İngiltere’de Maaşlar Ne Kadar Hangi Meslek Ne Kadar Kazanır?

İngiltere’de maaşlar ne kadar? Hangi meslek ne kadar maaş alıyor? İngiltere’de asgari ücret ne kadar? İngiltere maaş politikası hakkında detaylar haberimizde.

;Amerika’dan sonra en fazla göçmen nüfusuna sahip olan; İngiltere, Avrupa’nın en güçlü ekonomisine sahip ülkelerine biri olarak da dikkat çekiyor. Özellikle son yılarda Avrupa Birliği’nden ingiltere çıkmak isterken İngiltere’de çalışmak ve bu ülkede ki refah düzeyinden yararlanmak isteyen binlerce kişi bulunuyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise ülkenin sosyal imkanların geniş olması diyebiliriz.  Peki İngiltere’de maaşlar ne kadar?   Şimdi gelin bu soruların cevaplarını hep birlikte inceleyelim.

 

İngiltere’de asgari ücret ve mesleklerin aldıkları maaşlar

İngiltere’de maaşlar, Euro yerine sterlin üzerinden ödendiği için ülkede çalışmak isteyenleri daha da fazla cezbettiğini söyleyebiliriz. Dolar ve Euro’dan daha değerli olan İngiliz para birimi sterlinin;  günümüzde de önemini sürdürmesinden dolayı.  Bu nedenle İngiltere’de çalışmak; için tüm imkanlarını kullanma gayreti amacıyla; giren kişiler İngiltere iş ilanlarını takip ederek hedeflerine bir an önce ulaşmaya çalışıyor.

 

Mutlaka okuyun: İngiltere’de İş İmkanları, İngiltere’de Nasıl İş Bulunur?

İngiltere’de maaşlar  birinci gruptaki kişiler bir alanda uzmanlaşmış ve eğitimli kişilerden oluşuyor. Bu kişiler daha çok beyaz yaka olarak tabir ettiğimiz yönetici pozisyonunda olan kişilerdir ve aldıkları ücretler ise tecrübelerine ve aldıkları sorumluluklara göre değişir. Doktorlar, mühendisler, öğretenler, akademisyenler, mimarlar vb. meslek gruplarının ortalama aylık maaşları bin sterlin ile 5 bin sterlin arasında değişir.

ingiltere asgari ücret ne kadar
ingiltere asgari ücret ne kadar

İkinci gruptaki kişiler ise herhangi bir alanda uzman olmayan vasıfsız işçiler ve öğrencilerdir. Yarı zamanlı çalışanlar, komiler, temizlik görevlileri, garsonlar vb. işleri yapanlar ise çalıştıkları saate göre belirlenen bir ücret alırlar. Bu gruptakilerin aylık kazancı ise 1.100 sterlin civarında olmaktadır. Diğer Konumuzu inceleyin

 

Meslekler ve Maaşlar Nedir?

Az öncede belirttiğimiz gibi İngiltere’de bir alanda uzman ve eğitimli olmak her zaman daha avantajlıdır ve daha yüksek bir kazanç elde etmenin de en önemli faktörüdür. Şimdi gelin hangi meslek ne kadar kazanır sorumuzun cevabını öğrenelim.

 

 • Doktor Maaşı: 21 bin 500 sterlin
 • Öğretmen Maaşı: 17 bin 500 sterlin
 • Avukat Maaşı: 21 bin 500 sterlin
 • Psikolog Maaşı: 12 bin 500 sterlin
 • Aşçı Maaşı: 18 bin 500 sterlin
 • Hemşire Maaşı: 8 bin 780 sterlin
 • Mühendis Maaşı: 15 bin 500 sterlin
 • Üst Düzey Polis Maaşı:15 bin 500 sterlin
 • Pilot Maaşı: 25 bin 500 sterlin
ingiltere meslek maasları ne kadar
ingiltere meslek maasları ne kadar

Mutlaka okuyun: Yurt Dışında Çalışma Hayali Olanların Yapması Gerekenler

İngiltere’de hangi meslek ne kadar maaş alıyor.

Peki ingiltere’ vizesi almak i̇ngiltere de maaşlar ne kadar hangi meslek ne kadar kazanır sorusuna cevap bulabildiniz mi ? ve ingiltere’de çalışma ve oturum izni almak için ne yapmak gerekli?

İngiltere’de oturum izni nasıl alırsınız ? Cevap:

İngiltere Oturum İzni Nasıl Alınır?
 1. İngiltere‘de akraba veya arkadaş ilişkisi içinde olmanız gerekli veya oradan biri ile evleneceksiniz.
 2. Başvurduğunuzda en azından 2 yıldır birlikte olduğunuzu belgelemek gereklidir , yaşadığınız bir ilişkiyi belgelendirmeniz gerekli.
 3. Türkiye’de Nişanlı veya evlilik teklifi ettiğiniz bir ilişki içindesin ve İngiltere‘ye gittiginiz andan itibaren 6 ay içinde evleneceksiniz

İngiltere çalışma vizesi alırken istenen belgeler şunlardır:

 • Başvuru sahibinin doldurduğu müracaat formunun çıktısı,
 • Başvuru sahibine ait 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • İngiltere‘ye gitmek için alınmış uçak bileti,
 • Başvuru sahibine ait en az 6 ay süresi bulunan pasaport,
 • Vize randevusu belgesi,

Oturma izni, ülkede bulunun yabancılar bizzat göç idarine giderek oturum izni alabilirler. ingiltere de asgari ücret 2000 sterlindir.

DİKKAT ÖNEMLİ AÇIKLAMA (Birçok arkadaş ve site ziyaretçimiz yorumları sayesinde şu anda iş buldu ve yurt dışında çalışmaya başladı )

İngiltere’nin havasına ve suyuna güven olmaz. İngiltere ile türkiye arasında çalışma arasındaki farklar arasında çok fazla yorum geldi bizde bu konuda bir araştırma yapmak istedik. Umarım bu yazımız sizler için yardımcı olur, yurt dışına gitmeyi ve orada çalışmayı planlayan kişiler vardır. Peki ingiltere de güvenlik görevlisi avukat ingilizce öğretmenlerinin maaşları çok soruluyor. Bizde sizler için internetten araştırma yaptık ve bir iş arayan gibi ne kadar maaş aldıklarını bulup sizler için baktık ve yayınlıyoruz, Şimdi bu mesleklere tek tek bakalım,

10.000 paunt yani sterlin kazanıyorsanız 69 yaşından küçükseniz aylık kazanacağınız bu haftalık yıllık kazanacağınız toplam miktar 10.000 aylık alacağınız 900 sterlin haftalık ise alacağınız miktar 300 sterlindir.

Meslek ve Maaşlar Bölüm 2 Güncelleme

İngiltere de güvenlik görevlisi olarak baktığımız zaman sizde jobsite adlı siteden ordan işlere bakarak maaş oranlarını bulabilirsiniz arkadaşlar.

İngiltere’de iş yapmak istiyorsanız. Hangi alanlara öncelik vermeniz gerekiyor onu bilmeniz gerekli. Hangi alanlarda iyi paralar kazanabilirsiniz. Ortam nasıl işliyor. Orada ekonomik durum nasıl. Onları kısaca yazmaya çalışacağım.

Şimdi öncelikli olarak İngiltere’de yapmak istediğiniz işin bir önemi yok. Bundan hemen hızlı bir şekilde giriş yapıyorum. Şöyle ki ülkenin nüfusu yaşlı olduğu için her alanda iş yapacak insanlara çok ihtiyaçları var. Bu ne demek her sektörde ingiltere de çalışabilirsiniz. Diğer taraftan bir yazılım şirketinde çalışmak istiyor olabilirsiniz.

Her alanda açık çok çok ciddi miktarda var. Bundan kaynaklı olarak İngiltere’de iyi bildiğiniz işi yapmanız çok önemli.  Şimdi çalışma sistemlerinden biraz bahsedelim. İngiltere’de İnsanlar bir kere saat karşılığı ücretler ile çalışıyorlar.  Bu şu anlama geliyor firmanız ile  konuştuktan sonra,  atıyorum Her hafta perşembe günü saat 12 ile 5 arası Ben çalışacağım dediğiniz anda , istediğiniz vakit karara sadık kalmak koşulu ile.  İstediğiniz saatleri kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Çalışma saatlerini ayarlayabiliyorsunuz. Saatlik ücret üzerinden anlaşılıyor. Orada çok geniş bir skala var. Ama minimum 2 ile 13 paund yani sterlin türk parası ile 11 tl civarında Yanılmıyorsam.

Belli bir yaşın altındakiler için bu ücretler geçerli. Bu da şuna denk geliyor. Siz ingiltere de günlük aşağı yukarı 100-150 sterlin ve paund arası para kazanabilirsiniz.  Bunu aylığı vurduğunuzda 2500-3000 sterlin ediyor. Hatta sürekli 7-24 çalışacağınızı düşünürsek aylık ingiltere de 8000 sterlin gibi bir miktar kazanma şansınız vardır.

Ayrıntılar

Çok daha yüksek rakamlara gelecektir. Maaşları öğreniyorsunuz çok hoşunuza; gidiyor ama ingiltere de belli vergi oranları var 12.000 paund kadar vergi ödemiyorsunuz ama 12.000 paundan sonrası için %20 vergi ödemeniz gerekiyor.

İngiltere de iyi geçinme şansınız vardır; size sunu belirtebilirim , İt sektöründe; daha iyi gelişme elde edebilirsiniz, Çünkü bu sektörde kendinizi geliştirip ingiltere ye gitmek istiyorsanız memnun kalabilirsiniz. Burada önemli olan tabi ki de sizin daha önce yaptığınız işleri gösteriyor olmanızdır. İngiltere de kendinizin yaptığı işi anlatıyor olmanız kesinlikle bir artı değildir. Ben çok iyi yazılım yaparım, Ben dürüstüm gibi şeyler değildir olay. Bunlar zaten sizin sahip olmanız gereken değerler olarak düşünülür.

Örnek olarak sizin 100 saatlik yazılım beceriniz var veya word excel ayrıntılı olarak kullanabilirsiniz , Bunlar size şu artıları veriyor. Siz orada yani ingiltere de daha önce çalışan insanlara ; daha kalifiye gözüktüğünüz vakit tercih sebebi olursunuz. Orada beyan esastır, Sizin orada beyan ettiğiniz; herşey doğru olarak kabul edilir. Ha şu nokta var beyan edip, beceremezseniz size direk dava açarlar , üstelik iş de verilmez, İngiltere de dürüstlük çok önemlidir.

2021 Güncellemesi

Yazılım sektöründe çalışırken dil bilmek çok önemlidir. Bunun dışında restoran kurabilirsiniz orada insanlarla anlaşılabilecek derecede ingilizceniz olması yeterli gelecektir. Zanaat anlamında çok ciddi açıklar var.

Avrupa’dan gelen tüm kesim kendi ülkelerine dönüyor. Bu da ingiltere de çalışma için bizim insanlarımıza fırsatlar sunuyor. Çünkü ingiltere de breksit olayı var, yani kendi sistemlerine dönmek istiyorlar. Bu sebebten kaynaklı isterd istemez bir eleme açığı oluşmaya başladı. Bizler için güzel bir fırsat. Yapacağınız işi doğru alanda belirleyip ingiltere de çalışabilirsiniz. Kesinlikli küçümsemek istemiyordum, çöpçülük de yapmak isteyebilirsiniz.

Doktor olmak gerçekten zor burada denklik almak zorundasınız.

 

Yazımızın yorum kısmına 

*Mesleki belgenizi ustalık tecrübenizi kısaca belirtin

*Aktif ve kullanılan gmail ve telefon bilginizi yazmayın unutmayın

Her Ne kadar makalelerimiz iş arayanlara hitap etse de yurt dışı eleman; arayan firma ve insan kaynakları uzmanları da sitemizi ziyaret etmektedir, Saygılarımızla parapik.com ekibi

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. Doktor Maaşı: 21 bin 500 sterlin
  Öğretmen Maaşı: 17 bin 500 sterlin
  Avukat Maaşı: 21 bin 500 sterlin
  Psikolog Maaşı: 12 bin 500 sterlin
  Aşçı Maaşı: 18 bin 500 sterlin
  Hemşire Maaşı: 8 bin 780 sterlin
  Mühendis Maaşı: 15 bin 500 sterlin
  Üst Düzey Polis Maaşı:15 bin 500 sterlin..
  Pilot Maaşı: 25 bin 500 sterlin
  bunlar sanırım yanlış, aylık olamaz yıllık da aylık çok fazla yıllık az.

 2. Bu maaşlar aylık mi yoksa yıllık mi pilotlar aylık mi 25k alıyor

 3. DİKKAT ÖNEMLİ AÇIKLAMA (Birçok arkadaş ve site ziyaretçimiz yorumları sayesinde şu anda iş buldu ve yurt dışında çalışmaya başladı )

  Yazımızın yorum kısmına 

  *Mesleki belgenizi ustalık tecrübenizi kısaca belirtin

  *Aktif ve kullanılan gmail ve telefon bilginizi yazmayın unutmayın

   Her Ne kadar makalelerimiz iş arayanlara hitap etse de yurt dışı eleman arayan firma ve insan kaynakları uzmanları da sitemizi ziyaret etmektedir, Saygılarımızla parapik.com ekibi

 4. 24 yaşındayım ve iş arıyorum tecrübeli tecrübesiz her işi yapabilirim

 5. İngiltere çalışmak daha mantıklı aslında aldığımız para birimi olarak düşünüldüğünde gayet mantıklı

 6. Merhabalar bir sorum olacaktı. Evlenip Londra’ya yerleşeceğiim.universite mezunuyum. Elektronik ve otomasyon sistemleri mezunuyum. 4 yıllık asansör sektöründe çalışıyorum. Bu diploma ile orda çalışabilir miyim? Tahmini maaş ne olur? Dil bilmek gerekiyor mu? Ne seviyede gerekiyor?

 7. Merhaba
  27 yasindayım dış cephe montalama(ısı yalıtım), iç cephe boya, silahlı güvenlik, elektrot kaynağı ustasıyım. Ayriyettende önlisans CNC bilgisayarli makina imalatı mezunuyum. İngilterede çalısmak istiyorum. İşçi arayan firmalar umarım yorumlari okur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu