SON DAKİKA

Parapik

Kolay Yoldan Zengin Nasıl Olunur? 2022 Rehberi

Kolay Yoldan Zengin Nasıl Olunur? 2022 Rehberi
Bu haber 12 December 2021 - 17:21 'de eklendi ve 77 views kez görüntülendi.

2021 yılında varlıklı olmak ister misiniz? Nasıl varlıklı olunur diyerek netlikle sizlerde merak ediyorsunuzdur. Dünyaya bir kere geldiğimizin cümle alem farkında. Bu süreç amacıylade rahat ve mesut bir yaşam hedefiyle şayet, çok çok paramızın olması gerekiyor. Etrafımızda yahut haberlerde gördüğümüz varlıklı insanların ömürleri, hayallerimizi süslüyor. Kolay Yoldan Zengin Nasıl Olunur

Lüks hayatların görünce bizler de onlara özeniyoruz. ”Keşke bizim de paramız olsa dahi, biz de bu tür yaşasak” diyerek içimizden cümleler kuruyoruz. Keşke her bireyin mesut olabileceği kadar paraya ulaşabileceği bir dünyada yaşıyor olsaydık. Ancak maalesef durum bu tür değil. Bazıları sefa amacıylade hayatını sürdürürken, birtakımları şayet sıkıntı amacıylade hayatlarını sürdürmeye devam ediyor.

Sıfırdan başlanıp nasıl varlıklı olunur diyerek merak ediyorsanız sizlere bu yazımızda bazı tüyolar vereceğiz. Zengin olan insanları anlamaya çalışacağız. Vaktinde ne tür adımlar atıp varlıklı olduklarına alaka çekeceğiz.

 

Zengin Olmanın Yolları Neler?

 

Zengin insanların analizini iyi yapmak gerekiyor. Zengin olan insanların %60’lık bir kısmı aileden gelen iş yahut miras sayesinde varlıklı olmuş kişilerdir. Diğer %40’lık dilim şayet, kendi arasında pekçok alt kategoriye ayrılmaktadır. Mesela; ticaret yaparak varlıklı olanlar, iyi bir mesleğe sahip olanlar yahut bir şey yapan insanlar gibi.

Mesela adamın sesi hoş oluyor ve sanatkar oluyor ardından varlıklı olma yolu ona aralanmış oluyor. Ayriyeten birisi çok iyi topçu oluyor ve çok para kazanıyor. Bu tarz yaradılıştan gelen yetenekler sayesinde de varlıklı olan pekçok ademoğlu bulunmaktadır. Bu kesim de %40’lık dilimin amacıylade tespit edilen alt kategorilerden birisidir.

”Özel bir yeteneğim yok ve ailem de varlıklı değil. Peki ben varlıklı olamaz mıyım?” Diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Tabi ki de olabilirsiniz fakat net olursunuz diyerek kimse size bir söz veremez. Zengin olan kişilerin alaka ettiği şeylere gelin birlikte göz atalım.

 

1- Yüksek Maaşlı ve Geleceği Olan Mesleklere Yönelmek

 

Üniversitelerde okutulan gelişigüzel bir meslekten çok yüksek miktarlarda aylık beklemek doğru olmaz. Ancak yine de bazı alanlarda, alanınızda gerçekte iyi olursanız çok yüksek maaşlar alabilme ihtimaliniz olacaktır. Mesela; iyi bir ekonomi uzmanı, doktor, avukat yahut yazılımcı olursanız yüksek miktarlarda maaşınız olacaktır. Ülkemizde hususi hastahanelerde çalışan ve alanında iyi olan hekimların ortalama maaşları 50 bin TL’yi bulabilmektedir.

İlla ki doktor yahut ekonomi uzmanı olmanız gerekmiyor. Diğer bölümlerde de alanınızda en iyilerden olursanız, netlikle yine çok yüksek maaşlar ile çalışırsınız. Hem de geleceğin meslekleri sıksık olarak değişiklik göstermektedir. Şuanda bilindik olan meslekler gün gelecek tanınmışliğini kaybedecektir.

”” Adlı yazımıza göz atarak, istikbalte değerleneceğini ön görü ettiğimiz mesleklere göz atabilirsiniz.

 

2- Hayatta Aktif Olun

 

Evde durup durup varlıklı olmayı beklemeyin. Dışarıda atacağınız adımlarda dahi ilk hedefiniz varlıklı olmak olmasın. Hayatta aktif olmaya itina gösterin. Çevrenizi genişletmeye çalışın. Her çeşitli aktiviteye gidin. Sosyal kulüplere üye olun. Etrafınızda tespit edilen daha çok ademoğlu ile tanışmanıza vesile olacak her çeşitli etkinliğe netlikle katılın. Arkadaş çevrenizin genişlemesi netlikle fayda sağlayacaktır.

Arkadaş etrafınin ne gibi faydası olur diyerek düşünmeyin. Şuanda varlıklı olan kişilerin arkadaş çevreleri epey geniş. Zengin bulunduğu hedefiyle geniş değil. Zengin olmadan dahi bu kişilerin arkadaş çevreyi çok çok oluyor. Arkadaşların birbirlerine ne vakit yararları olacağı belli olmuyor. Mesela bir kişiye istikbalte işiniz düşebilir ve bu konuda o kişiyi tanıyan bir dostınız olursa, sizlere faydası dokunabilir.

 

3- Sağlığınıza Dikkat Edin

 

Sağlık olmadan dünyanın en varlıklıi olsanız ne uygun? Zengin olabilmenin en büyük faktörlerinden birisi şayet aklı makul kullanabilmektir. Atacağınız adımlarda iyi düşünmeniz gerekecektir. Bu nedenle sıhhatsız olmanız iyi düşünmenize mani olacaktır.

Sağlık olmadan varlıklı olsanız dahi, varlıklıliğin tadına varamazsınız. Bu nedenle önce sağlık diyoruz. Zengin olmasanız dahi, sağlıklı olmak hedefiyle elinizden geleni yapmanız gerekiyor.

 

4- Zengin İnsanların Hayatlarını Okuyun

 

Zengin olabilmeyi başarmış insanların, varlıklı olanak kadar hangi evrelerden geçtiğini öğrenmek sizlerde yeni düşüncelerin oluşmasını sağlayacaktır. Bu nedenle dünyanın ve ülkemizin en varlıklı insanların geçmişlerini öğrenmenizde fayda olacaktır.

Özellikle hangi işleri yaptıklarıyla ilgilenmenizi tavsiye ediyoruz. Bu işi geliştirme proseslerini adamakıllı anlamanız gerekiyor. Siz de istikbalte bir iş yaparsanız, işi ilerletme namına yeni fikir üretmenize varlıklılerin geçmişlerinin yararları olabilir.

 

5- Yatırım Yapın

 

Kazandığınız parayı netlikle bir yere yatırım yapın. Eğer elinizde tutarsanız o para her yıl enflasyon ile birlikte kıymet kaybedecektir. Değer kaybını önlemek hedefiyle yatırım yapmanız koşul. %10 enflasyon olsa dahi, o para bir evvelceki seneye oranla %10 kıymet kaybetmiş olacaktır. 100 bin TL’yi baz alırsak, %10 enflasyon ile birlikte 10 bin TL zayi yaşanmış gibi olur.

Yatırım derken neyi kastediyorsunuz diyerek soracak olursanız; parayı faize yatırmak yahut parayı bir dükkana yahut gelişigüzel bir arsaya yatırmak olabilir.

Bankaların faiz oranları epey yüksek. ”” adlı yazımıza bakarak, bankaların ne kadar faiz verdiklerini öğrenebilirsiniz.

 

6- Kendi İşinizi Kurun

 

Herhangi bir işte fiilen varlıklı olmak pek muhtemel değil. Herhangi bir yerde çalışan olarak çalıştığınız vakit, o işin sahibinin varlıklı olması namına uğraşıyorsunuz demektir. İş yeri sahibi olmadan çok varlıklı olmanın hayallerini kurmayın. Bu sadece yukarda bahsettiğim geleceği olan meslekler hedefiyle geçerlidir. İyi bir doktor olarak bir hastanenin personeli olsanız dahi çok iyi aylık temin edebilirsiniz fakat bayağı meslekler hedefiyle bu durum söz konusu değil.

Kendi işletmenizi açmak hedefiyle zorlu bir prosesten geçmeniz gerekiyor. Her iş sahibi varlıklı olamıyor. İşin etkin olması namına alaka etmeniz pekçok şey bulunmaktadır.

Mutlaka okuyun:

Mutlaka okuyun:

Mutlaka okuyun:

 

7- Birden Fazla İş İle Uğraşın

 

Tek bir iş ile uğraşmak demek tek bir gelir kaynağınızın olması anlamına gelmektedir. Genelde varlıklı olan kişilerin ansızın çok gelir kaynağı olmaktadır. Birden çok gelir kaynağı zaten insanı varlıklı olma yoluna doğru götürür.

Gerçekten ilgilendiğiniz bir işiniz olsun ve oradan durağan bir gelir gelsin fakat bununla yetinmeyin. Çok yüksek miktarlarda gelir getirmese dahi yan gelir getirecek işler ile netlikle ilgilenin. Zaman vakit yan gelir getiren işler çok iyi para kazandırabiliyor.

Mutlaka okuyun:

 

8- Olumsuzluklara Boyun Eğmeyin

 

Eğer bir teşebbüs yapacaksanız bu teşebbüs sürecinde karşılaşacağınız pekçok sorun olacağını daha daha daha geçmişte bilmelisiniz. Sorunlar bazı vakit büyük sorunlar olacaktır bazı vakit şayet ufak sorunlar olacaktır. Sorunun büyüklüğü ne olursa olsun netlikle amacınızdan vazgeçmeyin.

İş kurma proseslerinde işi kuracak kişilerin başına pekçok sorun geliyor. Bu sorunlar karşısında insanlar sizlere pekçok negatif tenkit yapacaklardır. Bu eleştirilere kulak asmayıp amaçlarınıza doğru atmanız gereken adımları atmaya devam edin. İş kurma sürecinde karşılaşılabilecek sorunları en üye indirmek namına, müteşebbis daha daha daha geçmişte iş planı hazırlamaktadır. Sonuç olarak iş kurma sürecinin hangi adımlar ile gerçekleşeceği daha daha daha geçmişte belirlenir ve bu adımlar tarafında iş ilerler.

Mutlaka okuyun:

 

9- Kendinizi Sürekli Olarak Geliştirin

 

İşinize yarayacak olan sektörlerde ve yan gelir getirmeyi sağlayacak olan işlerde azıcık azıcık profesyonelleşmeye başlayın ve sıksık olarak kendinizi geliştirin. Mesela yan gelir olarak bir site üzerine çalışıyorsanız, internetten daha çok para nasıl kazanır diyerek daha çok araştırmalar yapın. Yan gelir sağlayan işlerinde püf noktalarını öğrenin.

Bunun beraberinde anne işinizde size fayda sağlayacak olan eğitimlere gidin. Gerekli olan sertifikaları alın. İnternet üzerinde olan ve alanınızla alakalı olan her çeşitli bilgiyi okuyun. Zengin insanların hayatlarını araştırın. Büyük şirketlerin nasıl kurulduğunu araştırın. Sürekli bir şeyler okuyun.

 

10- Kendinizi Analiz Edin

 

Sürekli olarak bir evvelceki ay ile amacıylade bulunduğunuz aydaki gelirinizi karşılaştırın. Her ay, bir evvelceki aydan daha çok para kazanmayı hedefleyin. Ancak bir evvelceki ay ile şimdiki ay arasındaki hedefinizin miktarı çok yüksek olmamalı. 50 TL olsa dahi 1 yıl sonra 600 TL ayrım etmiş olacaktır.

Kendinize bu tür ufak hedefler koyun. Gelirinizi arttırabilmek hedefiyle yan gelir sağladığınız işlere daha çok önem vermeniz gerekmektedir.

Çok çok para kazanacağım diyerek kendinizi ekstrem yıkık etmenin de anlamı olmayacaktır. Uyku düzeninize ve sosyal aktivelerinize de vakit ayırmanız, ruhsal sağlığınız tarafından epey önemli bir haldur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA