SON DAKİKA

Parapik

İŞKURdan Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKURdan Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bu haber 11 September 2021 - 23:13 'de eklendi ve 57 views kez görüntülendi.

İŞKURdan yurtdışı iş başvurusu nasıl yapılıyor?

Bu yazımızda yurtdışında emek harcamayı düşünenler için, İŞKURdan yurtdışı iş başvurusu hakkında data vereceğiz. Müracaat iyi mi yapılır? Kimler başvuruda bulunabilir? Gereklilikler nedir? Bu ve bu şeklinde sorularınızı yanıtlayarak yolculuğunuzda sizlere destek olmak yazımızın temel hedefi olacaktır.

İŞKURdan Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKURdan Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKURdan yurtdışı iş başvurusu İle Yurtdışında Emek harcama İmkanı

Yurt haricinde çalışmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Buna bağlı olarak bu kişilere sağlanan imkanlarda da artışların olduğu gözlemlenmektedir. İŞKUR, bu bağlamda etkin rol oynayan kurumlardan biri olarak gösterilebilir.

Yurt dışı iş imkanlarını değerlendirmek isteyenler için İŞKUR sürekli olarak uygulamalar ortaya koymaktadır. Bu uygulamalar doğrultusunda pek fazlaca şahıs, göçmen işçi başvurusunda bulunma hakkını kazanmaktadır.

İŞKURdan Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKURdan Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yabancı işçi alımı yapmak isteyen ülke ve firmalar, İŞKUR ile iletişime geçerler. İŞKUR ise bu ilanları Türkiye’de yayınlar ve işçi alımını gerçekleştirir. Sistemin işleyişi bu şekildedir. Kısacası İŞKUR için yerli işçi ile yabancı işveren içinde köprü görevi gördüğünü söyleyebiliriz.

Peki İŞKUR’dan yurtdışı iş başvurusu yapmak isteyenler hangi kriterlere haiz olmalıdır? Bunlara değinelim.

İŞKURdan yurtdışı iş başvurusu ile Şartlar ve Gereklilikler

İŞKUR’un yabancı işçi alımında hususi olarak belirlediği kriterlerin bulunduğunu söyleyemeyiz. Genel itibarıyla yurt haricinde çalışabilmek için kişinin belli şartlara haiz olması gerekmektedir. Bu şartlar, İŞKUR’un sunmuş olduğu iş imkanları için de geçerlidir.

En mühim ve başlıca koşul, kafi dil bilgisine haiz olmaktır. Kişinin topluma entegrasyonunun sağlanabilmesi sadece dil kanalıyla mümkündür. Bu sebeple ülkeler ve firmalar, kişiden belli bir yabancı dil seviyesine haiz olmasını istemektedirler.

Bu dilin, göç ettiğiniz ülkenin anadili olması iş başvurusundaki değerlendirme notunuzu yükseltecektir. Üstelik bu şekilde daha geniş alanlarda iş bulma olanağına da haiz olmuş olursunuz. Sadece bunun yerine kafi düzeyde İngilizce bilginizin olması da kâfi gelecektir.

İŞKURdan Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKURdan Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir öteki mühim koşul ise belli bir eğitim seviyesine haiz olmanızdır. Bir çok ülke ve şirket, deneyimsiz işçilere talih vermektedir. Sadece fazlaca azca ülke ve şirket, ilköğretim mezunu olanlara bu imkanı vermektedir. Bu sebeple en azından lise mezunu olmanız fazlaca önemlidir.

Lüzumlu kriterleri karşılayan işçiler, İŞKUR’dan yurtdışı iş başvurusu yapabilirler. Bunun için İŞKUR’a fiziki olarak ulaşım sağlayıp bizzat müracaat formu doldurabilirsiniz. Ek olarak İŞKUR’un web sitesinden iş ilanlarına ulaşarak online müracaat da gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışma hayatına yurtdışında devam etmek talip vatandaşlar ayrıntılı yurtdışı bazlı iş bulma sitelerinden bulunduğu gibi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden de iş müracaatlarında bulunabiliyor. İŞKUR‘da dönem dönem açılan yurtdışı çalıştırma ilanlarına şayet başvuru yağıyor. Peki İŞKUR üzerinden yurtdışı iş başvurusu nasıl yapılır? 

İŞKUR üzerinden Almanya ilkin olmak suretiyle fazlası ülke yurtdışı çalıştırma kapsamında iş ilanı yayımlıyor. Bu ilanların takibi şayet iki şekilde gerçekleşiyor: Yurtdışı amele talepleri sekmesi ve iş ilanları arama sayfası.

ADIM ADIM YURTDIŞI İŞ BAŞVURUSU

Birinci usul: Yurtdışında çalıştırma hedefiyle duyuru takibi yapmak talip vatandaşların ilk olarak İŞKUR’a girmeleri gerekiyor. Çıkacak sayfada bulunan yurtdışı çalıştırma sekmesine tıklanarak, “Yurtdışı İşçi Talepleri” sekmesinden aktüel ilanlar takip edilebiliyor. İŞKURdan yurtdışı iş başvurusu

İkinci usul: İŞKUR İş İlanları arama sayfası üzerindeki arama sekmeleri arasında “İşyeri Türü” yazan yerde “Yabancı İşveren” sekmesine tıklanarak yurtdışı ilanları görüntülenebiliyor.

YURTDIŞINDA ÇALIŞMAK İÇİN EN İYİ ÜLKELER

Vatandaşların yurtdışı iş müracaatlarında ülke seçimleri de büyük önem arz ediyor. İşte yaşam koşulları en iyi olan ve en çok tercih edilen ülkeler:

Almanya

İngiltere

İspanya

İtalya

Avustralya

ABD

Meksika

Fransa

Kosta Rika

Kanada

Son yıllarda daha dahi globalleşen dünyada 2021’de Türkiye’den aniden çok kişi yurtdışında çalışmak ve yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek hedefiyle yurtdışı iş fırsatlarını kovalıyor. Yurtdışına amele ve personel olarak gittikçe çalışmak talip adaylar gereklilik hususi şirketlerin yurtdışı iş ilanlarını lüzumse İŞKUR yurtdışı iş ilanlarını takip ediyor. İŞKURdan yurtdışı iş başvurusu

Özellikle son dönemde yurtdışında çalışmak, yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş olanaklarını değerlendirmek isteyenlerin sayısı epey çok.

Yurtdışı amele adayları İŞKUR yurtdışı iş ve amele ilanlarını değerlendirerek yurtdışında iş arar iken bir yandan dahi yurtdışı amele ve yurtdışı personel alım şartlarını merak ediyorlar.

Peki İŞKUR yurtdışı amele ve yurtdışı personel alımlarında iş müracaat şartları ve iş müracaat kriterleri neler, İŞKUR yurtdışı iş müracaatı nasıl yapılır.

Yurtdışı İşçi ve Yurtdışı Eleman Alımı 2021 İş Başvuru Şartları

En ilkin bilinmesi lüzumen nokta yurtdışı amele ve yurtdışı personel alımlarında eğitim seviyesi önemli bir konu. Yurtdışında iş arayan, yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş olanaklarını değerlendirmek talip adayların normal şartlar altında ilk olarak asgari lise mezunu olması lüzumiyor.

Fakat bazı hususi anlaşmalar durumunda lise altı eğitim oranına sahip olanlar dahi yurtdışına amele olarak gidebilir. Bunun yanında en önemli başka konu şayet sahip olduğunuz ustalık becerileri, deneyim, gezgin dil ve başka yetkinlikler. İŞKURdan yurtdışı iş başvurusu

Herhangi bir meslek sahibi olan kişiler yurtdışı amele alımlarından daha kolay fayadalanabilir ve söz konusu bu kişilerin yurtdışında iş bulması daha olasıdır. Günümüzde özellike belli alanlarda aniden çok yurtdışı iş fırsatları sahip olunan.

Bunun en iyi örneği yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmaları. Yurtdışında iş yapan ve yurtdışına götüren Türk inşaat firmaları her yıl aniden çok kişiye yurtdışı iş imkanları sunuyor.

2021 İŞKUR Yurtdışı İşçi ve Yurtdışı Eleman Alımları

Yurtdışı iş arayan, yurtdışı amele ve personel alımlarından faydalanmak talip kişiler hedefiyle internet en kolay yurtdışı iş bulma kanalı olarak öne çıkıyor. Günümüzde iş ilanları yayınlayan hususi internet sayfaları ve İŞKUR internet sitesi üzerinde her gün yeni yurtdışı iş ilanları yayınlanıyor.

Özel internet sayfaları üzerinde yurtdışında iş yapan Türk firmaların yurtdışı iş ve amele ilanlarına ulaşmak epey kolay. Diğer yandan yurtdışında iş yapan Türk firmalar yurtdışı amele taleplerini bazı zaman İŞKUR üstünden yapıyorlar ve İŞKUR üstünden yurtdışı amele alımı gerçekleştiriyorlar. İŞKURdan yurtdışı iş başvurusu

Peki İŞKUR yurtdışı iş müracaatı nasıl yapılacak? İŞKUR yurtdışı amele ve yurtdışı personel alım şartları neler?

İŞKUR Yurtdışı İşçi ve Yurtdışı Eleman İş Başvurusu 2021

Yurtdışında iş yapan ve yurtdışına amele alımı gerçekleştiren ve yurtdışına amele ve personel götüren firmalar zaman zaman yurtdışı amele ve yurtdışı personel alımlarını İŞKUR üstünden gerçekleştirirler.

Söz konusu yurtdışı şirketler yurtdışına amele ve personel alacakları zaman bunu İŞKUR’a bildirir ve İŞKUR’dahi bunu internet sayfası üstünden YURTDIŞI İŞÇİ VE ELEMAN TALEPLERİ kategorisi altında yurtdışı iş ilanı biçiminde duyurur.

Adaylar söz konusu yurtdışı amele ve personel alım ilanlarına yurtdışı iş müracaat formu doldurarak yurtdışı iş müracaatı yapabiliyorlar.

İŞKUR Hangi Ülkelere İşçi ve Eleman Alımı Yapıyor?

Günümüzde İŞKUR’un yurtdışı amele ve yurtdışı personel alımı yaptığı ülkelerin sayısı epey çok. Başta yurtdışında iş yapan ve yurtdışına amele ve personel götüren Türk inşaat firmaları olmak suretiyle farklı kategorilerde yurtdışında iş yapan şirketler her yıl yurtdışında çalışacak aniden çok ülkeye aniden çok amele ve personel alımı yapıyorlar. İŞKURdan yurtdışı iş başvurusu

İŞKUR’un yurtdışı amele ve yurtdışı personel alımı yaptığı ülkeler arasında Rusya, Romanya, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Dubai, Yemen, Katar, Almanya, Moldova, Ukrayna, Afrika ülkeleri ve Avrupa ülkeleri ile Amerika ve Kanada gibi ülkeler bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
1 ADET YORUM YAPILDI
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA