En Yüksek Maaş Veren Avrupa Ülkeleri

Maaşları en yüksek Avrupa ülkeleri hangileridir?

Yurtdışında çalışmak isteyenler çalışmak için ülke tercih ederken maaş oranlarına da bakmaktadır. Ülkelerin ekonomik durumları maaş oranlarını da etkilemektedir. İnsanların yüksek maaşlar ile çalışmaları ülkenin refah durumunu yükseltmektedir. Bu nedenle de insanların çalışma şartları ve maaşları her zaman dikkat edilen ayrıntıların başında gelir.

En yüksek maaş veren Avrupa ülkeleri hangileri bunlar için sizlere bir liste hazırladık. Çalışmak için yurtdışına gitmeyi düşünenler ülkelerin maaş ortalamalarını dikkate alabilirler.

Maaşları En Yüksek Avrupa Ülkeleri

Maşları en yüksek Avrupa ülkeleri için aşağıda sıraladığımız listede yer alan ülkelerin yaşam standartları da oldukça ileri düzeydedir.

Fransa

Avrupa’nın en güçlü ekonomisine sahip olan Fransa’da maaş oranları oldukça yüksek olup yaşam standartları çok iyidir. Fransa’nın turizm gelirleri çok iyi olduğu için bu sektörde çalışanların maaşları birçok meslek grubundan daha yüksektir. Çalışma saatleri dünya standartlarının altında olan bu ülkede yıllık ortalama 29 bin Dolar maaş alınmaktadır.

Almanya

Almanya Türkiye’den en fazla göçün olduğu ülkelerdendir. Ticari faaliyetleri açısından gelişen ve büyüyen bir ekonomiye sahiptir. Bu sayede maaş oranları oldukça yüksektir. Ayrıca ülkede eğitim ve sağlık hizmetleri için para ödenmemektedir. Almanya’da yıllık ortalama gelir 32 bin doları geçmektedir.

İsviçre

Yurtdışında çalışmak isteyenlerine en çok tercih ettiği ülkelerden olan İsviçre’de maaşların yüksek olmasının yanında refah düzeyi ve eğitim olanakları da çok gelişmiştir. Haftalık 36 saat çalışma süresi olan ülkede Sanayi ve turizm başta olmak üzere birçok farklı sektörde çalışma imkanı bulunmaktadır. Yıllık ortalama maaş ise 36 bin Dolara kadar çıkabilir.

Kanada

En çok işçi göçünün olduğu ülkelerden biriside Kanadadır. Burada eğitim ve sağlık hizmetleri ücretsizdir. Yıllık ortalama 31 bin dolar para kazanan çalışanların refah düzeyi oldukça yüksektir. Kanada’da haftalık çalışma saatleri 36 saattir.

Norveç

Yurtdışında çalışmak isteyenlerin tercih ettiği ülkelerden birisi olan Norveç balıkçılık sektöründe oldukça gelişmiştir. Ülkede çalışanlar yıllık ortalama 34 bin dolar gelire sahiptir.

Lüksemburg

Oldukça küçük bir ülke olmasına rağmen Lüksemburg, Avrupa’nın ekonomi ve finans başkentidir. Yılda ortalama olarak 39 Bin dolar kazanılmaktadır.

Bunlar dışında en yüksek maaşı veren Avrupa ülkeleri ise şunlardır:

  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Avustralya
  • İsveç
  • Avusturya
  • Hollanda
  • Belçika
  • Danimarka
  • Finlandiya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu