Elektrik Faturalarına Gizli Zam mı Yapıldı? Resmi Açıklama Geldi! Faturanızı Kontrol Edin

Elektriğe gizli zam yapıldığını açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşlara duyuru yaptı. Flaş zam olarak nitelenen ve 1 Ekim’den itibaren faaliyete geçeceğini ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Twitter hesabından vatandaşlara seslendi.

Ahmet Akın Başka Neler Dedi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın elektriğe yapılan yüzde 15 zam oranının halkı kötü etkileyeceğini ve hali hazırda ödenmemiş faturalara yenilerinin ekleneceğini belirtti. İktidarı suçlayan Akın, yaklaşan kış mevsimine gönderme yaparak halkın karanlığa mahkum edileceğini ve zammın uygulamadan geri çekilmesinin gerektiğini ifade etti.

AK Parti iktidarını eleştiren Ahmet Akın, yapılan zammın mutlaka geri çekilmesi gerektiğini bildirdi. Hali hazırda 5 milyona yakın vatandaşın elektrik borcunu ödeyemediğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın yüzde 15 zam yapılmasının yeni borçlanmalara yol açacağını belirtti.

Ayrıca halkın yaklaşan kış koşullarında zora sokulduğunu böyle gizli zamların geri çekilmesi gerektiğini ifade etti. Elektriğe yıl içerisinde birçok kez den fazla zam yapıldığını ifade eden Ahmet Akın zammın geri çekilmesi gerektiğini vurguladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Neler Açıkladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) zam iddiaları üzerine açıklamalarda bulundu. Elektriğe gizle zam yapılmadığını ve şeffaf bir şekilde yürütülen çalışmaların halk ile her daim paylaşıldığını ifade etti.

1 Ekim itibari ile geçerli tarifelere ek bir ücret ilave edilmediğini ifade Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu halkımızın bu tip yalan haberlere itibar etmemesini bildirdi.

Yapılan her türlü fiyat artışı şeklinde uygulamaların Resmi Gazetede yayınlandığını da ifade eden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yüzde 15 zam miktarının gerçeklik payının olmadığını bildirdi. EPDK tarafından bu tarz zam konularında yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu