2021’de Yurtdışı Vasıfsız İşçi Alımı Yapan Firmalar

Her ne kadar belli bir alanda meslek sahibi olmak iş bulmayı kolaylaştırsa da birçok sektörde vasıfsız işçi alımı içinde çok sayıda ilan yayımlanmaktadır. Bu durum yurtdışı iş ilanları içinde geçerlidir. Yani sizin vasıfsız biri olmanız yurtdışı iş olanaklarından yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Günümüzde yurtdışında faaliyet gösteren birçok şirket bulunuyor.

Yurtdışı vasıfsız işçi alımı için ilanlar yayımlamakta ve yurtdışı hayali kuran kişilere de şans tanıyarak onların istihdamına destek olmaktadır. Hâlihazırda yabancı ülkelere giderek orada vasıfsız işçi olarak çalışanların sayısı hiçte az değildir. Bunun için yurtdışı vasıfsız işçi alımı kategorisinde yer alan ilanlarını takip ederek sizde yurtdışında çalışabilir ve gayet iyi bir gelire sahip olarak yaşam standartlarınızı yükseltebilirsiniz.

2021'de Yurtdışı Vasıfsız İşçi Alımı Yapan Firmalar
2021’de Yurtdışı Vasıfsız İşçi Alımı Yapan Firmalar

Yurtdışında En Çok Tutan İşler

Yurtdışı vasıfsız işçi alımı konusunda ülkemizdeki alabileceğiniz maksimum ücretleri düşündüğünüzde bunun 10 katı ve hatta daha fazlasını daha az efor ile kazanmanız mümkündür. Bu durumu hesap ettiğimizde ciddi anlamda refah yaşam koşullarını benimsemek isteyen kişilerin ister vasıflı bir eleman olsun isterse de vasıfsız bir eleman olsun gerçek anlamda farkı büyüktür ve imkanlar çok geniştir.

Bu imkanları değerlendirmek adına daha iyi kazanç sağlamak için eğer imkanınız varsa ülkemizde birkaç ay ya da 1 yıl kadar aşçılık, garsonluk, pastacılık vb. kurslara katılarak da iş bulabilirsiniz. Eğitimi sizi çok fazla zorlamayacak ve sevebileceğiniz alanlarla ilgili deneyimler edinmeye çalışabilirsiniz. Bu yatırım size gerçekten de vasıfsız işlere göre daha fazla gelir getirecektir.

Bir an önce vasıflı ya da vasıfsız gitmek gibi bir niyetiniz bulunuyorsa da elbette ki bu alanda da iş alımı çok yoğun şekildedir ve parası güzel olan, sizi ve ailenizi rahatça geçindirebilecek, hatta birikim yaparak ülkeye birkaç yıl içinde geri döndüğünüzde burada ev, araba sahibi olabilir ve kira gibi pasif gelir elde ederek rahat bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Yurtdışı Vasıfsız İşçi Alımı

Yurt dışı vasıfsız işçi alımı için yayımlanan iş ilanları arasında pek çok sektör ve imkân bulunmakta. Bu sektörlerin başında ise inşaat sektörü daha fazla ön plana çıkıyor. Özellikle son yıllarda Türk inşaat firmalarının yurtdışında çok sayıda proje yürütmesi ve yatırımlarını artırması, yurtdışı vasıflı ve vasıfsız işçi alımını da beraberinde getirmiştir.

Dolayısıyla sadece vasıflı işçiler değil vasıfsız işçilerde yurtdışı iş olanaklarından yararlanmaktadır. Üstelik firmaların birçoğu alacakları vasıfsız personellerde yurtdışı tecrübesi de aramıyor. Bu nedenle inşaat projelerinde çalışabilecek kaynakçı, demirci, fayansçı gibi ustaların yanında yardımcı eleman olarak çalışacak bu kişiler zamanla yaptıkları işlere hâkim olacak ve daha sonraları usta olarak da görev alabileceklerdir.

Mutlaka okuyun: Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Firmalar

 

Yurt dışı İşçi Alımı Yapan Ülkeler

Yurtdışında vasıfsız personel alımı yapan Türk inşaat firmaları, bulundukları ülkelerde tünel, köprü, yol, hastane ve baraj gibi yapıların inşasını yürütmekte ve aldıkları ihaleleri sözleşmede belirtilen tarihlerde teslim edebilmek için gece-gündüz çalışmaktadır. Bu nedenle esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak, öğrenmeye açık ve yurtdışında çalışabilecek olan vasıfsız işçilere iş imkânı sunmaktadır. Ağırlıklı olarak Türk inşaat firmalarının faaliyette bulunduğu ülkeler ise şunlardır. Suudi Arabistan, Katar, Pakistan, Katar, Özbekistan, Türkmenistan, Irak, Libya, Katar, Dubai ve Azerbaycan’dır.

Eğer sizde bu ülkelerde çalışabilirim diyorsanız hem sitemizde yayımladığımız yurtdışı iş fırsatlarını hem de kariyer sitelerinde yayımlanan yurtdışı iş ilanlarını takip edebilir ve yepyeni bir çalışma hayatına ilk adımınızı atabilirsiniz.

En sık tercih edilen ülkeler;

 • İspanya
 • Fransa
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Kanada
 • Çin
 • İtalya
 • Meksika
 • Sırbistan
 • Makedonya
 • İngiltere
 • Avusturya
 • Avustralya
 • Finlandiya
 • İsveç
 • Danimarka
 • Hollanda
 • Belçika
 • Almanya
 • Tayland şeklindedir. 

Bu ülkelerin sadece iş imkanlarına değil yaşam koşullarına da seçim yaparken dikkat etmeniz en doğru seçimi yapabilmeniz açısından son derece önemli bir durumdur. Bu nedenle seçimlerinizi yaparken değerlendirmelerinizin salt iş imkanı ve alacağınız ücret ile sınırlı kalmasını sağlamamalısınız ve bundan daha fazlasını da araştırmalısınız.

Kira fiyatları, giyim fiyatları, beslenme market fiyatları, sağlıklı ve organik ürünlere verilen önem ve bunların fiyatları, çocuklarınızın eğitim durumu ile ilgili masraflar vb. her türlü durumu hesap etmek alacağınız paranın ne kadar değerli olacağına bakmak da son derece önemli durumlar arasında yer almaktadır.

Mutlaka okuyun: Yurtdışında Çalışmak İçin İdeal Ülkeler

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu