Yurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan Girişimler 2021

Dünyaya Açılın!

Yurt dışında şu an yaygınlaşmaya devam eden ama Türkiye’de olmayan girişimler vardır. Bu girişimlerden bazıları Türkiye’deki iş modeli içinde uygundur. Bu yazımızda yurt dışında olan ve Türkiye’nin iş modeline uygun fakat Türkiye’de olmayan girişimler ve sektörlerden bahsedeceğiz.

Türkiye’de olmayan girişimler

Düzenli Alınan Şeyler İçin Hızlı Çözüm

Hepimizin hayatında rutin olarak belli aralıklarla ihtiyacımız olan şeyler vardır. Bu bir parfüm olabilir ya da krem olabilir. Şu an ABD ve İngiltere’de böyle bir şirket çoktan kurulmuş. Şirketin amacı onlara başvuran müşterilerine düzenli şekilde kullandıkları ürünleri vb. hangi aralıklar ile istiyorlarsa o aralık dolduğunda yeniden göndermek ve bu şekilde müşteriler için o ürünlerin belirtilen aralık dolduğunda sürekli ulaşılabilir olmasını sağlamak. Türkiye’de olmayan bir girişim olan bu sektör ülkemizde de çok potansiyeli olabilecek bir sektör olarak karşımıza çıkar.

Türkiye’de olmayan girişimler

Antika ve Eski Şeyleri Yenileme ve Restore Etme

Yurt dışında çok sık yapılan fakat ülkemizde ihtiyaç olmasına rağmen hiç kimsenin el atmadığı bir sektör olan antika yenileme sektörü ülkemizde potansiyeli olan sektörlerden biridir. İnsanların maddi ya da manevi olarak değer verdiği birçok şey için yenileme hizmeti birçok kişinin ihtiyacı olan ve dikkatini çekecek bir sektör haline gelebilir. Bu tarz işlere başlamadan önce sağlam ve uzman bir kadro kurmayı ihmal etmemek çok önemlidir.

Türkiye’de olmayan girişimler

Evcil Hayvanlar İçin Otel Veya Restoran

Ülkemizde özellikle batı kesiminde evcil hayvan özellikle kedi, köpek gibi evcil hayvanları besleyen kişi sayısı çok fazla. Ülkemizde evcil hayvanlar için yapılan kaliteli bakım evleri var, fakat otel ve restoran gibi fikirler ya hiç yok ya da çok az var. Özellikle ülkemizin batı kesimlerinde böyle bir sektörün başlangıcı yapılabilir. Türkiye’de olmayan girişimler arasında olan bu sektör ülkemizde de popüler olma potansiyeli olan iş fikirlerinden biri.

Türkiye’de olmayan girişimler

Besi Hayvanı Kiralama Sektörü

Yurt dışında ve ülkemizin bir kesiminde de organik besinlere olan ilgi artmaya devam ediyor. Bu ilginin artması yurt dışında yeni bir sektörün doğmasına neden oldu. Bahsettiğimiz bu sektör hayvan kiralama sektörü. İnsanlar belli bir süreliğine yazlıklarına vb. tatil yaparken tavuk, inek gibi hayvanları belirli bir süre için kiralayarak onların verdiği sütü ve yumurtayı kullanıyor. Bu sektörde Türkiye’de olmayan ve Türkiye içi potansiyeli olan sektörlerden birisidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu