El işi yaparak para kazanmak

El işi yaparak para kazan

El işi yaparak para kazanmak

Evde el yapımı ürünler yaparak para kazanmak hem eğlenceli hem de oldukça karlı. El işi yaparak para kazanmak artık çok kolay ve çok eğlenceli. İlgi alanlarınıza göre ürünler tasarlamak ve online satış yapmak sermaye gerektirmeyen bir iştir. Siparişi işleyerek, müşterilerinizin istek ve gereksinimlerine göre ürünler yaparak stok sorununu ortadan kaldırabilir ve çok tasarruf edebilirsiniz.

Hepimiz sevdiğimiz işi yapmayı hayal ederiz. Böyle bir fırsatla finansal özgürlüğünüze sahip olmak harika görünüyor, değil mi? Fazla mesai yapmayan ve size emir veren bir patronun olmaması, daha yaratıcı ve özgün ürünler yaratmanız için temel motivasyondur. Yaratıcı fikirleriniz olduğunu ve evde el yapımı ürünler yaparak para kazanmak istediğinizi söylüyorsanız bu konu size çok yardımcı olacaktır.

El işi yaparak para kazanmak
El işi yaparak para kazanmak

para kazanan

Hünerli bayanlar sizde şimdiye kadar eviniz için çocuklarınız için hatta torunlarınız için bir çok şeyler örmüş ve tabiri caizse iğne ile kuyu kazarak bir çok güzellik ortaya çıkarmışsınızdır. Bu makalemizde sizlere El işi yaparak para kazanmak nasıl olur bunu anlatmaya çalışacağız. Artık hobi olarak yaptığınız bu işi bir kazanç kapısına çevirebilirsiniz. Yaptığınız iğne oyaları, danteller, yelekler, patikler hatta demode oldu denilen ve günümüzde değişik örneklerle tekrar gün yüzüne çıkan paspaslar işte hayatımızın her yerinde olan bu el işleri ile para kazanabilirsiniz. Üstelik oturduğunuz yerden. Hem evinizden uzak kalmayacaksınız hemde yaptığınız işi gittiğiniz her ortama taşıyabileceksiniz. İğne oyası, dantel yapabilenler genç kızların çeyizinde gururla taşıyacağı modelleri siz yapabilirsiniz.

Öyle el işi deyip geçmeyin neden mi?

Türk toplumu olarak bir çok alışkanlığımız olmazsa olmazlarımız vardır. Bunlardan biride çeyiz sandıklarıdır. Bu sandıkların boş olması imkansız ve günümüz kızlarının çoğunda kendi başına bu sandığı dolduracak potansiyel maalesef mevcut değil. Bu durumda anneler mutlaka dışarıdan destek almak zorunda. Yani sizlerden.. Arkadaş toplantıları olsun, komşu günleri olsun yaptıklarınızı götürün mutlaka alıcısı çıkacaktır. Sadece dantelle değil. Elinizden geliyorsa şiş örgüsü de yapabilirsiniz ki bu kazanç olarak daha tatmin edicidir. Torunu olan anneanneler, babaanneler sizin yapacağınız renkli yelek patik battaniyelere kayıtsız kalmayacaktır.

Başlangıçta bir kaç kişiye ulaştırdığınız bu örgüler zamanla kulaktan kulağa yayılarak daha çok tanınmanıza vesile olacaktır. Daha sonrasında el işleri satan bir dükkan ile anlaşabilir ve yaptıklarınızı burada sergileyebilirsiniz. İnternet üzerinden de bir çok alıcıya ulaşan bu işler bir çok bayan tarafından çok rağbet görmektedir. Bir web sayfası oluşturarak direkt olarak müşterinin size gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken facebook, twitter gibi sosyal medya organlarını kullanmayı da ihmal etmeyin. Satışları arttırmak için 2. bir seçenekte büyük e-ticaret siteleri. Örneğin gittigidiyor, sanalpazar, sahibinden.. Bu sayfalara ilan ekleyerek Türkiye’nin her köşesinden müşteri bulmanız mümkün.

Ne Kadar Kazanırım?

Maddi maliyeti yok denecek kadar az olan bu el emeği göz nuru işlerinizde fiyatı siz belirlersiniz. Diğer bir deyişle, burada asıl maliyet sizin el emeğinizdir. Vermiş olduğunuz emeğin fiyatını siz belirlersiniz. Bizim yaptığımız ufak bir araştırmaya göre kendini yormadan hanımlar ayda 300 ila 400 lira arası kazanmaktadır. Bu sizin performansınıza göre artadabilir, azaladabilir.

Evde dikiş dikerek para kazanmaya nereden başlamalıyım?

Mevcut işinizde çalışma saatlerinden sıkılmış ve ailenizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Ya da rutin işlerinizden boş zamanınızı sevdiğiniz şeylerle yapmak istiyorsunuz. Nedeniniz ne olursa olsun evde el yapımı ürünler yapmak size ek gelir sağlar ve ciddi bir sermaye gerektirmez.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yediğimiz ve taşıdığımız her şey artık doğallığını yitirdi. Genel olarak Avrupa’da el yapımı ürünlere olan talep artıyor. Ülkemizde el sanatları pazarı yavaş yavaş gelişmektedir.

Genç ve büyüyen bir pazara ne kadar erken girerseniz, rekabet etme olasılığınız o kadar azalır ve zirvede oynamanız o kadar kolay olur. Ülkemizde kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınların %65’ten fazlası evde yapabilecekleri bir işe sahip olmak istemektedir. Yani ne tür el sanatlarına başlayabileceğinizi merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

sektör seçimi

Beceri ve yeteneklerinize uygun bir alan seçmelisiniz. Evde el yapımı ürünler yapmak için birçok alan var. Birinin Yeteneği dikiş dikmek, diğeri örgü örmek olabilir. Örneğin: Amigurumi oyuncakları yapabilir, bebekli ailelere doğal ve sağlıklı ürünler satabilirsiniz. İnternetten dikiş dikerek ve örgü örerek para kazanan çok sayıda kadın girişimci var. Siz de o hanımlardan olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden yeteneklerinizi keşfetmeli ve bu işe başlamalısınız. Sektörünüzü seçmenize yardımcı olacak bazı iş fikirlerini listeledik.

hasır dekorasyon
nikah şekeri yapımı
Ahşap üzerine boyama
Takı oluşturma
Ev tekstili ve nokta ürünleri
amigurumi
Kurutulmuş Çiçek Süsleme
Boyama ve Çerçeveleme

El işi yaparak para kazanmak

Ek iş olarak evde örgü örmeye başladığınızda malzemeyi kendim alıyorum ve sadece el emeği için para alıyorum diyebilirsiniz. Bu genellikle örgü ve dantellerde siparişsiz yapılır. Bitmiş ürünler satan kadınlar yalnızca el emeği için para alıyor. Fiyatlar adet başına belirlenmiştir. Bir elyaf 5 TL’ye ek gelir sunarken, bir bebek yeleği 25-30 TL gelir sunuyor. Bu ürünlerin maliyeti ipin kalitesine bağlı olup 5 ile 7 c arasında değişmektedir. Çay. Bir fiberin maliyeti 50 sent bile değil. Sipariş üzerine yapılan siparişlerde fiyatlar biraz daha yüksektir. Üzerine Malzeme parası konularak hesaplama yapılır. Yetişkin bir kadın için 100 TL karşılığında el yapımı bir ceket işlenebilir. Maliyeti 10 TL’yi geçmez.
Örgü becerileriniz için sosyal medyada boy göstererek sipariş alabilirsiniz. Tuhafiye mağazaları satışa hazır örgüler talep edebilir.

Fiyatlar üst düzey ticarette değişir. Fiyat, üst odaya ve istenilen yere göre değişir. Mitgif amaçlı yapılan çalışmalarda kural olarak yatak odasından mutfağa kadar geniş bir dantel takımı talep edilebilir. 500 çay kaşığı ile 1000 çay kaşığı arasında büyük bir dantel seti yapılır. Salon için dantel süslemeler, dantel masa örtüleri ve dantel mutfak perdeleri var. El yapımı ürünler yaparak ve para satarak para kazanmak, yüksek teknoloji işinde son derece karlı. Böyle bir takımı bir ayda tamamlarsanız aylık 1000 TL’ye kadar kazanabilirsiniz. Koltuğunuzdan televizyonun önüne dantel işleyebilirsiniz.

Ev-işverenler-işletmeler toplu örgü ve dantel yapmanızı sağlar. Evde tuhafiye takıları da yapabilirsiniz. Boncuk ve diğer gerekli malzemeleri satın alarak seri üretim veya siparişte çalışabilirsiniz. Bileziklerden kolyelere, küpelerden yüzüklere pek çok aksesuar yapılabilir. Kuyumculuk sektöründe ahşap malzemeler, ipler, inciler ve doğal taşlar kullanılmaktadır.Dilediğiniz şekil ve boyutta takıları kolayca yapabilirsiniz. Bunun için ayrıntılı örnekler de görebilirsiniz. Yani daha az maliyetle evde el yapımı ürünler yaparak çok kazanç sağlayabilirsiniz.

Ev yapımı el sanatlarını nerede satabilirim?

Sitemize gelenler kategorisi altında bir tema açarak ürününüzü paylaşarak ziyaretçilerimiz arasında ürünlerinize müşteri bulabilirsiniz. Sosyal medya da bu konuda size büyük bir fırsat sunuyor. Facebook ve Instagram, binlerce kişiyle işiniz ve ürünlerinizle ilgili sayfalar oluşturmanıza olanak tanır veya şehrinizde bu işle uğraşan mağazaları ziyaret ederek ürünlerinize komisyon şeklinde alıcılar bulabilirsiniz.

El işi yaparak para kazanmak

Crafting ile evlerle para kazanmak uzun zamandır var. Dikiş ve örgü ile para kazanmak çoğu ev hanımının çevrelerinde yaptığı şeylerden biridir. Genellikle bebek yelekleri, kazaklar, atkılar, bereler, botlar ve kazaklar işlenir. Sadece çok fazla el emeği gerektiren bu ürünler çoğu işe göre çok para kazandırıyor.
Çünkü maliyeti son derece düşüktür.

El işi yaparak para kazanmak. Artık hobi olarak yaptığınız bu işi bir kazanç kapısına çevirebilirsiniz. El işi yaparak para kazanmak

Küçük miktarda ya da büyük miktarda tamamen sizin performansınıza bağlı olarak sizde kendi paranızı kazanın. Kendi emekleriniz ile kendi paranızı kazanın. Bunu yapmak artık çok kolay. Sayfamızda evde yapabileceğiniz ve kendi paranızı kazanabileceğiniz birçok iş örnekleri bulunuyor. Neden sizde kendi paranızı kazanmayasınız ki? Bizi takip edin birçok yazımız da sizlere para kazanmanın yollarını anlatacağız. Sizde kendi paranızı kazanın. Sayfamızı ve yazılarımızı takipte kalın. Sizler için hazırladığımız yazıları takipte kalın.

Evde el işi yapmak en çok para kazandıran ek işler arasında yer almaktadır. Maliyet açısından çok düşük olan bu işin kar oranı çok yüksek olmaktadır. Sadece çok zaman isteyen bir ek iştir.
Ama bir insanın el emeği olması yıllar geçtikçe daha çok değerli olacaktır. Çünkü makineleşme ve fabrikasyon ürünler hayatımızın her  yerinde ve insanlar zamanla el yapımı ürünleri tekrardan talep etmeye başlayacaktır. tıpkı organik ürünlerin talebinin artması gibi.

Evde İstihdam Olanakları Nelerdir?

Ev tabanlı istihdam olanakları çevreye, coğrafi bölgeye ve ilgili kişinin yeteneklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. El becerisi ileri düzeyde olan bir kişi ile ileri düzeyde yazma becerisine sahip bir kişinin işi farklı olacaktır. Aynı şekilde Karadeniz bölgesinde kişinin evden yapabileceği iş imkanları ile Adana bölgesinde kişinin yapabileceği iş imkanları farklıdır.
Crafts ile evde para kazanmak isteyenler tasarımı kendileri yapıyorsa, kendi evlerinde düğün ve törenlerde gelenek ve göreneklere iyi hakim olmalıdır. Evden yapılabilecek en çok tercih edilen Evden İş seçeneklerinden bazıları şunlardır:

Evden Blog Çalışması
evde mum yapımı
Bir catering firmasıyla anlaşma yapma ve evde yemek yapma işi
Ev fiber kenar dekorasyonu
Evde Örgü
Çevrimiçi anketlere katılmaya çalışın

işten para
para kazanabileceği
para kazandıracak
evde ek iş
evde yapılabilecek işlerin
sosyal medya
yaparak para kazanmak
yapmanız gereken
evinde ek
para kazanan
para kazandıran
işler yaparak
örgü yaparak
yeteneğiniz varsa
el emeği
tl arasındadır
para kazanma yollarını
para kazanabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu