Yeni Börekçi Dükkanı Açmak ve Para Kazanmak

börek dükkanı açarak para kazanmak mümkün mü? günümüzde iş yeri açmak ve maliyeti nedir?

Günümüzde Börekçi Dükkanı Açmak

Pasta yapmayı bilmiyorum ama sektörde fırsat görüyorum diyorsanız doğru yere geldiniz. Evet! Bir pastane açmak için herhangi bir ürün üretmenize gerek yok.

Kar marjının yüksek olduğu ve çalışma saatlerinin diğer sektörlere göre daha erken bittiği bu sektörde yerinizi alabilirsiniz. Yeterli sermayeniz ve insan gücünüz varsa, bir pastane dükkanı açabilirsiniz. Börekçi Dükkanı Açmak

Bir pastanenin açılışı – Börekçi Dükkanı Açmak

Sabah saatlerinde özellikle iş yerlerinin yoğun olduğu bölgelerde pastanelerdeki kalabalık dikkatinizi çekti.

Çoğu bakkal şirketine kıyasla son derece risksiz bir iştir. Ayrıca, çok büyük miktarda sermaye harcamanız gerekmez. Kalabalık bir yaya caddesinde bir dükkan bulabildiğiniz sürece.

Yeni Börekçi Dükkanı Açmak ve Para Kazanmak
Yeni Börekçi Dükkanı Açmak ve Para Kazanmak

Su böreği, boğum böreği, kıymalı börek, peynirli börek veya pide gibi ürünleri nasıl yapacağınızı bilmenize gerek yok. Sadece fırına atıp fırından çıkarma becerisine sahip olmanız gerekiyor. Evet bu doğru. Birçok pastane, ham ürünleri iş amaçlı olarak dışarıdan tedarik etmektedir. Börekçi Dükkanı Açmak

İnternetten araştırırsanız çiğ unlu mamul toptancılığı yapan firmaları görebilirsiniz. Bu firmalarla anlaşmanız durumunda her sabah çiğ böreğiniz firmanıza servis edilecektir.

Böreği fırında kaç derecede pişirdiğiniz, kaç dakika süreceği gibi gerekli bilgiler yapılacak işleme bağlı olarak size iletilecektir.

Diğer bir alternatif ise franchise modeline gitmek olacaktır. Şekerleme departmanında distribütör olan birçok şirkete aittir. Bülent Börek, Adana Börekçisi, Dilim Börek, Şef Börek bunlardan bazılarıdır. Her şirketin kendi şartları ve koşulları vardır. Börekçi Dükkanı Açmak

Bir pastane açmak için franchise almak veya çiğ hamur işleri satın alarak kendi markanızı yaratmak mantıklı mı? Tüm bu kategorileri makaleler olarak ele alacağız. Makalenin sonucunda şekerlemenin maliyeti, aylık kazancı ve gerekli belgeler hakkında ayrıntılı bilgi alacaksınız.

  •  Börekçi dükkanı açmak için ustalık belgesi şart mı?
  •  Börekçi nasıl olunur?
  •  Ustalık belgesi olmadan işyeri açılır mı?
  •  Küçük bir pastane açmak ne kadara mal olur?
  •  Ustalık belgesi için ne kadar prim gerekli?
  •  İş yeri açma belgesi nereden alınır?
  •  Kalfalık belgesi ile dükkan açılır mı?
  •  Iş yeri açma belgesi ne işe yarar?

Bir pastanenin açılışı – Börekçi Dükkanı Açmak

Bir pastane açmaya karar verdiyseniz, doğru kararı verdiğinizden emin olarak planlamaya başlayın. Öncelikle sahip olduğunuz sermayeyi ve harcayabileceğimiz tutarı belirleyin.

Bir pastanenin açılışı

Pastane açmak için 2 seçeneğiniz var. İster hazır çiğ börek alarak sektöre giriş yapabilirsiniz. Veya şekerleme bölümünde perakendeci olan bir şirketle anlaşma yapabilirsiniz.

Yeni Börekçi Dükkanı Açmak ve Para Kazanmak
Yeni Börekçi Dükkanı Açmak ve Para Kazanmak

Çiğbörek’te kendi markanızı yaratmak veya bayi temsilciliği almak size çeşitli avantajlar sunar. Tanınmış bir markaya sahip bir bayi almak, pazarda iş yapmayı daha hızlı ve kolay hale getirir. Örneğin; Sarıyer Börekçisi veya Aslı Börek’e kayıt olup iş kurarsanız çok fazla reklam yapmanıza gerek kalmaz. Börekçi Dükkanı Açmak

Müşteriler güvendikleri mağazaya markayı bildikleri için gelirler. Ancak kendi markanızı açmak size başka faydalar da sağlar. Kar marjınız bayi modelinden daha yüksek olacaktır. Bayi modeli ile sözleşme imzalarsınız ve belirli şartları aşmanız engellenir. Kendi şirketinizin bu tür kısıtlayıcı faaliyetleri olmayacaktır.

Şimdi bir pastane açmak için yapmanız gerekenleri sıralayalım. Herhangi bir sorunuz varsa, yorumlar bölümünde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

pastane nasıl açılır – Börekçi Dükkanı Açmak

İş yerleri, okullar ve endüstriyel tesisler gibi yerlerde geçiş yolu olan bir işletme belirleyin.

Kiraladığınız mağazanın maliyeti kesinlikle sermayeniz için ideal olmalıdır. 50.000 TL sermaye ve 5.000 TL kira ile işyeri açmak neredeyse imkansızdır. Çiğ börek firmaları ile tanışın. Seçtiğiniz şirketle kapsamlı bir şekilde konuşun.

İhtiyacınız olan fırın modelini bulun.

Fırın, iş amaçlı en önemli malzeme olacaktır. Sobayı ayrı bir alana, havalandırmalı alana taşıdığınızdan emin olun. Aksi takdirde sıcak çalışmanızı etkileyecektir. Fırın ve mutfak ekipmanlarının teslim edilmesinin ardından iş tasarımı ve sunum tezgahı başladı.

Pastanelerin aşırı lüks olacağına dair bir şart yok. Normal alçak sandalyelerin yanı sıra bir restoran masası sandalyesi kullanabilirsiniz. Şirketin içi dışarıdan görülebilmelidir. Börekçi Dükkanı Açmak

Ayrıca dışarıya bir masa ve sandalye atabiliyorsanız büyük bir avantajınız olduğunu söyleyebiliriz. Personel çalıştırmadan kendi pastanenizi açmayı düşünüyorsanız işiniz çok zor. Hatta imkansız.

Bunun için sektörde deneyimli bir kişi ile anlaşma yapınız. Dükkan açmanın zamanı geldi. Şirketinizin adını duyurmak için ücretsiz tadım etkinlikleri düzenleyebilir veya broşürler dağıtabilirsiniz.

Not: İş amaçlı kullandığınız fiyatlandırma politikası çok önemlidir. Gereksiz yüksek veya çok ucuz fiyatlar, işletme hakkında olumsuz ifadelerden kaynaklanmaktadır. Bunun için ortamınıza ve maliyetinize orantılı bir politika uygulamalısınız.

Börekçi Salonu açılış ücretleri

Şekerleme fiyatları 30.000 TL ile 80.000 TL arasında değişmektedir. Sunum tezgahının maliyeti 30.000 TL ile 50.000 TL arasındadır. Bu iki ürün en önemli giderlerinizdir.

Pastane açmak için bu masraflardan kaçamazsınız. Ancak büyük bir iş kurmuyorsanız, aşırı ücretler ödemek zorunda kalmayacaksınız.

pastane açma maliyeti

Tüccar fikirlerine bakarsanız, bir şekerleme dükkanı açmanın maliyetinin 90.000 TL ile 400.000 TL arasında değiştiğini görebilirsiniz. Ama bir üst sınır yok. Yemek pişirme, mutfak ve sunum maliyetlerine ek olarak, tasarımla ilgili başka maliyetler de vardır. Yani 150 TL’ye bir sandalye alabilir veya 2000 TL’ye bir sandalye bulabilirsiniz.

Özetle, şekerci dükkanı açmak istiyorsanız cebinizde en az 150.000 TL olmasına gerek yok. Düşük sermaye, iş amaçları için uygun bir şekilde yer değiştirmenizi engelleyecektir. Reklam harcamaları yapabilmeniz için açılıştan sonra cebinizde 50.000 TL daha olmasını unutmayın. Börekçi Dükkanı Açmak

Not: Pastane açmak için yeterli sermayeniz yoksa 100 İş Açma Fikri başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

Pastanenin sonuç durumu

Üretimi kendiniz yaparsanız, Börek ve hamur işleri gibi ürünlerde %500’ün üzerinde kar elde edebilirsiniz. Dilerseniz bunu evde donut pişirerek de test edebilirsiniz. Çünkü bir pastanın maliyeti maksimum 50 kuruştur.

Şekerleme kazanma durumu

Ham ürün alırken kar marjı %100’e düşer. Bu tamamen ortalama bir değerdir. Günlük yapabileceğiniz satış sayısını hesaplayarak aylık gelirinizi hesaplayabilirsiniz. Ama ideali ortalama en az 20.000 TL kazanmaktır. Bu rakamların altında kazandığınız gelir, giderlerinizi karşılamayacaktır.

Pastane açmak için gerekli belgeler

Öncelikle şekerci dükkanı açmak için hesap tutmanıza gerek yok. Kayıttan sonra bir sonraki adım belediyeden ruhsat almaktır. Belediye ruhsatı her ilçe için değişir. İstenilen bu belgeler kurumlara bağlıdır. Bununla birlikte, yaygın olarak istenen belgelerden bazıları aşağıdaki gibidir. Börekçi Dükkanı Açmak

vergi koruması
Kimlik kartı fotokopisi
Tapu fotokopisi ve kira sözleşmesi
İtfaiyenin idealite raporu
oda kayıt belgesi
faaliyet Raporu
Ticaret sicili resmi gazetesinde giriş
Sgk giriş bildirimi

Not: Yukarıdaki belgeleri almadan önce bulunduğunuz ilçedeki belediye izin dairesine gidiniz. Size istenen belgeleri kağıt amaçlı verirler. Bu en iyi alternatif. Ayrıca resmi gazete yönetmeliklerini de okuyun. (İş yeri açma ve çalışma izni maddesi)

Pastane açacaklara tavsiyeler

Daha önce hiç markette çalışmamış olabilirsiniz. Kendinize güveniyorsanız ve cesaretiniz varsa tereddüt etmeyin. Emin olun bir çok pastane hazır ürünleri dışarıdan alıyor.

Pasta yapamıyor, sadece sunum yapıyor ve yemek pişirerek para kazanıyor. Eksik kısımları eğitim ile kendiniz ekleyebilirsiniz. Börekçi Dükkanı Açmak

Pastane açacaklara tavsiyeler

Outsourcing ürünlerinden farklı bir master ile çalışabilirsiniz. Ancak iyi bir ustanın size ayda en az 10.000 TL’ye mal olacağını unutmamalısınız. Ayrıca usta ile anlayış ve anlayış gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ustasız kalabilirsiniz ve işiniz yarıda kalabilir.

İşyeri açılış saatleri ortalama 05:00. 04:00 civarında işe başlamanız gerekebilir.

Saatlerin size uygun olup olmadığını sorgulayın. Ayrıca öğle saatlerinde bile iş yapma potansiyeline sahipsiniz. Pastaneyi ne kadar geç kapatırsanız sizin için o kadar iyi olur.

eğer işin içindeysen Başarılı olursanız, geliştirme sürelerine ek olarak kuru kek gibi alternatifler sunabilirsiniz. Bu size işletme kiranızı karşılamak için ek gelir sağlar.

bayiliği almak
bayiliği veren firmalar
dükkana sahip
çiğ olarak
bayilik veren
gelir elde
açmak için gerekli belgeler
doğru yerdesiniz
para kazanmak
karlı iş
sosyal medya
olması gerekiyor
iş yerlerinin
börekçi dükkanı açma maliyeti
para kazanmanın
börekçi dükkanınızın
börekçi dükkanı açmaya
para kazanıyor
kar marjı
dikkat etmeniz

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu