Singapur Çalışma Şartları ve Asgari Ücret

Singapur'da çalışma şartları nasıl, asgari ücret ne kadar?

Dünyanın en büyük ticaret limanlarından birisine sahip olan Singapur dev gökdelenleri ve ihtişamlı görüntüsü ile Asya ülkeleri arasında en dikkat çeken ülkelerden birisidir. Yurt dışında çalışmak isteyenlere birçok imkan sunan bu ülke gelişmekte olan ekonomisi ile de dikkat çekmektedir. Singapur çalışma şartları nasıl, asgari ücret ne kadar yazımızın devamında sizlere bahsedelim.

Singapur’da sanayi sektöründe özellikle limanda, inşaat sektöründe, ilaç sektöründe, balıkçılık sektöründe ve yemek sektöründe iş bulmanız mümkün. Ayrıca turistlerin oldukça fazla ilgisini çeken bu ülkede turizm sektöründe de çalışabilirsiniz.

Singapur Çalışma Şartları

Asya ülkelerinden birisi olan Singapur’da hiyerarşik yapıya oldukça fazla önem verilmektedir. İş yaşamında disiplinli ve saygılı bir ortamda çalışmak isterler. Burada yer alan işletmeler küresel çapta işler yaptığı için her zaman aynı şekilde çalışmak isterler ve buraya yurt dışından çalışmaya gelenlerden de aynı özeni beklerler.

Singapur‘da günde ortalama olarak 8-10 saat alışılmaktadır. Singapur çalışma şartları bakımından oldukça iyi bir ülkedir.

Singapur Asgari Ücret Ne Kadar?

Singapur asgari ücret çalışılan işe ve sektöre göre değişmektedir. İş gruplarına göre çalışma ücreti değişiklik göstermektedir. İşinize yetkili biriyseniz oldukça güzel bir maaş alırsınız. Ortalama olarak maaşlar sektöre göre aylık 2000 dolar ile 7000 dolar arasında değişmektedir.

Mühendis veya teknik elman olup; yazılım, robotik, elektronik, mekatronik gibi alanlarda çalışanların maaşları 4000 ile 7000 arasındadır.

Sağlık hizmetlerinde çalışan kıdemli hemşire ve uzman doktorlar ülkede en yüksek maaşı alanlardır. Bunların aylık ortalama maaşları 5000 ile 10 bin dolar arasında değişmektedir.

Gıda sektöründe çalışılan pozisyona göre yine maaşlar 2 bin dolar işle 7 bin dolar arasında değişmektedir. Kısacası ülkede çalışılan sektöre ve mesleğe göre ücretler değişiklik göstermektedir. Ama genel olarak maaşlara bakıldığında aylık oldukça güzle bir miktar para kazanılmaktadır.

Yurt dışında çalışmak ile ilgili yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu