Evde Yemek Yapıp Satma İle Para Kazanabilirsiniz

Evde yemek yapıp satma

Evde yemek yapıp satma

Özellikle ev hanımı bayanlar için mükemmel bir ek gelir imkanı. Bir çok bayanın herhangi bir maddi beklentisi olmadan üzerine master yaptığı yemek yapma işini bir gelir kapısına çevirebilirsiniz. Evde yemek yapıp satma. Evde en çok yaptığımız ancak insanın aklına belkide hiç gelemeyecek olan bu konuyu siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

Minimum sermayelerle maksimum kazanç elde edebileceğimiz hemen her bayanın kolaylıkla ve severek yapabileceği alanlardan biri yemek sektörü. Her elin ayrı bir tadı var, sizde en beğenilen yemeklerinizi yaparak boş zamanımızı değerlendirirken parada kazanabilirsiniz. Peki nasıl olacak bu iş? Cevabı aşağıda.

Yaptığım Yemeklerin Satış ve Pazarlamasını Nasıl Yapabilirim?

Bu alanda yapmış olduğunuz çalışmaların satış ve pazarlaması konusunda bir çok alternatif var. En basitinden başlayarak kısa kısa bilgiler verelim.

Altın günleri: Evet evet bildiğimiz “gün” toplantıları. Hani çil çil çeyreklerin yarımların toplandığı 100’lük lerin havada uçuştuğu hanımların bir araya geldiği geleneksel toplantılar.

(Bu aralar erkekleri de duymaya başladık ama neyse konumuzdan sapmayalım.) Kalabalık gün toplantıları bayanlar için büyük uğraşlar gerektiren zahmetli bir iştir.

Yalnızca yemek konusunda değil. Ev temizliği, düzenlemesi yemeği, bulaşığı. Hepsi ayrı bir uğraş. Hele çalışan bir bayansa durum daha da vahim.

Evde yemek yapıp satma

Bu tür günler için özel hazırlıklar yapıp sunabilirsiniz. Özellikle en iyi olduğunuz yemeklerle başlamanız sizin için büyük bir artı sağlayacaktır. Bir müddet sonra vazgeçilemeyenler arasında olmanız bile mümkün. Peki hangi bayan alacak sizden bu yemekleri?
Kim nereden bilecek sizin böyle bir hizmet verdiğinizi? İlk olarak yakın çevrenizden başlamanız gerekiyor. Eş dost günlerine mümkün olduğunca katılın.
Her gidişinizde üzerinize düşmese de sizde tadımlık bir şeyler hazırlayın. Ama unutmayın tadımlık olsun. Yemeğin tadı herkesin damağında kalsın.
Hazırladığınız tatlar beğenildiği zaman reklamınızı da yapmayı unutmayın.

Böyle bir iş yaptığınızı belirtin ki insanların aklında yer edinsin. Zorda kaldığı gün hemen size sarılsın. 🙂 Ha olur ya beğenilmezse hiç oralı olmayın. Hatta ev sahibine bulun kabahati; bu nasıl yemek böyle diyerekten. İşin şakası bir yana yapmış olduğunuz bu küçük yatırım size büyük geri dönüşler sağlayacaktır. Birinde olmasa diğerinde kesinlikle birileri sizden talepte bulunacaktır.

Evde yemek yapıp satma

Talep oranı katılmış olduğunuz gün sayısına göre artacaktır. Her katıldığınız günde bir altın gitmemesi içinde misafir sanatçı olarak katılım sağlayın. 🙂 Samimi ve basit olarak hazırlanmış bir kartvizitiniz olursa uygun olan ortamlarda dağıtmanız ekstra puan getirecektir. Direkt reklam dışında sizlere 2. bir alternatiften daha kısaca bahsetmek istiyorum. İnternet ve teknoloji çağındayız.

Neden internetin getirdiği nimetlerden de faydalanmayalım? Çoğumuzun evinde en az 1 laptop, tablet, masa üstü bilgisayar veya en olmadı akıllı telefon var.

Hiç yoksa da işinizi görecek bir uygun fiyatlı bir bilgisayarı kolaylıkla bulabilirsiniz. İkince el iş görecek laptop fiyatları 100 liralara kadar düşmüş durumda.

Neyse uzatmayalım. Açın bir web sayfası internet üzerinden de müşteriler gelmeye başlasın. Siz müşteriye gideceğinize müşteri size gelsin. Belirli bir takipçiye ulaştıktan sonra oradan da siparişler gelmeye başlayacaktır.

 

Evde yemek yapıp satma
Evde yemek yapıp satma
Bunu yaparken sosyal medyadan faydalanmayı da unutmayın. Facebook ve Twitter gibi ortamlarda sayfalar, hesaplar oluşturup buralardan da reklam ağınızı genişletin. Bir süre geçtikten sonra gelen siparişleri karşılayamadığınız için açacağınız restorana bizi de davet etmeniz yeterli olacaktır 🙂
Maksadımız umut tacirliği değil kesinlikle yanlış anlaşılmasın. En iyisini görmek, en iyisini yaşamak, en iyisini yaşatmak için en güzel şeyleri hayal ettirmeye çalışıyoruz sizlere. İnsan hayal ettiği sürece var olur ve hayal edebildiği kadar kendini geliştirebilir. Bir adım daha ileriye gidemez.

Hayat derslerini bırakıp 2. pazarlama ve satış yöntemimize geçelim. Eğer yukarıda bahsettiğimiz “gün” olayında başarılı olursanız bunun yanı sıra; evlerde verilen davetler, doğum günü kutlamaları, mevlitler vb. toplu daverler diğer bir satış alanınız olabilir. Özellikle çalışan ev hanımları için büyük kolaylık olacaktır.
Hele ki elinizden vazgeçilmez tatlar çıkarsa sofrayı siz kurmasanız da baştacı sizin yemeğiniz olacaktır.

Üçüncü satış ve pazarlama yöntemimiz: Bulunduğunuz bölgede ki restaurantlara, fastfood mekanlarına hatta tostçulara bile en güzel yemeklerinizden tattırın. Tuttu mu ucunu alamazsınız. Alır başını gider. Nasibin nerde olduğu belli olmaz. Belki bir lüx restaurant belki bir esnaf lokantası. Yapmış olduğunuz yemekler güzel olduktan sonra biri ilgilenmese diğeri illa ki ilgilenecektir. Sonrasını artık aranızda anlaşırsınız 🙂

Ne Kadar Kazanırım

Gelelim işin maddi kazanç kısmına… Aslında kazanç ışığını yukarıdaki maddeler sayarken azıcık ucundan verdik. 3000 kazanırsınız 5000 kazanırsınız gibi net rakamlar vermek yanlış olur. Bu birazda sizin el marifetinize, pazarlama yeteneğinize bağlıdır. Ama birazcık tahminde bulunabiliriz. Başlangıç ve işin iyice oturmuş halini göz önüne almadan orta seviyede bir tahminde bulunalım. Birkaç ay içerisinde mümkün olduğunca fazla gün’e katılarak, aktif bir şekilde çalışarak 2500 – 3000 TL gibi bir kazanç elde etmeniz mümkün. Daha aşağısı da, daha yukarısı da mümkün elbet. Bizim ki iyi niyetle, aktifliğinize güvenerek düşünülmüş bir tahmin. Restoran vb. yerlerle anlaşırsınız daha da artar, eşe dosta hem yardım hem ek gelir olsun diye gidersiniz daha da azalır. Tamamen size bağlı bir durum.

Evden çalışmak isteyen anneler için ideal olan birçok çalışma şekli vardır. Bunlardan biri L’épicerie. Yemek yapabiliyorsanız ve aileniz ve arkadaşlarınız sizi yemek için sık sık işe alıyorsa, bu beceriyi evden çalışmaya dönüştürebilirsiniz.

Başlangıç ​​olarak diyelim ki, yapmanız gereken ilk şey ne tür yemekler hazırlamak istediğinize karar vermek. Bilmediğiniz bir şeyi satmaya çalışmayın. Tatlılarla aranız iyiyse, öncelik verin. Kanepe yapmakta iyi değilseniz, yapmalısınız. İşinizi başlatmak için çok fazla sermayeye ihtiyacınız yok. Malzemelerden daha fazlası temelde her zaman evinizdedir. Bu malzemeler yetmez diyorsanız küçük bir satın almanın zararı olmaz.

Evde yemek yapıp satma

Atıştırmalıklar için Pazarlama Stratejisi Ağızdan Ağızadır. Ailenize ve arkadaşlarınıza işinizden bahsedin, diğerlerine yapacak çok işiniz olduğunu söyleyeceklerdir. El ilanları ve broşürler yazdırın ve dağıtın.
Yakınınızdaki Etkinliklerde Yemeklerinizi Dağıtın. Küçük bir miktar yaparsanız, Bütçenizi aşmazsınız. Yapabiliyorsan bağış yap. Örneğin, huzurevlerinde ve toplum merkezlerinde yemeğinizi ücretsiz dağıtabilirsiniz.
Ne kadar çok insan tanırsan o kadar çok iş bulursun.

Yeni şeyler denemekten korkmayın. İnsanların seveceği farklı yemekler yapın. Hipermarketlerdeki Lokantalara ve pastanelere ürünlerinizi satmaya çalışın. Bu sayede sadece para kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda reklam da yapıyorlar.

Evde yemek pişirmenin sırrı, insanların bunu fark etmesidir. Ne kadar çok insan tanırsanız, işiniz o kadar büyür. Atıştırmalıklarınız kaliteliyse ve insanlar tarafından seviliyorsa, tüm yıl boyunca, özellikle de tatillerde işiniz olacak. İş, sıkı çalışmanızı ve konsantrasyonunuzu dikkate alır.

En kısa sürede başlamak için ne yapabilirim?

Öncelikle rastgele bir etkileşim adresi (E-posta adresi vb.) ile nerede yaşadığınızı ve nasıl pişireceğinizi anlatan yazımıza yorum bırakabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç sahipleri sizinle etkileşime geçebilir.
Yorum yaparken lütfen kendinizi ve işinizi iyi anlatan yazım kurallarına uygun ifadeler seçin. Aksi halde Yorumlarınız onaylanmayabilir. Zaten iyi yemek yapan ev hanımlarına başarılar dileriz.

Evde yapabileceğiniz farklı yemek işleri

1-Evde salça yapın
2-Evde konserve yiyecekler hazırlayın
3-Evde pasta yapın
4-Evde reçel yapın

 

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza yemek yaparak kazanç sağlayabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık. Artık bir adım atmak ta size kalıyor. Haydi bakalım hanımlar, beyler ellerinizin maharetlerini konuşturma zamanı…

 

 

iş yapmak
ev yemekleri sipariş
ev yapımı
yemek yapabilir
para kazanma
yemek yapıp satmaktır
iş veren firmalar
evde yemek yapma işi
evde yemek yapmak
yöresel yemeklere
özel günlerde
yemek yapmaktan
yapmanız gereken
ev hanımları
evde yemek yaparak para kazanmak
gıda sektörüne
evden yemek yapıp satmak
içli köfte
evde yemek yapıp satma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu