İngiltere’de Maaşlar Ne Kadar? Hangi Meslek Ne Kadar Kazanır?

İngiltere’de maaşlar ne kadar? Hangi meslek ne kadar maaş alıyor? İngiltere’de asgari ücret ne kadar? İngiltere maaş politikası hakkında detaylar haberimizde.

Amerika’dan sonra en fazla göçmen nüfusuna sahip olan İngiltere, Avrupa’nın en güçlü ekonomisine sahip ülkelerine biri olarak da dikkat çekiyor. Özellikle son yılarda Avrupa Birliği’nden çıkmak isteyen İngiltere’de çalışmak ve bu ülkede ki refah düzeyinden yararlanmak isteyen binlerce kişi bulunuyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise ülkenin sosyal imkanların geniş olması diyebiliriz.  Peki İngiltere’de maaşlar ne kadar? İngiltere’de hangi meslek ne kadar kazanıyor?  Şimdi gelin bu soruların cevaplarını hep birlikte inceleyelim.

İngiltere’de Maaşlar Ne Kadar?

İngiltere’de maaşlar, Euro yerine sterlin üzerinden ödendiği için ülkede çalışmak isteyenleri daha da fazla cezbettiğini söyleyebiliriz. Dolar ve Euro’dan daha değerli olan İngiliz para birimi sterlinin günümüzde de önemini sürdürmesinden dolayı İngiltere’de yaşamak ve ülkenin ekonomik gücünden yararlanmak isteyenleri oldukça fazla etkiliyor. Bu nedenle İngiltere’de çalışmak için tüm imkanlarını kullanma gayretine giren kişiler İngiltere iş ilanlarını takip ederek hedeflerine bir an önce ulaşmaya çalışıyor.

Mutlaka okuyun: İngiltere’de İş İmkanları, İngiltere’de Nasıl İş Bulunur?

Öncelikle İngiltere’de maaşlar iki farklı kategoride belirlenmiş mesleklere göre ödendiğini belirtmek isteriz. Şöyle ki; birinci gruptaki kişiler bir alanda uzmanlaşmış ve eğitimli kişilerden oluşuyor. Bu kişiler daha çok beyaz yaka olarak tabir ettiğimiz yönetici pozisyonunda olan kişilerdir ve aldıkları ücretler ise tecrübelerine ve aldıkları sorumluluklara göre değişir. Doktorlar, mühendisler, öğretenler, akademisyenler, mimarlar vb. meslek gruplarının ortalama aylık maaşları bin sterlin ile 5 bin sterlin arasında değişir.

İkinci gruptaki kişiler ise herhangi bir alanda uzman olmayan vasıfsız işçiler ve öğrencilerdir. Yarı zamanlı çalışanlar, komiler, temizlik görevlileri, garsonlar vb. işleri yapanlar ise çalıştıkları saate göre belirlenen bir ücret alırlar. Bu gruptakilerin aylık kazancı ise 1.100 sterlin civarında olmaktadır.

İngiltere’de Hangi Meslek Ne Kadar Kazanır?

Az öncede belirttiğimiz gibi İngiltere’de bir alanda uzman ve eğitimli olmak her zaman daha avantajlıdır ve daha yüksek bir kazanç elde etmenin de en önemli faktörüdür. Şimdi gelin hangi meslek ne kadar kazanır sorumuzun cevabını öğrenelim.

 • Doktor Maaşı: 21 bin 500 sterlin
 • Öğretmen Maaşı: 17 bin 500 sterlin
 • Avukat Maaşı: 21 bin 500 sterlin
 • Psikolog Maaşı: 12 bin 500 sterlin
 • Aşçı Maaşı: 18 bin 500 sterlin
 • Hemşire Maaşı: 8 bin 780 sterlin
 • Mühendis Maaşı: 15 bin 500 sterlin
 • Üst Düzey Polis Maaşı:15 bin 500 sterlin
 • Pilot Maaşı: 25 bin 500 sterlin

Mutlaka okuyun: Yurt Dışında Çalışma Hayali Olanların Yapması Gerekenler

2 Yorum

 1. Doktor Maaşı: 21 bin 500 sterlin
  Öğretmen Maaşı: 17 bin 500 sterlin
  Avukat Maaşı: 21 bin 500 sterlin
  Psikolog Maaşı: 12 bin 500 sterlin
  Aşçı Maaşı: 18 bin 500 sterlin
  Hemşire Maaşı: 8 bin 780 sterlin
  Mühendis Maaşı: 15 bin 500 sterlin
  Üst Düzey Polis Maaşı:15 bin 500 sterlin..
  Pilot Maaşı: 25 bin 500 sterlin
  bunlar sanırım yanlış, aylık olamaz yıllık da aylık çok fazla yıllık az.

 2. Bu maaşlar aylık mi yoksa yıllık mi pilotlar aylık mi 25k alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu