SON DAKİKA

Parapik

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler
Bu haber 14 September 2021 - 23:27 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

Günümüzde Amazondan Para Kazanmak

Bilhassa içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde pek oldukça insan web üstünden para kazanma yollarını araştırmaktadır. Amazondan para kazanmak da bu araştırmaların önde gelen başlıklarından biridir. Bunun sebebi Amazon’un dünyanın en büyük e- tecim sitesi olmasıdır.

Amazon tüm dünyada milyonlarca kullanıcı ve milyonlarca içeriğe haiz olan bir e- tecim sitesidir. Bu anlamda Amazon kullanıcıları içinde yer almak için tek yapmanız ihtiyaç duyulan ilgili siteye girerek üyelik işlemlerinizi tamamlamak. Hemen sonra ise eğer Amazon üstünden para kazanmak istiyorsanız takip etmeniz ihtiyaç duyulan bir ekip süreçler vardır.

Amazondan para kazanmak

Amazondan para kazanmak

Peki, Amazon’dan iyi mi para kazanılır? Amazon’dan para kazanmak için neler yapmalıyız. Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Amazondan Para Kazanmak Iyi mi Para Kazanılır?

İnternet üstünden e- tecim yapımının en büyük sitelerinden biri, ABD Birleşik Devletleri’nde kurulmuş olan Amazon sitesidir. Amazondan para kazanmak isteyen milyonlarca insanoğlunun dahil olduğu oldukça büyük bir ağa dönüşen bu site, milyonlarca kişiye gelir sağlamaktadır. Bu anlamda dünyanın en büyük alışveriş sitesi bulunduğunu söylemek elbet yanlış olmaz.

Amazondan para kazanma yolu başlıca iki kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi kendi satışlarınızı meydana getiren bir e- mağazaya haiz olmaktır. Burada kendi satmak istediğiniz ürünleri yükleyebilir ve dünyanın her yerinden alıcıya bu ürünleri sunabilirsiniz. İkinci yol ise Amazon’da bulunan ürünlerin satışlarına destek olmak ve bu satışlardan belli bir miktar komisyon sağlamaktır. Bu iki yoldan birini seçerek kendi bütçenize katkıda bulunmanız mümkündür.

Amazondan para kazanmak

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazondan para kazanmak Satış Yada Ortaklık Iyi mi Yapılır?

Amazon üstünde satış yada ortaklık yapmak, Amazondan para kazanılır mı mevzusunda en mühim iki yoldur. Para kazanmaya adım atmak için ilk olarak ilgili internet sayfasına üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hemen sonra eğer kendi ürünlerinizi Amazon’dan satmak istiyorsanız ufak bir kira bedeli ödemeniz gerekmektedir. Bu karşılık yardımıyla Amazon sizin ürünlerinizi kendi depolarında saklar ve satışlarını gerçekleştirir. Böylece siz ek bir zahmete gerek kalmadan satış yapmış olmuş olursunuz.

Amazondan para kazanmak

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Öteki bir yolda ise Türkiye’de bulunmayan ürünleri getirterek bir miktar komisyon karşılığından bu ürünlerin satışlarından gelir elde etmiş olmuş olursunuz. Bu iki yol neticesinde birini seçerek ya da ikisini de yaparak evde e- ticaretten gelir elde etmiş olabilirsiniz.

Amazon üzerinden para kazanmak istiyorsanız önünüzde pekçok seçenek var.Ancak Türkçe arama yaptığınızda bu seçeneklerin sadece bir kaçı karşınıza çıkacak.Oysa Amazon’dan para kazanma yolları arasında onlarca teknik var.

Türkçe kaynak sorununa çözüm getirmek hedefiyle bu konuda detaylı bir soruşturma yaptım.Hatta bu tekniklerin bir çoksını sınama fırsatım oldu.Amazon üzerinden para kazanmak hedefiyle, Amerika dahi yaşam sürdürmek zorunda değilsiniz. Hatta Amazon Türkiye’de yeni faaliyete girdiği hedefiyle pekçok avantaja sahipsiniz.

Amazon’dan para kazanma yolları

Amazon’dan Para kazanma mevzusu ile ilgili vergi levhasına ihtiyacım var mı gibi bir problemiz olabilir.Bu tekniklerin bir çoğunda vergi mükellefi olmanıza gereklilik yok. Amazondan Para Kazanmak

Vergi ödemek hedefiyle tertipli bir gelir elde ediyor olmanız lüzumir.Tabi tıpkı vakitte hangi ülkede ticaret yaptığınıza dahi tabi.Amazon Amerika ile Amazon Türkiye arasında farklılıklar var.Yazı içinde bu konu ile ilgili daha detaylı belirtiler bulabilirsiniz.

Amazon’dan Para Kazanma Yolları

Amazondan Para Kazanma

Amazondan meçhul para kazanma yollarını alçakta sizler hedefiyle sıraladık.Bu tekniklerden kendinize uygun olan birisini seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.Tek bir alanda eksperlaşmanız güvenilir olun size daha çok kazandıracaktır.

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazon Mechanical Turk

Amazon’dahi tarafından mikro görevler hedefiyle kurulmuş bir platformdur.Mechanical Turk üzerinden freelancer olarak para kazanabilirsiniz.Freelancer, Fiver, Upwork ve bionluk sitesini daha önce duymuş bulunduğunuzu varsayıyorum.Mechanical Turk sitesi de tıpkı mantık dahi ilerlemektedir. Amazondan Para Kazanmak

Tabi daha çok farazi iş platformu ve farazi asistanlık hizmeti pazarı olarak anılır.Veri girişi, fikir anketleri, geri ödemeler, vergi hesaplaması, yapay akıl, video teftiş, mahsul testi gibi part time işler bulabilirsiniz.Bu işlerin tamamını online olarak yürütebilirsiniz.

Amazon’dan para kazanma yolları arasında en basit teknik bulunduğunu söyleyebiliriz.Bu platformu geliştirmeyi düşünen işletme, şimdilik esnek kurallara sahip.İsminin neticesinde Turk ifadesinin bulunmasının bir anlamı var mı bilinmiyor.Üye olarak sistem üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Amazon Merch

Esty sitesi ile ilgili daha önce bir makale paylaşmıştım.Etsy sitesinin başarısından sonra Amazon Merch adımdan bir sistem geliştirdi.Bu sistem büsbütün dizayncılara yönelik.Yaptığınız dizaynlar ile Merch üzerinden para kazanmanız mümkün.

Sizin yapmanız lüzumen tasarım meydana getirmek yahut hazır tasarım satın almak.Daha sonra bu dizaynları Amazon Merch sistemine yükleyip, t-shirt, şapka ve kapşonlu ürünler hedefiyle kullanılmasını sağlıyorsunuz. Amazondan Para Kazanmak

Örneğin; sizin dizaynınızı beğendiğimi varsayıyorum.Size ilişkin dizaynı ve baskıya hazır bir t-shirt ile sistem üzerinden birleştirip satın alıyorum.T-shirt fiyatları ortalama 20 dolar civarında.Satın almadan sonra bu 20 doların 8 dolarlık kısmı komisyon olarak size ödeniyor.

Tabi bu rakam standart değil.Ürünlere ve satım modeline göre farklılıklar olabiliyor.Daha detaylı bilgi hedefiyle siteyi araştırmanizi tavsiye ediyorum. Amazondan Para Kazanmak

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazon’dan para kazanma yolları

Yine Etsy sitesi hedefiyle seçenek bir servistir.Ancak üyelik onayı azıcık zordur.Ürünleri sizin yaptığınızı, ürettiğinizi ispatlamanız lüzumiyor.Amazon Handmade servisinde satılan ürünler diğer mamüllere göre yüksek fiyatlıdır.Tamamen zanaatkarları koruma amaçlı bu tür bir aplikasyon oluşturulmuştur.Tabi %15 komisyon ve 1 dolarlık başvuru ücreti düşündürücü.

Diğer el yapımı ürünler satabileceğiniz sitelerde bu oranlar daha düşük.Ancak müşteri kitlesinin geniş olması sizi avantajlı kılıyor.Ürün fiyatlarını yüksek tutsanız dahi, Amerikalı müşteriler soruşturma yapmadan kolayçe mamülünüzü satın alabiliyor.

Amazon Kindle Book

Kindle Amazonun e-kitap yayınlama servisidir.E-kitaplar Amazon’dahi bulunan mamüllerin %30’u e-kitaplardan oluşmaktadır.Kitap yazma mevzusu ile ilgili istekliyseniz ve İngilizce biliyorsanız bu teknik tam size göre.Amazon’dan para kazanma teknikleri arasında en zAhmetsiz olanıdır diyebilirim. Amazondan Para Kazanmak

E-kitap yayıncılığı sayesinde günlük 150 dolar kazanabilirsiniz.Tabi kitabınız bilindik olursa kazanacağınız rakamda artmaktadır.Amazon üzerinden e-kitap yazmak hedefiyle Amazon’a ilişkin olan Create Space servisini kullanmanızı tavsiye ederim.

Kindle Amazon tarafından üretilmiş olan bir e-kitap okuyucudur.Bu okuyucuların kitlesi hedefiyle okuma paketleri oluşturulmuş.Örneğin; maaş 10 e-kitap aboneli 9,99 dolar gibi.Okuyucular sizin kitabınızı, okuma listesine eklediğinde sizden buradan pay alırsınız. Amazondan Para Kazanmak

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazon FBA Yapmak

Amazon kullanıcıların satın aldığı mamülleri hızlı ulaştırmak hedefiyle FBA özelliğini devreye sokmuştur.FBA ile satıcılar mamüllerini toplu olarak Amazon deposuna gönderir.Amazon deposuna gönderilen bu ürünler, satışa takdim edilir ve işletme tarafından kargolanır.

95 milyon prime müşterisi olan Amazon hedefiyle bu özellik epey işlevseldir.Müşterinin talebine tabi olarak pazar günü kargo, 2 saat içinde kargo gibi seçenekler takdim edilir.Eğer satıcı iseniz bu servis sizin içinde çok mantıklı.

Şimdi size Türkiye’de nasıl icraa edildiğine bakalım.Türk FBA satıcıları mamülleri Çin’li Alibaba.com sitesinden alıp, doğrudan Amazon deposuna gönderir.Bu şekilde uygun fiyata maal edilmiş ürünler ortalama %40 kar ile satışa takdim edilir. Amazondan Para Kazanmak

Ürün seçimini doğru yaptığınız taktirde para kazanabileceğiniz bir teknikdir.Daha detaylı bilgi hedefiyle Amazon’dan satım yapmak başlıklı makalemı okumanızı tavsiye ederim.

Amazon Dropshipping

Amazon’dan para kazanma yolları arasında ülkemizde en çok kullanılan teknikdir.Bunun nedeni maliyetinin diğer tekniklere göre düşük olması.Amazon Amerika mağazasında bulunan ürünler, Kanada mağazasına göre daha uygun fiyatlıdır.Amerika dahi alıcı hesabı ve Kanada’dahi satıcı hesabı açılarak para kazanılır.

Kanada’dahi yayınladığınız ürünler sipariş aldığında, Amerika dahi ki hesaplarınız ile mahsul alıp Kanada’dahi ki müşteriye gönderirsiniz.Aradaki kar şayet sizin olmuş olur.

Ancak dropshipping tekniğini pek tavsiye etmiyorum.Tabi Amazon’dahi bu yöntemi tavsiye etmiyor.Bu nedenle hesaplar sıksık ”suspend olma” gibi halle karşılaşıyor.Bunun nedeni müşteriye mahsul alıp sevkıyat arasında geçen trafik sebebiyle, mahsul müşteriye geç ulaşabiliyor.

Ya dahi satıcı yüzünden siz Kanada’dahi ki alıcıya karşı sıkılgan olabiliyorsunuz.Bu amaçlarden dolayı hesaplarınız askıya alındığında bütün emekleriniz boşa gitmiş oluyor. Amazondan Para Kazanmak

Amazon Satış Ortaklığı

Amazon’dan para kazanma yolları arasında en iyi teknik bulunduğunu düşünüyorum.Dünya dahi bu teknikle hoş kazançlar elde eden binlerce kişi var.

Yapmanız lüzumen Amazon’dahi satılan mamüllerin satım linkini paylaşmanız.Sizin paylaştığınız linkler aracılığı ile yapılan satın almalardan %4 ile %10 arası komisyon kazanırsınız. Amazondan Para Kazanmak

Amazon Associates satım ortaklığı şimdilik Türkiye hedefiyle aktif durumda değil.Ancak kariyer ilanlarından yakın bir vakitte bu servisin aktif olacağını görebilirsiniz.

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazondan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Ancak size tavsiyem İngilizce bilginiz var şayet Amerika üzerinden affiliate uygulamaına katılmanız olacaktır.Türkiye de satılan ürünler ile Amerika dahi satılan ürünler arasında büyük bedel farklılığı var.Bu bedel farkı daha çok kazanmanızı sağlayacaktır. Amazondan Para Kazanmak

Örneğin; 60 dolarlık bir ürünün satım linkini paylaştınız.Sizin paylaştığınız link üzerinden siteye giren müşteri, 60 dolarlık saati değil de, 4000 bin dolarlık saati aldı.

Sizde 4000 dolar üzerinden komisyon kazanmış olursunuz.Bu anlattığım saat örneği gerçekte yaşanmış bir örnektir.Satış ortaklığı şirketleri başlıklı makalemda bu tür iştirak yapabileceğiniz diğer firmaların listesine de bakabilirsiniz.

Amazonda Kariyer Yapmak

Amazon’dahi yeteneklerinize göre kendinize iş bulmanız mümkün.Türkiye de yeni faaliyet gösterdiği hedefiyle sıksık farklı pozisyonlarda ilanlar yayınlanmakta.Bu ilanlar arasında depo görevlisi, makalelımcı, kargocu, affiliate sorumlusu ve ofis personeli gibi ilanlar görmeniz mümkün. Amazondan Para Kazanmak

Amazon kariyer üzerinden işe kabul edilebilmeniz hedefiyle detaylı bir cv oluşturmanız lüzumiyor.Tabi bu CV’yi oluştururken, normal kariyer sitelerinde yaptığınızın dışına çıkmanız lüzummiyor.

Sonuçta Amazonun ademoğlu kaynakları sorumlusu bir Türk.İş müracaatnuz kabul edilirse, kendinizi şanslı hissedebilirsiniz.Şirket Amerika merkezli bulunduğu hedefiyle bir grup avantajlarınız olacak.

Amazon Flex Sistemi

Bireysel olarak kargo teslimatı yapmanızı sağlayan amazon servisidir.Şuan ülkemizde faaliyete geçmemiştir.Ancak Amerika’dahi öğrenciler hedefiyle epey bilindik bir gelir kaynağı.Ürün Amazon deposundan alınır ve müşteriye sizin tarafınızdan teslim edilir.

Sizde saatlik ortalama 18 ile 25 dolar arasında para kazanmış olursunuz.Amazon flex Türkiye’ye geldiği zaman saatlik ücretler tıpkı olmayacaktır.Ancak normal minimum ücretten daha çok kazanabilirsiniz. Amazondan Para Kazanmak

Örneğin; bu servise benzeri olan Glovo yakın vakitte Türkiye piyasasına giriş yaptı.Glovo ferdi olarak yemek dağıtımı ve kurye hizmeti yapmanızı sağlar.Glovo ile saatlik 12 TL ve gönderi başına ücret kazanmanız mümkün.Daha detaylı bilgi hedefiyle Glovo ile para kazanma başlıklı makalemı okuyabilirsiniz.

Amazon Eğitimcisi Olun

Amazon’dan para kazanmak hedefiyle İngilizce bilmenize gereklilik yok.Zira İngilizce bilmeyip, aldığı Amazon eğitimleri ile para kazanan ülkemizde binlerce kişi var.Eğer Amazon mevzusu ile ilgili bilirkişi iseniz, sizde eğitimci olabilirsiniz. Amazondan Para Kazanmak

Ya dahi eğitim videoları hazırlayıp bu para kazanabilirsiniz.Amazon eğitimleri internet üzerinden en az 200 dolardan başlayan fiyatlar ile satılıyor.İngilizce bilmeyen ve Türkçe kaynak sorunu yaşayanlar mutlaka bu eğitimleri almak zorunda.İngilizce biliyorsanız siz bu konuda yardımcı olup, Amazon üzerinden para kazanabilirsiniz.

Google AdWords üzerinden soruşturma yaptığınızda Amazon’dan nasıl para kazanılır diyerek soruşturma yapan 10 binlerce kişinin listesini görmeniz mümkün.Amazon’dahi eksperlaşmak hedefiyle, şirketin ferdi eğitimlerinden de faydalanabilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
1 ADET YORUM YAPILDI
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA