Evde Ek İş Fikirleri

Evde ek iş yaparak para kazanmak ister misiniz, elbette kim para kazanmak istemez ki. Hem evinde; ev işlerini yapacak ev işlerinden kalan zamanlarda para kazanabileceği bir ek iş yapacak

Evde Ek İş Fikirleri nelerdir? Evde ek iş yaparak para kazanmak ister misiniz, elbette kim para kazanmak istemez ki. evde ek iş fikirleri Hem evinde; ev işlerini yapacak ev işlerinden kalan zamanlarda para kazanabileceği bir ek iş yapacak. Fikir güzel, hayata geçirmek tamamen sizin iradenize bağlıdır. Evde ek iş yaparak para kazanmak isterseniz, öncelikle elinizden hangi işler gelir, hangi işleri yaparken keyif alıyorsunuz, çalışacağınız kategoriyi belirledikten sonra çalışmalara başlayın.

İlk olarak evde ek iş seçenekleri nelerdir konusuna mutfaktan başlayalım.

Mutfak kadınların özel ilgi alanlarından biridir. Mutfakta ek iş olarak neler yapabilirsiniz. evde ek iş fikirleri Evde el emeği gerektiren, her türlü ev yemeğini yapıp lokantalara ev yemeği sunan yemek salonlarına satabilirsiniz. Evde el mahareti gerektiren, sarmalar, börekler, baklavalar, hamur işleri yaparak satabilirsiniz. Bu iş için çevrenizi aktif bir şekilde kullanın. Öncelikle yaptığınız işi, çevrenize haberdar edin. Komşularınız, yakın çevreniz tarafından, özel günler için, doğum günleri, kabul günlerinde sipariş alabilirsiniz.

 

Evde ek iş seçenekleri nelerdir, makalemize konservelerle devam ediyoruz. Anadolu’da mutfaklarda kış hazırlığı yapmak bir gelenektir. Mutfaklarda kış hazırlıklarından biri de mevsiminde toplanan taze meyve ve sebzelerden konserve yapmaktır. Kadınların iş hayatına dahil olması ile birlikte, çalışan kadınların mutfakta geçirdikleri zaman son derecek kısıtlıdır. Evde konserve yaparak, sağlıklı beslenen ailelere, organik ürün almak isteyenlere, çalışan hanımlara satabilirsiniz. Konservelerinizi yaptıktan sonra, online olarak ta satışa sunabilirsiniz. İnsanların güvenini kazandığınız müddetçe son derece karlı bir iştir. Yaz aylarında konservelerinizi hazırlayıp, satışa sunabilirsiniz.

Evde ek iş seçeneklerinden biri de terzilik yapmaktır. Dikiş konusunda bilginiz varsa, kalıp çıkarmayı biliyorsanız, kişiye özel tasarımlar yaparak, kıyafetler üstünde tamir yaparak para kazanabilirsiniz. Paça yaparak, etek boyu kısaltarak, fermuar değiştirerek para kazanabilirsiniz. evde terzilik yapmak için, öncelikle reklamınızı iyi yapın. Çevrenizi yaptığınız işten haberdar edin. Terziliğinizi çevrenize göstermek için, katıldığınız davetlere, düğünlere kendi tasarımınız olan bir kıyafeti giyebilirsiniz. Tasarımlarınız beğenildiği müddetçe, güzel paralar kazanabilirsiniz.

Evde Ek İş Fikirleri

Evde yapabileceğiniz ek işlerden biri takı yapmaktır. Hanımların vazgeçilmezlerinden biri de takılardır. Her kıyafete göre takı takan kadınların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Sizde takı tasarlamak konusunda yeteneğiniz varsa, değerli taşlardan takılar yaparak satabilirsiniz. Yaptığınız takıların fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Böylece satışlarınız hızlanır ve siz yaptığınız işten para kazanmanın hazzını yaşarsınız.

Evde yapabileceğiniz ek iş seçeneklerinden biri de örgü örmektir. Örgü örmek, kadınlar için terapi gibidir. Evde ördüğünüz örgüleri, bebek yeleklerini, çantaları, patikleri, kazakları satarak para kazanabilirsiniz. Özellikle bebek yelekleri, bebek battaniyeleri, bebek patikleri rağbet gören ürünler arasındadır. Bir ürünü ortaya koymak kadar satmakta önemlidir. Ürünlerinizi hazırladıktan sonra ürünleriniz için Pazar bulun. Ürünlerinizi kolay bir şekilde satmak için, çevrenizden destek alabilirsiniz. Yaptığınız ürünleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak satışlarınızı hızlandırabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz ek iş seçeneklerinden biri de çiçek tasarlamaktır. Evde canlı çiçek yetiştirerek satabilirsiniz. Ancak evde canlı çiçek yetiştirmek için evinizde bu iş için uygun bir köşe oluşturmalısınız. Çiçek yetiştirerek hayatın güncel streslerini atarken, aynı zamanda para kazanabilirsiniz. Bu iş için evinize yeterli miktarda saksı ve çiçek tohumu alın. Çiçeklerinizi ekin. Sabırla ve ilgi ile büyümesini bekleyin. Çiçekleriniz açtıktan sonra, çiçeklerinizi satabilirsiniz.

Evde canlı çiçek yetiştirdiğiniz gibi, yapay çiçekleri kullanarak çiçek tasarlayabilirsiniz. Evde çiçek tasarımı son derece geniş bir alandır. Bu işi meyvelerde de uygulayabilirsiniz. Meyvelerden buket yapıp satabilirsiniz. Meyve çiçekleri, hastanelere kadar girebilen özel bir üründür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu