Dubai’ye İşçi Götüren Firmalar

Dubai'ye işçi götüren firmalar devam eden projelerindeki kilit operasyonlarda işinde uzman personel alımı yapmaktadır. Dubai işçi alımı hakkında detaylar haberimizde.

Basra Körfezi kıyısında, bölgenin en büyük ekonomisine sahip olan Dubai inşaat sektöründe yatırımı olan firmaların odağındadır. Sürekli olarak yabancı ülkelerden göç alan Dubai’de sürekli olarak yeni konut projeleri ile yeni yaşam alanları yapılmaktadır. Bu denli hızda büyüyen bir ülke söz konusu olunca yeni iş alanları binlerce yabancı çalışana iş imkânı olarak geri dönüyor. Kişi başı milli gelirin yüksek olduğu Dubai’de inşaat sektöründe çalışabilecek yetkin personel bulmak gibi ciddi bir problemde yaşanmaktadır. Bu bağlamda Dubai’ye işçi götüren firmalar mesleğinde kendini kanıtlamış insanlara yurt dışında çalışmak için iş imkanları sunduğu bilinmektedir.

Dubai’de İnşaat Sektöründe Çalışmak

Ülkeyi ziyarete gelen turistlerin yılın her ayında denize girmelerine imkân sunan bir iklime sahip olan Dubai’de otel inşaatlarının yapımı aralıksız devam etmektedir. Dubai’ye işçi götüren firmalar tarafından belirlenen şartları ve belgeleri karşılayan herkes devam eden projelerde sözleşmeli olarak çalışma imkanına sahip olabilirler. Aynı zamanda farklı sektörlerde iş arayan kişiler yapımı tamamlanan otel ve AVM gibi büyük potansiyel olan yerlerde güvenlik görevlisi, köfteci, dönerci olarak iş bulabilirler.

Dubai’de Çalışmak İçin Gereken Evraklar

Dubai’ye işçi götüren firmalar, ile internetten mail aracılığıyla ya da direk telefon ile iletişim sağlanabilir. Firmalar tarafından talep edilen belgeler genellikle birkaç iş günü içerisinde toparlanabilecek kolay belgelerdir. Yurtdışında çalışmayı kafasına koyan herkes istenen belgeleri tamamladıktan sonra bu ülkeye çalışmak için gidebilmektedir. Ancak önemli bir uyarı yapmak istiyorum. İnternetten hiç tanımadığınız birinin sizi yurtdışına götüreceğim ancak işlemler için bir miktar para göndermeniz gibi taleplerde bulunabilirler. Unutmayın hiçbir firma çalıştıracağı işçiden böyle bir talepte bulunmaz.

Dubai’de İşçi Maaşları Ne Kadar?

Yurtdışında çalışma hayali olan herkesin öncelikle gitmek istediği ülkeler arasında Dubai yer almaktadır. Dubai’de yaşamak her ne kadar pahalı olsa da ülkeye çalışmak için gidenlerin bu pahalılıktan etkilenmediğini söylemek mümkün. İnşaat şantiyelerinde konaklama ve yemek gibi temel ihtiyaçları karşılayan firmalar 6 ayda bir izin için uçak bileti masrafını da karşılamaktadır. Dubai’ye işçi götüren firmalar sözleşmeli olarak götürdüğü işçilere aylık 2.000 ila 3.000 dolar arasında bir maaş ödemektedir.

Eğer sizde yurtdışında çalışmak istiyorsanız ilgili inşaat firmaları ile iletişime geçerek Dubai’de çalışma talebinizi firma yetkililerine iletebilirsiniz. İsteyen okurlarımız aşağıdaki yorum bölümünden meslek bilgilerinizi ve çalışmak istediğiniz işleri yazabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Azerbaycan’da Çalışmak İsteyenlere

8 Yorum

  1. 15 yıldır pvc plastik pencere ve kapı işiyle uğraşıyorum dubai de çalışmak istiyorum

  2. İstanbul boğazında iki sene kadar ticari teknelerde gemicilik olacak çalıştık. Önümüzdeki dönemlerde Dubai de motor yatlarda bu işi yapmak istiyoruz. Fırsatlar nelerdir. Türk bir şirket bulma ihtimalimiz nedir ?

  3. Merhaba Adım Muhammet Yaşım 21 Yurt Dısında Calışmak Istiyorum Yani Hayalim Dubaidr Calışmak Tesisat İşi Yapiyorum Tesisat Bolümü Mezunuyum Iş Yeri Acma Belgem Var Ve Baba Meslegim 2 3 Senedir Calısıyorum Hala Babamın Yanında Iş Yapiyoruz Beraber Yurt Dışında Calısip Para Kazanmak Istiyorum Sadece Tesisat İşi Yapmam Elimden Gelen Her İşi Yapmaya Calısirım Gayret Ederim Bilmesemde Dubai Ye Göturen Firmalar Varmış Az Cok Araştırma Yapiyorum Yardımcı Olacak Kişiler Varsa [email protected] Adresinden Bana Ulaşabilir Yardımcı Olursanız Cok Sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu