200 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

2021 Güncel İş Fikirleri

200 Bin TL İle Ne İş Yapılır? 200 bin TL ile yapılabilecek birçok iş vardır. 200 bin TL ile yapılabilecek işler arasında bir işletme açmak çoğu kişi için ilk akla gelen fikirdir fakat ekonominin sallantılı olduğu bu dönemlerde bir işletme açmak çok tehlikeli olabilir. Bundan dolayı “200 bin TL ile ne iş yapılır?” sorusunun bu dönemdeki cevapları şu şekildedir.

200 bin TL ile ne iş yapılır

Tadilat İsteyen Ev Alım-Satımı

Ev ve inşaat sektörünün her zaman kazandırma potansiyeli vardır. Özellikle apartman yapılı dairelerde tadilat gerektiren 50-150 bin TL aralığındaki alacağınız evlere uygun bir şekilde tadilat yaptırabilirseniz değeri 2-4 katına kadar çıkabiliyor. Bu yüzden 200 bin TL’lik bir sermayeniz varsa ya tek başınıza ya da bir ortak bulma yoluna giderek tadilatı gerektiren evlerin alım-satım işlerine girilebilir. Bu iş çoğunlukla kazandırdığından 200 bin TL ile yapılabilecek işler arasında başı çekmektedir.

200 bin TL ile ne iş yapılır

Büyükbaş Hayvan Ticareti

Uygun bir araçla ve uygun ve güvenilir aracılar bularak bu işe başlanabilir. Ülke içinde doğu kesimlerinde ve yurt dışında büyükbaş hayvan fiyatları ülkemizin geneline göre daha uygun olduğundan dolayı doğu taraflarından alınan ya da özellikle Hollanda’dan ve diğer Avrupa ülkelerinden alınan büyük baş hayvanları ülkenin diğer kesimlerinde satmanız size büyük getiriler sağlayabilir. Bu tarz işlerde önceden bir tecrübeniz yoksa tecrübeli birileri ile ortak bir şekilde işe girmeniz daha sağlıklı olacaktır.

200 bin TL ile ne iş yapılır

Antika ve Klasik Araba Tadilatı

Araba piyasasında genellikle yeni model arabalar piyasaya çıktıkça eski modellerin değeri düşmektedir, bu durum tüm arabalar için aynı değildir. Özellikle bazı eski klasik araba modelleri çıktığı dönemden bu yana arabalarla ilgili olan herkesin aklında yer edindiği için bu tarz arabaları bulup tadilatını yaparak satmak büyük karlar ettirebilir. Bu tarz işlere girişmeden önce tadilat yaptırabilecek güvenilir bir tanıdığınız ya da bildiğiniz bir tamirciniz olması işlerin daha hızlı ve güvenli işlemesine büyük olanak sağlayacaktır. 200 bin TL ile ne iş yapılır?” sorusunun için geleceği ve kazanma garantisi olan iş alanlarından biri de budur.

Bunlar gibi piyasada bu miktarda paralarla yapılması tercih edilen birkaç iş alanı daha vardır. Burada önemli olan başlangıçta bu tarz işlerle başlayarak sermayenizi büyütmek ve ardından daha kalıcı iş alanlarına geçebilmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu