Kışın Yapılabilecek Para Kazandıran İş Fikirleri

Para kazanmak isteyenler için kışın yapılabilecek iş fikirleri

Kış yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı. Kışın hali ile ısınma masrafları da artıyor. Özellikle dönemsel olarak çalışanlar bu aylarda iş bulmakta zorlanıyor. Durum böyle olunca da ödemeler konusunda sıkıntı yaşanabiliyor. Bugün sizlere kışın yapılacak para kazandıran işler hakkında bilgi vermek istiyorum. Aşağıda sizler için birkaç iş fikri verdik. Bu fikirleri hayata geçirmek için bir miktar sermayeye ihtiyacınız olacak bunu unutmayın. Mevsimsel olarak çalışıp para kazanabileceğiniz bu işleri yaparken yaşadığınız şehrin koşullarını da dikkate almalısınız.

Kışın Yapılabilecek İşler

Kombi ve Radyatör Bakımı

Kombi ve radyatör bakımı özellikle dikkat edilmesi gereken ihmal edilmemesi gereken detaylardan birisidir. Kombilere yapılmayan bakımlar ölüm gibi ciddi tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Kombiler kış aylarında ısınmak için kullanıldığı için mutlaka bakımları yapılması gerekir. Birçok kişi de kış ayları gelmeden bakım yaptırır. Sizde bu konuda bilgiliyseniz ve gerekli ekipmanları temin ederek kış başlangıcında ve kış süresi boyunca bu işi yapıp para kazanabilirsiniz.

Lastik Zinciri ve Buz Solüsyonları Satmak

Kar yağdığında sürücülerin en çok zorlandığı konulardan birisi kar nedeniyle araçların gidememesi ve kayması. Bu durumda en çok ihtiyaç duyulan ise zincirlerdir. Zincirleri trafiğin yoğun olduğu yerlerde satabilirsiniz. Bunun dışında camların buzlanmasını önleyen solüsyonlarda satarak para kazanabilirsiniz.

Araç Kurtarma ve Çekme

Kışın birçok araç kar nedeniyle yolda kalmaktadır. Bu araçları kurtarmak için bir çekiciye ihtiyaç duyulur. İşte sizlerde bir çekici sahibi olarak kış aylarında bu işten para kazanabilirsiniz.

kisin yapilacak isler

Kestane Satış Yaparak Para Kazanmak

Kışın en sevilen lezzetlerinden birsi tabii ki kestanedir. İşlek caddelerde kalabalığın yoğun olduğu yerlerde seyyar bir tezgâh yardımı ile kestane satıp para kazanabilirsiniz.

Bunlar dışında kışın yapılabilecek işler ise şunlardır:

  • Atkı, şapka ve bere satmak
  • Şemsiye satmak
  • Odun ve kömür satmak
  • Şömine yapmak ve satmak
  • Soba ve baca temizlemek
  • Balık satmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu