E-Ticaret İş Kurma Fikirleri İle Kendi İşinize Sahip Olun!

Kendi İşimize Nasıl Sahip Olabiliriz?

İnternet teknolojilerinin gelişmesi ile pek çok insan e-ticaret iş kurma fikirleri hakkında bilgi sahibi olmayı istemektedir. E – ticaret günümüzde hayatımızın her alanına yayılmış ve neredeyse en çok kullanılan alışveriş yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle de içinde bulunduğumuz pandemi döneminde pek çok kişi uzaktan çalışmaya başlamış ve yine pek çok kişi kendi işini kurma düşüncesine kapılmıştır.

Çevremizde bunu başaran kişi sayısındaki artık azımsanacak gibi değildir. Peki, e – ticarette nasıl iş kurulur? Kendi işimize sahip olabilmek adına neler yapmalıyız? Tüm bu soruların cevabı yazımızda.

e-ticaret iş kurma fikirleri

E- Ticaret Nedir? Kendi İşimize Nasıl Sahip Olabiliriz?

E- ticaret, en kısa tanımı ile malların ve hizmetlerin elektronik ortamlarda dolaşımı ve alınıp ve satılmasına verilen isimdir. E-ticaret iş kurma fikirleri oldukça yeni bir konu olup, bunu başaran kişiler vardır.

Dünyanın en büyük şirketlerine bakıldığında içinde onlarca e- ticaret şirketi görmek mümkün hale gelmiştir. Daha mikro düzeyde baktığımızda ise e- ticaret sayesinde bireyler kendi özel zevk ve yeteneklerine göre oluşturdukları ürünleri satabilmekte ve böylece geçimlerini sağlayabilmektedirler.

e-ticaret iş kurma fikirleri

E – ticaret işine sahip olabilmek adına yapılması gerekenlerden en önemlisi bireylerin kendi yapabilecekleri ürünleri ya da satabilecekleri malları tespit etmeleridir. Sonrası ise site oluşturma, hedef kitle belirleme gibi süreçlere dayanmaktadır.

E – Ticaret Aşamaları Nelerdir?

E – ticaret ile kendi işinizin patronu olmak oldukça kolay. Öncelikle e-ticaret iş kurma fikirleri arasından kendinize en uygun iş sermayesini seçiyorsunuz. Daha sonra satacağınız mal ve hizmetleri belirledikten sonra hedef kitle araştırması yapmak gerekir.

e-ticaret iş kurma fikirleri

Satacağınız malları kimlerin alabileceğini bilmek özellikle bu gruba yönelik bir reklam yapmanıza olanak sağlayacaktır. Daha sonra vergi verebilmek adına çeşitli yasal şirket kurma aşamalarından aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. Bunun için bir muhasebe uzmanı ile görüşmek faydalı olacaktır. Ardından ise ürünlerinizi satacağınız online platform ile anlaşmanız gerekecektir.

Platform sizin için alım, satım ve kargo süreçlerini yönetecek ve sizin iş yükünüzü hafifletmiş olacaktır. Bunun için bir kargo şirketi ile de anlaşmak gerekiyor tabii. Daha sonra ise tüm yapmanız gereken ürünlerinizin stoklarını yenilemek ve kazandığınız paranın keyfini çıkarmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu