Akıllı Cep Telefonu Satış Dükkânı Açmak Size Ne Kadar Kazandırır?

Yeni İş Fikirleri!

Gün geçtikçe insanoğlunun yenidünya düzenine ayak uydurması ve iş potansiyellerine karşı yeni fikirler üretmesi yaşam kalitesini artırmak için kaçınılmaz bir son halini aldı. Bunların içinde iş potansiyeli yüksek olan akıllı cep telefonu satış dükkânı açmak çok parlak bir iş imkânı olanağı yaratıyor. Nüfusun kalabalık olduğu ülkemizde gün geçtikçe mobil akıllı telefona olan ihtiyaç artmaktadır. Bu da akıllı cep telefonu satış dükkânı açmak için çok doğru bir girişim olduğunun göstergesi haline geliyor.

Akıllı Cep Telefonu Satış

Günümüzde akıllı telefonların yerini düşündüğümde sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında vazgeçilmez cihazlar halini aldığını görüyoruz. Çoğu insan cep telefonu olmadan birkaç saatini bile geçiremez durumdayken iş fikirleri arasında bir numara da yer alan bu akıllı cep telefonu satış dükkânı açmak oldukça parlak bir gelecek vaat ediyor.

Akıllı Cep Telefonu Satış Dükkânı Açmak İçin Doğru Adımlar Nelerdir?

Bulunacağınız iş girişiminde öncelikli olarak araştırmalarda bulunmalı; akıllı cep telefonu dükkânı açmak için potansiyeli yüksek yerleri araştırmalısınız. Ardından akıllı cep telefonu satışı yanı sıra tamiri, bakımı, yedek parça ve aksesuarlarını bünyenizde bulundurarak işe başlamalısınız. Bu şekilde hizmet vererek yapacağınız girişiminde iş hacminizi ve gelecek planınızı yüksek tutmuş olursunuz.

Akıllı Cep Telefonu Satış

Cep telefonu satış mağazası açmak için ilk adım doğru bir lokasyona karar vermek ve ardından belediyeye giderek ruhsat almanız gerekli adımların başında yer alır.  Aynı zamanda vergi levhası çıkartmak için bir muhasebeci ile görüşmeniz gerekmektedir. Doğru adımları attıktan sonra akıllı cep telefonu satış dükkânı açmak sandığınızdan daha kolay bir girişimdir.

Akıllı Cep Telefonu Satış Dükkânı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Karar verdikten sonra yapmanız gereken bazı resmi belgeleri tamamlamak ve başvurunuzu tamamlamak için bin lira kadar bir masraf harcı yatırmanız gerekir. Bunları tamamladıktan sonra belediye tarafından verilecek olan iş yeri açma ruhsatınızı kolayca alabilir ve işletmenizi kurmaya başlayabilirsiniz.

Akıllı Cep Telefonu Satış

Akıllı cep telefonu satış dükkânı açmak için gerekli evraklar;

  • Dükkânınızı açacağınız lokasyona bağlı bulunduğunuz belediyeden aldığınız doldurulmuş başvuru formu
  • Şahsınıza ait iki adet vesikalık fotoğraf
  • Dükkânınıza ait tapu fotokopisi
  • Kiracı olanlardan kira sözleşmesi
  • Esnaf ve sanatkârlar odasından sicil tasdiknamesi yani oda kaydı
  • İş güvenliği kapsamında yangın söndürme tüpü makbuzu, bulunduğu metrekareye göre itfaiye raporu da istenebilir.
  • Oturma raporu yani imar affı belgesi
  • Numarataj
  • Telli poşet dosya
  • Emlak, çevre, temizlik, vergisi ve ilan reklam kaydı gibi içeriği bulunan sorgulama belgesi

Başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklar arasında yer almaktadır. Akıllı cep telefonu satış dükkânı açmak iş fikirleri arasında yer alan parlak iş imkânları arasında yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu