Evde Sabun Yaparak Para Kazanma

Evde Sabun Yaparak Para Kazanın

Boş vakitlerinizi nakite çevirebilecek işlerden biride evde sabun yapmaktır. Evde değişik kalıplar ve hoş kokular ile hazırlayacağınız dekoratif sabunlar hem eğlenceli, hemde işi kaparsanız getirisi oldukça yüksek bir iştir. Genç, yaşlı, erkek, bayan, öğrenci, hemen hemen herkesin yapabileceği kadar kolay bir iş. Bu makalemizde sizlere Evde Sabun Yaparak Para Kazanma fikrinden bahsedeceğiz.

Yaptığınız sabunları pazarlama konusunda iyi bir iş çıkarırsanız bu uğraş ek gelir yerine kendini asıl mesleğiniz olmaya bırakabilir.
Evde sabun yapma işi ile gerçekten ilgilenip para kazanmak istiyorsanız işin sırrı çok basit. Herşey kullanacağınız kalıplarla alakalı. Normal çiçek deseni yerine daha ilginç kalıplar ve hoş esanslar kullanırsanız tanıttığınız kişiler buna kayıtsız kalamayacaktır.
Hadi gelin aşama aşama sabun nasıl yapılır görelim;

www.is-imkanlari.com
Sabun deyince aklımıza marketlerde bulunan zeytin yağlı, ballı, aromalı, sabunlar gelir. Sizin yapacağınız dekoratif sabunlar birazda zahmetlidir. Örneğin malzeme oranlarını tam tutturamazsanız uğraşınızın sonu hüsran olabilir. Bu işe yeni başlayacaklar için daha pratik bir yöntemi sizlere anlatmak istiyorum.
Daha öncede değindiğimiz gibi işin sırrı kalıplarda. Çünkü yapacağınız butik sabunlar temizlikten çok dekoratif amaçlı kullanılacak. Bu yüzden bilindik kalıpları geride bırakacak kalıplar tercih etmelisiniz.

Sabun yapmak için gerekli malzemeler:
Silikon kalıp,
Sabun bazı,
Sabun boyası,
Esans (bu konuda dikkat etmeniz gereken şey; hangi renkte sabun yapacaksanız o renge uygun koku seçin. Mesela kırmızı yapacaksanız çilek kokusunu tercih edebilirsiniz).

 

Not: malzemeleri size yakın yerlerde nerde satıldığını bilmiyorsanız internetten temin edebilirsiniz.

www.is-imkanlari.com

 

Sabun Nasıl Yapılır?

Sabun bazını eritmekle işe başlıyoruz .

Sabun bazını bir kaba koyun ve başka bir kabın içine su koyarak onun buharında yavaş yavaş eritin yani benmari usulü. (Bu aşamada mikro dalga fırında kullanabilirsiniz. Ancak sabun bazının eritildiği şeyin bir daha başka gıdalar için kullanılması sakıncalı olduğundan bu yolu tavsiye etmiyorum)

 

Eritme işlemini tamamladıktan sonra sabun boyası ile renklendirme işlemine geçin ki işin en zevkli kısmı da burası 🙂
Erittiğiniz sabunun miktarına göre bir iki damla kadar boya koyun. İstediğiniz renge ulaşana kadar yavaş yavaş damlatın.
Renk verme aşamasını da tamamlayınca kullandığınız renge uygun esansı ilave edin.

 

Bu işlemde tamamlanınca sabunu silikon kaplara boşaltın. (kalıba boşalttıktan sonra üstünde hava kabarcıkları oluşursa bu kabarcıkları alkol yada kolonya sıkarak durdurun)

www.is-imkanlari.com
Sabunlarınız kalıbınızın küçüklüğü yada büyüklüğüne göre 20 ila 40 dk arasında donacaktır.
Daha sonra şekline zarar vermeden yavaşça sabunu kalıptan çıkartın.
İster tek parça olarak satın isterseniz çiçek sepetlerinde güzel buketler yaparak..
Gerisi sizin pazarlama gücünüze kaldı. Hayal edin ve başarın.
Evde Sabun Yaparak Para Kazanma

 

Ne Kadar Kazanırım?

Bunun için net bir şey söylemek doğru olmaz. Rakamlar, yapmış olduğunuz sabunların güzelliği, müşteriye ulaştırma ve pazarlama yeteneğinize göre değişiklik gösterecektir. Ama günümüzde bir sabun buketi 60 ile 100 lira arasında değişmekte. Bu rakamlara göre siz bir hesap çıkarabilirsiniz.

 

Nasıl Pazarlayabilirim?

Her zaman söylediğimiz gibi; fısıltı gazetesini sakın yabana atmayın. Akrabalarınıza arkadaşlarınıza söyleyin yaptığınız iş kulaktan kulağa yayılacaktır.

Dekoratif ürünler satan dükkanlarla anlaşıp yaptıklarınızı bu dükkanlarda satışa sunabilirsiniz.
Ve en önemlisi internet sosyal ağlar yada satış yapılan ticari sitelerde(sahibinden gittigidiyor vb) satış yapabilirsiniz.

Evde Sabun Yaparak Para Kazanma

UCUZ VEYA ÜCRETSİZ EV YAPIMI SABUN KALIPLARI

 

Ucuz veya Ücretsiz Ev Yapımı Sabun Kalıpları

İÇERİK:

Gönye kutusu
Süt paketleme
yoğurt kabı
Yulaf ezmesi veya Pringles kasesi
Ayakkabı kutusu
Tahıl kutusu
Ruh kutuları
Gıda saklama kapları
PVC boru
Sadece deney
Reklam

Sabun yapımı için fazla malzeme yerel olarak veya piyasada bulunabilir ve hızlı teslimat için daha fazlası çevrimiçi olarak sipariş edilebilir.

Ancak bu sabun yapma serüveninden tam olarak emin olmayabilirsiniz ve ekipmana çok fazla para yatırmak istemezsiniz. Yapacağınız en büyük (ve en iyi) yatırımlardan biri bir parça sabun kullanmaktır. İşte başlamanız için gerçekten ucuz veya bedava sabun parçaları.

Gönye kutusu

Bu kalıp, birincil somun şekli yapmak için Standart ağaç işleme gönye kutusunu kullanır. Biraz kereste, gönye kutusu ve testere ve vida tabancası konusunda biraz beceriye ihtiyacınız olacak, ancak bu harika, ucuz bir model.

Süt paketleme

Normal bir 1/2 galonluk süt kartonundan başka bir basit ekmek şekli yapılabilir. Sütü bitirdikten sonra iyice duruladığınızdan emin olun. Şeklin bir tarafını serbest bırakın ve gidin. Kalıbın içindeki plastik kaplama, kalıbı hizalamak zorunda kalmamanız için yeterlidir ve sabunu çıkarmanın en kolay yolu kartonu yırtmaktır. Süt kartonunu kutu şeklinde doldurmak için, son ağırlığı yaklaşık 2 1/2 ila 3 pound olan hafif bir sabun ayarlayın.

 

yoğurt kabı

Yoğurt kapları basit sabun kalıpları kadar harikadır ve ele iyi oturan güzel bir şekil verir. Tüm kabı doldurduğunuzda, iki çubuk elde etmek için ikiye bölebilir veya ikiye kesebilirsiniz.

Yulaf veya Pingles Kabı

Pringles kutuları tek tek sabun parçaları için idealdir ve PVC boru şekline benzer harika bir yuvarlak sabun parçası oluşturur. Yulaf ezmesi kapları da harikadır ve çubuğu yarım daire şeklinde ikiye bölebilirsiniz.

ayakkabı kutusundan

Süt kartonundan daha büyük bir ekmek şekli arıyorsanız, bir ayakkabı kutusu deneyin. Karton kaplı olmadığı için şekli hizalamanız gerekiyor. Bunu dondurucu kağıt veya hafif bir plastik mutfak çantası ile yapabilirsiniz. Torbayı kutuya yerleştirin ve tüm köşelerinden kaydırdığınızdan emin olun. Fazla plastiği kutunun dışına ve kenarlarına / altına sarın. Torbayı küçük bir koli bandıyla sabitleyin. Plastik sabun parçalarınızda küçük kırışıklıklar olabilir.

Tahıl kutusu

Süt kutusu ve ayakkabı kutusu gibi, birincil şekil şablonu olarak bir mısır gevreği kutusu kullanabilirsiniz. Kenarları zaten koli bandıyla sağlamlaştırmalı ve plastik bir torba ile hizalamalısınız. Bu kalıplarla, sadece 3/4 inç derinliğinde dökmek istiyorsunuz veya kutunun kenarları çok fazla şişiyor.

içki kutuları

Pek çok kaliteli içki markası hediyelik eşya kutularında satılır, ancak müşteriyle eve gitmeyin. Yerel Alkol Satış Müdürünüze iyi davranın ve bir tane yapabilirsiniz.

Gıda saklama kapları

Genellikle yuvarlak / oluklu bir tabana sahip olmalarına rağmen, bu kaplar bir parça sabun için yeterince stabildir ve astarlanması gerekmez.

PVC BORU

Gönye kutusu sabun şekli gibi, bu da biraz inşaat gerektiriyor. Sadece birkaç dolara, mükemmel bir şekilde yuvarlak sabun yapan iyi bir yumruya sahip olabilirsiniz. Luffa sabunları yapmak için mükemmeldirler.

SADECE DENEYİM

Ham sabun hamurunu tutacak kadar sağlamsa ve sabunu kalıptan çekebilecek kadar elastikse, bir deneyin! Cam ve metal elastik değildir ve plastik torbanız sabunu “çekmenize” izin vermedikçe iyi çalışmazlar. Sabunun paslanmaz çelikteki başka bir metale bağlanmasını istemediğinizi unutmayın.

Helal ve bol kazançlar dileriz.

 

sabun yaparak para kazanmak
kalıba dökme
evde sabun yapıp
iş fikri
evde sabun yapım
ihtiyacım var
para kazanabilir
iş fikirleri
40 dereceye kadar
24 saat
sabun yaparak nasıl para
evde sabun yaparak para
yaparak para kazanma
sosyal medya hesaplarınızda
elde edebilir
evde ek işe
aynı zamanda
evde sabun yapma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu