Ek Gelir İçin Part Time İş Fikirleri – 1

part time iş fikirleri

Part Time Ek Gelir Amaçlı İş Fikirleri – Yenilikçi Fikirler

Günün belirli bölümünde çalıştığınız bir iş var veya sadece günün belirli bir bölümünde çalışmak istiyorsanız part-time yani yarı zamanlı çalışma yöntemini deneyebilirsiniz. part time iş fikirleri.
Kimi için ek gelir, kimi için tek gelir, kimileri için ailesine destek olabilecek bu tür çalışma alanları oldukça fazladır.
Bu şekilde de kazanç elde etmekte pek tabi mümkündür. Yeter ki kullandığımız vakti güzel değerlendirelim. Peki neler yapabiliriz? Bu makalemizde işte bu sorunun cevabını vereceğiz. Hem online hem fiziksel güç gerektiren işler bu tür içinde mevcuttur. Bazı örnek mesleklerle konumuzu zenginleştirelim. Sizde bunlar üzerinden yeni alanlar türetebilirsiniz.

www.is-imkanlari.com

Özel Ders Verebilirsiniz

Tecrübe sahibi olduğunuz alanda bilgilerinizi belirli bir meblağ karşılığında diğer insanlara satabilirsiniz. Başarılı olmanız halinde adınız kulaktan kulağa yayılır ve belirli bir müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. Bu sayede boş zamanlarınızda ek gelir maksadı ile yahut tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Boyacılık

Eliniz boya badana işlerine yatkınsa iyi işler çıkarmanız halinde güzel meblağlar kazandırabilecek bir meslek dalıdır. Bu konuda çalışmayı düşünürseniz sayfamızda ayrıntılı bilgi içeren bir konu bulunmaktadır. Buradan ulaşabilirsiniz.

 

El İlânı Dağıtımı

Hemen hemen her şehirde bu sektör içerisinde bulunan ve kendi reklamlarını da el ilanı şeklinde yapan bir çok firma mevcuttur. Genellikle üniversite vb. gençlerin yoğun olduğu bölgelerde ofisleri yahut insan kaynakları temsilcileri bulunur. Eğer bunlardan herhangi birine rastlamadıysanız bulunduğunuz şehrin adı ile sektörü yan yana koyarak google da arama yapın. İsteğinizden fazlası karşınıza çıkacaktır. (Örn: Eskişehir El İlanı Dağıtımı) Bunun dışında yerel esnafta bu tür reklamlara sıkça başvurmaktadır. Bulunduğunuz bölge esnafına bu işi yaptığınızı belirterek başlayabilirsiniz. Başlarda düşük adetlerde iş gelse de güvenilir olduğunuz anlaşıldıktan sonra fısıltı gazetesinde isminiz yer bulacaktır. Bir başka alan da yeni iş yerleri. Gördüğünüz her yeni mekana bir kartvizit bırakmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Çünkü illa ki bir reklam çalışması yapılacak ve bunun için bir eleman gerekecek. O kişi neden siz olmayasınız? En nihayetinde diğer insanlardan bir eksiğiniz yok. Aksine teşvik vermiş oldunuz.

Bakım Onarım İşleri

Mobilya, elektrik-elektronik, tesisat vb. konularda tecrübeniz varsa bu alanda çalışmalar yapabilirsiniz. Teknoloji çağında olmamız dolayısı ile özellikle telefon, tablet, bilgisayar; bakım onarım ve tamir işlemleri en çok talep görenler arasında yer almaktadır. Malum her evde artık neredeyse en az 2 bilgisayar ve genellikle daha fazla adette akıllı telefon (smart phone) bulunmakta.

www.is-imkanlari.com

 

Paketcilik – Eve Servis

Yemek sektöründe faaliyet gösteren firmalar için paketci yahut diğer adı ile kurye elemanı bulmak daima sıkıntılı bir durumdur. Daimi ihtiyaç duyulan bu alanda çalışarak ekstra gelirler elde edebilirsiniz. Motor kullanma ehliyetinizin olması en büyük artılardan olacaktır. Zira bisiklet veya ehliyet gerektirmeyen elektrikli bisikletlerin kullanımı bu sektörde pek tercih edilmemektedir. Yinede yok demekte yanlış olur.

Terzilik

Eliniz kesmeye, sökmeye, dikmeye yatkınsa ister evinizden home ofis şeklinde, ister bir iş yeri açarak terzilik mesleğini icra edebilirsiniz. Alanınızda başarılı olursanız müşteri pörtföyünüz artacaktır. İş yeri açmayı düşünürseniz konumunun güzel olması da önemli etkenlerden olacaktır.

 

Spotculuk – İkinci El Eşya Alım Satım İşlemleri

Özellikle üniversite bölgelerinde çok güzel kâr getirebilecek iş dallarından biridir. Okulu bitirenler eşyalardan kurtulmak isteyecek, yeni başlayanlar ucuza eşya tedarik etmek isteyecek.. Özellikle dönem başı, ortası ve sonunda yüksek sirkülasyonu olan bir meslek dalıdır.

 

Balık Yetiştirme

Düşük maliyetli olan ve çok fazla yumurtlayan balıkları tercih ederek satışını yapabilirsiniz. Örneğin ciklet, japon, prenses vb. balık türleri. Bir kaç liraya alıp hayvanlara güzelce baktıktan sonra yüzlerce yavru elde edip satışını yapabilirsiniz.

www.is-imkanlari.com

Hayvan Bakıcılığı

O neymiş öyle demeyin 🙂 Evinde hayvan besleyen hayvan severler onları yanına alamayacağı seyahatlere çıktığı zaman illa ki bir bakıcıya ihtiyaç duyacaktır. Böyle durumlar da bakıcı bulmak zordur. Hayvan Sever sayfalarını takip ederseniz bu tür ilanlarla karşılaşmanız olasıdır. Başlangıçta çok fazla iş gelmeyebilir ancak adınız duyuldukça ve verdiğiniz hizmet güzel olduğu müddetçe kazanırsınız. Hayvanın hassas ve ihtiyacı olan şeyler sahibi tarafından zaten bildirilecektir. Bu hususlara dikkat edildiği müddetçe bir problem çıkmaz.

Catering ve Organizasyon Yönetim Hizmetleri

Bilimum toplu organizasyonlar için ayarlamalar yapabilirsiniz. Anlaşmış olduğunuz firmalar çok iş getirmeniz sayesinde size daha düşük maliyetler çıkaracak, buda müşterilerinizin hem kolayına gidecek hemde düşük maliyetli olması işine gelecektir. Başlangıcı yakın çevrenizle yapabilirsiniz. Sonrasında fısıltı gazetesi yine devreye girecektir. Doğum günleri, mezuniyet toplantıları, nişanlar hatta düğünler başlıca örnekler arasında yer alacaktır.

 

Part Time Ek Gelir Amaçlı İş Fikirleri – Yenilikçi Fikirler 1 konumuzun burada sonuna geldik. Bu konuyla alakalı 2. makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
Biz bu bilgileri verdik sizlerde okudunuz bu ek bilgi edindiniz bu kısım gayet güzel hoş. Lakin bilmediğiniz, tecrübe sahibi olmadığınız alanlara özellikle hususi tecrübe isteyen alanlara bilgi sahibi olmadan girmeyiniz. Zira bu durum yarardan çok zarar getirebilir.
 
fazla iş
iş fikri
işleri bulmak
para kazanma
elde etmek
para kazanmak
time iş fikirlerinden
sosyal medya
iş ilanlarını
ek iş
iş fikirlerine
para kazanabileceğiniz
kadar para
part time iş
ek gelir elde
internetten para
boş vakitlerinizde
hakkında bilgi
iş olarak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu