Giyim Mağazası Açmak Karlı mı?

Giyim mağazası açarken nelere dikkat etmeli kazancı iyi mi?

Giyim insanların temel ihtiyaçlarından birisidir. Bu nedenle her daim bu alanda satış yapılması mümkün. Ama iyi bir şekilde kazanç elde etmek için dikkat edilmesi gereken birçok detay var. Peki giyim mağazası açmak karlı mı?

Birçok kişi yeni bir dükkan açmak istediğinde ilk yönelecekleri dükkan fikri giyim mağazası açmaktır. Çünkü insanların temel ihtiyacı olan kıyafetler her daim satılır ve para kazanmak mümkündür. Ama burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise açtığınız mağazada müşteri hareketliliğini sağlamak için modaya uygun ürünleri her daim dükkanda bulundurmanız gerekir.

İnsanlar kıyafetleri seçerken elbette ihtiyaçları olduğu için almakta ama bu kıyafetlerin modaya uygun olması ve güzellik algısına uygun olması gerekir. Bu nedenle sattığınız ürünlerde sezonun trendini takip etmeli ve ürünlerde sürekli olarak modaya göre değişiklikler yapmalısınız.

Bir giyim mağazası açmak istiyorsanız özellikle müşterilerin yoğun olduğu yerde bir dükkan açmak her zaman daha karlı olacaktır. Özellikle işlek caddeler üzerinde açılan mağazalar modaya uygun, mevsime göre ürünler sergilerse her daim müşteri bulabilirler. Burada müşteri memnuniyetini sağlamak da oldukça önemlidir. Sunduğunuz hizmet ve ürünlerin kalitesi müşterilerinizin daimi olmasını sağlar.

Giyim Mağazası Açarken Hangi Mağazayı Açacağınıza Karar Vermelisiniz?

Giyim mağazası açmak karlı mı bunu cevaplamadan önce şunu söyleyelim. Bir giyim mağazası açacaksanız hangi türden bir giyim mağazası açacağınıza karar vermelisiniz.

Giyim mağazası türleri ve çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Spor giyim
  • Çocuk giyim
  • Erkek giyim
  • Bayan giyim

Bütün ürünlerin satıldığı mağazalar olsa da bu mağazaların açma maliyeti hem daha yüksektir hem de bireyler alışveriş yaparken kendi isteklerine direkt olarak cevap verecek mağazalara yönelirler. O yüzden tek bir çeşitte mağaza açmak her zaman daha iyidir.

Giyim Mağazası Açma Maliyeti Ne Kadardır?

Giyim mağazası açmak için tabi ki en önemli kriterlerden birisi mağaza açma maliyetidir. Bu maliyet aslında sıfırdan bir mağazamı açacaksınız yoksa hazır kurulu bir düzen üzerine mi mağaza açacaksınız buna göre değişmektedir.

Giyim mağazası açma maliyeti dükkan kirası, iç dekorasyonu, satılacak ürünler diğer masraflar gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Sıfırdan bir mağaza açacaksanız maliyet 800 bin TL’yi bulabilir. Ama hazır bir dükkan devir alacaksanız bu ücret değişiklik göstermektedir.

Giyim Mağazası Açmak Karlı mı?

Giyim ürünleri temel ihtiyaç ürünleri olduğu için her daim müşteri bulabilirsiniz. Ama müşteri memnuniyeti sağlayarak ve modaya, mevsime uygun ürünleri satarak daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz.

Giyim mağazası kazancı ne kadar derseniz ortalama olarak 30 bin ile 100 bin arasında değişiklik göstermektedir. Kazanç miktarı sezona göre değişiklik gösterebilir. Her daim giyim mağazasından kar elde etmek isteniyorsa o zaman yeniliklere açık olunmalı ve çeşitlilik sağlanmalıdır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu