Hakkımızda

Parapik.com, ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda Türkiye’den tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir. Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Misyonumuz

Basın ve meslek ilkelerinden asla şaşmadan haber yaparken, bunu en hızlı şekilde okuyucularımıza sunmak temel misyonumuz olacaktır. Bir haberde iki tarafın olduğu durumlarda parapik.com her zaman objektif bir biçimde olayı yorum katmadan okuyucularına aktarmayı amaçlar.

Sadece ilgi toplamak amacıyla yalan, yanlış ya da doğruluğu teyit edilmemiş söylemlere yer vermeden sade ve net bilgi barındıran haber metinlerini okuyucu ile buluşturmak bizim için ilkeli haberciliğin en önemli kurallarındandır.

Gündemi yakından izlemek ve insanların duygu yoğunluğunun farkında olmak, haberciliğin bir sosyal sorumluluk olduğu anlayışını benimsemek demektir.

Vizyonumuz

Gündem ile ilgili olaylarda haber alınabilecek en güvenilir ve tarafsız bilinen kaynak olmak. Bir haberle alakalı; ‘parapik.com yazdıysa doğrudur’ duygusunu tüm insanlara benimsetmek. Ve son olarak vazifesini hakkı ile yerine getirmiş olmanın verdiği manevi huzuru tüm çalışma arkadaşlarıyla paylaşmak ortak vizyonumuzdur.

Hedeflerimiz

En başta İstanbul’un, ardından Türkiye’nin ve tüm dünyanın en güvenilir haber sitesi haline gelmek. Sayfamızın tamamında %100 oranında ‘doğru’ ve ‘tarafsız’ haberler bulundurmak. Sürekli bir şekilde alıntı yapılan ve kaynak gösterilen haber organı olarak mesleki anlamda basın sektörünün lideri haline gelmek.

Evde Para Kazanmak İçin Ek İş Fırsatları

Şüphesiz ki bir çok kişi bugünlerde ekstra iş arayışı içerisinde. Tabii ki bunun ana etkeni geçim sıkıntısı olduğu gibi, güzel zaman geçirmek ve ev hanımları için, ekstra kazanç elde etmek oldukça önemli oluyor. Bu konuda kendinizi şanslı hissedebilir ve teknoloji sayesinde bir çok farklı işe sahip olacağını da söyleyebiliriz. 

 

Sırası ile sizlere bunlardan bahsetmeden önce şunu belirtelim ki, sadece teknoloji üzerine değil, teknolojiyi araç olarak kullanıp, el emeğiniz ile üretmiş olduğunuz bir çok ürünü satabilirsiniz. Kısacası bunun için interneti kullanmanız yeterli olacaktır. 

 

 

Kadınlar İçin Evde İş İmkanları

 

Kadınların bu konuda oldukça şanslı olduklarını ve hatta ek işler ile para kazanma yerine, direk olarak yeni bir iş sahibi olacaklarını da belirtelim. Çünkü örgü, el işi, çanta, kıyafet gibi çeşit çeşit ürünler yaparak bunları doğru kanallarda satabilirsiniz. Bunun için internet sitesi kurarak satış yapabileceğiniz gibi, ayrıca İnstagram, Youtube, Facebook ve hatta Tiktok üzerinde tanıtımı yaparak yani yaptığınız ürünleri göstererek, direk satın alacak kişilere de ulaşabilirsiniz. 

 

Burada hayal gücünün bir sınırı olmadığı söyleyelim. Örneğin güzel resim yapıyorsanız veya cam süsleme sanatı hakkında bilginiz varsa ya da ahşap üzerine işlemeler yapabiliyorsanız, bunları yaparak tanıtmaya ve satmaya başlayabilirsiniz. Üstelik özel siparişler alabilecek kadar yetenekliyseniz, geliriniz ciddi boyutlara ulaşacaktır. Kısacası kendinizi tanımak ve bilmek ek iş imkanları için öncelikli konuların başında geliyor. 

 

Bunun yanı sıra, teknolojiyi yani interneti kullanarak neler yapacağınızı merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Bu konuda hem erkekleri ve hemde kadınları ilgilendiriyor. 

 

Hdu3yP.png

 

Erkekler İçin Evde İş İmkanları

 

Aslında cinsiyetçi yaklaşmadan kadınların yaptıkları tüm her şeyi erkeklerin de yapacağını belirtelim. Ancak erkeklerin ve kadınların hobi alanları daha farklı olduğu için, haliyle becerileri de farklı olmaktadır. İnternette sadece el işi ile yapılan ürünleri değil, örneğin eliniz çeşitli makine üretimlerine yatkınsa, makina dahi yapıp satabilirsiniz. Veya hobiniz arabalara ise, güzel bir youtube kanalı ile sabırlı bir şekilde büyüyen bir kanala sahip olabilirsiniz. 

 

Tüm bunlar sizin elinizde olan seçenekler olmakla birlikte, erkekler için ayrıca dışarıda yapabilecekleri ek iş imkanları da bulunuyor. Hafta sonları belediyelerin sergi stantları gibi yerlerde tezgah açabilir ve yaptıklarınızı burada satabilirsiniz. Ya da hobi amaçlı olarak takı malzemeler ve tesbih malzemeleri alarak, kendiniz bunları yapıp, satışını yapabilirsiniz. 

 

 

İnternetten Para Kazanma Yolları 

 

İnternetten para kazanmanın bir çok farklı yolu vardır. Makale yazarlığı, sosyal medya uzmanlığı, internet sitesi sahipliği, web tasarım, grafik tasarım gibi bir çok alan olduğunu söyleyelim. Öyle ki reklam izleyerek veya anket doldurarak dahi para kazanmanız mümkün. Bu detaylara ulaşmak için www.parapik.com sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

 

Yapmış olduğunuz ürünleri internet üzerinden satarken, sadece Türk sitelerini değil, yurt dışında bu işe uygun olan siteleri de bularak, bunlar üzerinde de döviz karşılığı ile satın yapabilirsiniz. Kısacası bunu yurtdışı iş imkanları olarak dahi değerlendirebilirsiniz. Tabii yurtdışında iş bulma ve orada çalışma çok ayrı bir konu olduğu için, kendi el emeğiniz ile yurtdışında ne gibi işler yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz. 

] }
Başa dön tuşu