzerinden adli sicil kaydınızı alabilirsiniz.

Yurtdışına işçi götüren firmalar işçi alımı yaparken belirli başlı şartların yerine getirilmesini istemektedir. Çalışacak olan personelin belirli özellikleri taşıması istenilebilir. Bunun dışında çalışma koşulları ve şartları da ülkelere göre farklılık gösterebilir. Bu detay da unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu